Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 10:25

Lenze Nikon ma dost funkcne adapter ktory napr landov pouziva bez problemov. Ma snimac voci ktoremu nikto nie je skepticky a ma nejake meno a reputaciu. Je pravda, ze vyvoj tych skiel by mohol byt rychlejsi, ale stale ... ten adapter nie je zdaleka taky limit ako bol napriklad u SONY.

Olympus by mohol dostat sancu s prichodom organickych snimacov za predpokladu, ze sa toho dozije a ze dosiahnu mystickych vlastnosti ako +2 ev ISO a DR. FF na tom bude samoztejme stale lepsie, ale to uz nebude tak dolezite.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 10. 11. 2019 10:32

Fidko píše:Urcite si ale nemyslim, ze by skoncili do roka. Davam im tak 3-5.


Tyto a podobné zprávy se nápadně podobají .....

https://enigmaplus.cz/zahada-galilejskeho-jezera-na-dne-je-mozna-mimozemska-hrobka/
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 10:41

To je ale stale uveritelnejsie nez ze by niekto zivil krachujuci biznis naveky.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 10. 11. 2019 11:28

K tomu tématu co řešíte taky něco přidám:

https://www.digimanie.cz/ztrata-fotodiv ... ticka/7830

Prý za pár týdnů z důvodů úspor zavírají servis v Přerově a už bude jen v Portugalsku.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 11:54

U nas sa to uz deje, preto som na tristovku cakal tri tyzdne, ale podla Ferina su to blaboly, tak som pokojny :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirus1 10. 11. 2019 12:53

Sakra chlapi,když to tak čtu,proč jste někteří tak velcí pesimisti.Za moji fotoéru (20let)co si pamatuji skončila pouze Minolta a Kodak.Minoltu ovšem převzali Soňáci i s bajonetem,opravte mě pokud ještě někdo.
Já si se svojí Oly sestavou na mé amatérské focení vystačím jěště hodně dlouho i kdyby došlo na ten katastrofický scénář,pokud ovšem vydrží bez závad tělo.O skla se nebojím.
Proč tak uvažuji:::

1.Fotky mám jenom pro sebe,rodinu,pár známých..
2.Žádné ambice na prodej,nebo výstavu fotek nemám..
3.Neživí mě to,je to jenom jeden z koníčků,který mám rád a tím pádem nepotřebuji super drahá skla,která jsou sice většinou výtečná,ale pro mou potřebu naprosto zbytečná.Chápu ale,že spousta fotografů si kupuje ty drahá skla pro svoje potěšení a celkový výsledek.

Takže,pokud by i došlo na konec foto divize Olympusu,tak mě to sice bude z nostalgie mrzet,ale svět jede dál a nic s tím neuděláme. A co ostatní značky,taky mají nemalý problém a to všichni víme,že je to kvůli neustálému se zlepšování foťáků v telefonech.Takže já jsem stále optimista :-D
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 10. 11. 2019 13:19

Taky to tak černě s Olympusem nevidím.

Souhlasím s tím, že celkový pokles je do značné míry tím, že dneska mladí lidé jsou zvyklý fotit vše mobilem a stačí jim to. Představa, že by měli něco těžšího nosit je jim cizí a o kvalitě fotografie nemají žádný pojem. V podstatě jim jde o to, aby to bylo co nejdříve na FB a nic moc dalšího je nezajímá.

Být výrobcem fototechniky, udělám propagaci své techniky v porovnáním s fotkami z mobilů. Výřezy, vysoké citlivosti, focení pohybu atd. Lidi prostě žijí v jakémsi falešném přesvědčení, mám telefon za x tisíc, který fotí, na co budu ještě kupovat foťák. Fotografové nemají zakázky, ateliéry zejí prázdnotou, trh s fotoaparáty celkově padá. Mělo by se s tím něco dělat.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 11. 2019 13:43

Hm, tahle lenost je i u fotografů, zrovna čtu vedle ve vlákně, jak si někdo koupil bezzcadlovku a jak když vezme do roku svoji starou APS-C zrcadlovkou, jaký je to středověk.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 14:19

Amalary píše:Taky to tak černě s Olympusem nevidím.

Souhlasím s tím, že celkový pokles je do značné míry tím, že dneska mladí lidé jsou zvyklý fotit vše mobilem a stačí jim to. Představa, že by měli něco těžšího nosit je jim cizí a o kvalitě fotografie nemají žádný pojem. V podstatě jim jde o to, aby to bylo co nejdříve na FB a nic moc dalšího je nezajímá.

Být výrobcem fototechniky, udělám propagaci své techniky v porovnáním s fotkami z mobilů. Výřezy, vysoké citlivosti, focení pohybu atd. Lidi prostě žijí v jakémsi falešném přesvědčení, mám telefon za x tisíc, který fotí, na co budu ještě kupovat foťák. Fotografové nemají zakázky, ateliéry zejí prázdnotou, trh s fotoaparáty celkově padá. Mělo by se s tím něco dělat.


No mladi chalani mozno, ale instagram je dnes plny mladych bab a uprimne netusim kedy to ti fotografi stihaju fotit. Podobne svadobnych fotografov si rezervujes na dost dlho dopredu, takze v stave ked kazdy foti smartphonom si myslim nie sme.

Jeden z problemov dnes je, ze vyrobcov je privela. Ak si 5-6 rokov dozadu kupoval profesionalnejsi fotak, vedel si, ze chces DSLR od Canonu/Nikonu. Dnes mas tie iste moznosti + 4 nove FF systemy, jeden plnohodny APS-C system a aj u mFT sa este predava co su dalsi dvaja vyrobcovia a ked sa cely trh zacne delit medzi toto, musi sa to prejavit. Az sa to trochu prefiltruje, co sa asi stane, bude situacia mozno trochu lepsia :)

Moja teta si nedavno kupila G7x, spravila par fotiek a zistila, ze chce nieco lepsie (CSC/DSLR). A takyto efekt maju pre mnohych aj smartphony.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 11. 2019 14:39

Amalary

To by chtělo určitě. Ale současně s tím by měli výrobci do foťáků implementovat funkci - na jedno zmáčknutí publikuj na FCB Instagram Flickr ... ulož do Galerie foťáku.

Ale se stoprocentní funkčností a minimálním zpožděním.

Jinak každej sáhne po mobilu. A kdo ne, tak ho následující proces stejně umoří.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 15:09

Tento pan by mal definitivne prejst na mFT: https://www.instagram.com/jimmychin/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 10. 11. 2019 15:36

Ve včerejší zprávě finančního ředitele Olympusu k hospodářskému výsledku je odstavec

"For the second half, we plan to introduce several strategic products, including 2 mirrorless cameras in November. We aim to significantly enhance revenue and profit in the second half through the effect of new products and the efficient control of SG&A expenses."

Kdoví, zda tím myslí E-M5 iii a E-PL10 nebo něco dalšího?
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 16:43

Hmm, vyzera to, ze Olympus u cinana uz nie je dostupny :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 11. 2019 21:27

Fidko píše:Kazdy kto si kupuje mFT bez predoslej konzultacie s Gancom alebo niekym jemu podobnym by si mal byt vedomy, ze mensi snimac proste produkuje ... nizsi DR...


Ale vždyť toto neplatí. Už to tu bylo omletý xkrát.

-- 10. 11. 2019 22:17 --

pemar píše:musíte tomu přizpůsobit styl fotografování, třeba nefotit přes ISO 1,600, ...


A na toms byl kde? Stejně jak Davidof a většina dalších uživatelů mám za to, že do ISO 6400 je to vcelku bez problémů. Není to samozřejmě jak dětská *****, ale při adekvátním zacházení zcela použitelné.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 11. 2019 22:37

pavelmeli píše:jsem zvědavej, co se z tohoto vyklube.... https://photorumors.com/2019/11/09/rumo ... -8-months/
Zatím jen šuškanda, ale ?
P.


Věčnej folklór, takových zaručených zpráv už bylo asi 100. ;-)
Že by po super náročným (finančně, logisticky aj.) přesunu do Vietnamu, vydání nové roadmapy atp. zavřeli krám, to nedává moc smyslu.
Navíc Oly má fotodivizi především jako potřebný komplement k medicinské divizi.

-- 10. 11. 2019 22:42 --

Fidko píše:Konkurencia stale zvlada investovat nemale prostriedky do vyvoja zatial co podobna vec sa u Olympusu neudiala od doby E-M1 MK II.


Pokud se nepletu, tak Oly naopak v poslední době výrazně navýšil prostředky na výzkum a vývoj, což nemalou měrnou přispělo k výši těch ztrát. I proto je třeba brát ty rumorsy s velkou dávkou ... opatrnosti.

-- 10. 11. 2019 22:45 --

Fidko píše:Ze Ta Xko neobmedzuje je asi pravda, nevidim dovod preco by nebola. Osobne by som to mal uplne rovnako, je to vyborny fotak aviem si predstavit, ze jedina vec ktora by mi dlhodobo vadila je ten hladacik.


A tys nakonec do toho ixka nešel??

-- 10. 11. 2019 22:52 --

Ferin píše:Není to samozřejmě jak dětská *****, ale při adekvátním zacházení zcela použitelné.


Co ty hvězdičky jako mají být??? Nějakýho zastydlýho puristu tu snad irituje dětská prdélka?? :shock:
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků