Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 2. 2020 00:24

Toto mi asi uniklo, zajímavý, ale vím, že na 7-14 jsou různý "obskurní" držáky.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 2. 2020 07:23

Ferin píše:Jj, to přepínání si už pochvalovali i jiní recenzenti.

-- 20. 2. 2020 20:28 --

Nechápu, že to Olympus nějak (Fidkovi ;-) ) nezpropagoval.


Asi vedeli, ze by som tam tu funkciu kvoli pritomnosti joysticku tak nejak ocakaval. S tymto sa mali obratit skor na teba, kedze joystick vraj nepotrebujes.

Teda tipujem, ze to prepinanie sa asi deje joystickom
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 2. 2020 07:30

Buď nepřímo joystickem nebo to namapuješ na tlačítko.

Joystickem to je tam, že detekována je tvář nejblíže zaostřovacímu bodu.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 2. 2020 07:46

Joystickom akoze klikanim, alebo pohybom do stran ? Sorry, ja rusky neviem ani prd.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 2. 2020 09:00

Myslím, že pohybem.


Takže pokud máš ostřící bod uprostřed a jsou tam tři obličeje, bude to brát prostřední. Když přesuneš ostřící bod tak, že jeho vzdálenost ke krajnímu obličeji bude menší, než k tomu prostřednímu, tak vybere ten krajní.

Co mi není jasné, jestli tímto se pouze jednorázově vybere gesicht a dokud máš namáčknuto ostření, tak ho drží, nebo jestli když se ti lidi nějak promíchají, tak to bude ostřit na toho jiného, co se přiblíží k tomu ostřícímu bodu.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 2. 2020 09:14

Cakal by som, ze ked namacknes ostrenie, bude sa to toho ksichtu uz drzat. Pokial to nenamacknes, len ich rozoznava, tak sa to riadi tym ostriacim bodom.

Ale aj tak premyslam, ci by nebolo lepsie v pripade face trackingu (obzvlast ked je, ak to spravne chapem, dostupny cez tlacidlo a teda kedykolvek a okamzite) menit ksichty bez ohladu na ostriaci bod v zmysle, ze prvy ksicht dajme tomu vyberie na zaklade ostriaceho bodu, alebo vezme ten v strede, ale dalsie by bralo podla pohybu joysticku a to tak, ze "tuk" vlavo by zobral najblizsi ksich vlavo, dalsi "tuk" dalsi ksichch vlavo a skratka by nimi iteroval. Pride mi to o trochu rychlejsie nez lietat "puntikom" zo strany na stranu.

V podstate toto robi G9, lenze je to na klik, takze si to vybera ksichty/objekty nahodne, resp ako to vyhovuje fotaku, nie nevyhnutne mne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 2. 2020 09:19

Já doufám, že po výběru obličeje a při namáčknutém ostření, se to drží jednoho konkrétního obličej.

Myslím, že jsem i viděl nějaké video, které to ukazovalo (tam ale vybrali obličej kliknutím na display).


Tím by člověk prostě ostřícím bodem vybral člověka a při namáčknutém ostření překomponoval a tvořil. A kdybys chtěl vybrat jiného, tak bys mohl zase na něj jen jakoby ukázat ostřícím bodem a foťák by se ho držel.


Když budou dva až tři, tak je ale i to cyklické přepínání tlačítkem celkem šikovné.

-- 21. 2. 2020 09:25 --

P.S.

Na tom videu to vypadá fakt na ten posun, ale to naznačení směru joystickem by opravdu bylo nejlepší.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 2. 2020 09:41

Uprimne by mi nedavalo ziadny zmysel ak by sa to v namacknutom stave menilo ksichty. Maximalne v situacii ked by z nejakeho dovodu nevedelo rozpoznat ten ktory ma sledovat.

Chapem to rovnako ako ty. Vyberiem ksicht, ale namacknutie by uz malo indikovat traking a ten by sa mal drzat toho co som zvolil. Pochybujem, ze by to urobili inak.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 2. 2020 07:14

Rodri

Odpovím Ti tady, ať je to v tematu

Tyhle ptáky G9 celkem zvládala, ale rozdíl tam je.

U x-ka jsem klidně fotil na všechny body a pokud bylo pozadí v rozumné vzdálenosti, prakticky stoprocentně se to drželo na ptákovi.

X-ko líp a rychleji najde subjekt a drží se ho.

Tu třetí fotku bych asi s G9 nedal, vejr lítal průsekem proti nám a strašně se na něm měnilo světlo. Tady se hodilo těch 15 sn/s, bylo z čeho vybírat.

U té poslední by asi G9 taky fungovala hůř, orel furt nebyl skoro vidět a najednou ti letěl nad ksichtem. Ta Leica na Olympusu ostří úplně bleskově, mám většinu fotek s této pozice ostrejch (a nepovedenejch).

O hledáčku se taky hodně napsalo, podle mě ten z x-ka je na rychlý pohyby hodně dobrej.

Takže asi píšu jen staré známé informace :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 23. 2. 2020 07:42

Dik.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 2. 2020 09:00

Podle mě EM1-3 bude malý x-ko a patrně je to dneska ta nejlepší volba.

Pokud ti bude sedět v ruce a na ovládání jsi zvyklý, není o čem. Ta trojka je už prostě vyzrálý foťák a je univerzální.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Amalary 23. 2. 2020 22:35

Video porovnávačka s A7 III:

https://www.youtube.com/watch?v=BBbWNQxqe2k
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 10:59

Robin Wong má pro mě nepochopitelné výsledky jak na dlouhé časy tak na vysoké ISO :-)

https://robinwong.blogspot.com/2020/02/ ... m-d-e.html


Ještě poznámka k EM1-3.

Pro případy, kdy člověk chce velmi rychle měnit ostřící bod a stačí mu v podstatě jen body ve třetinách, nabízí EM1-3 možnost omezit matici bodů na 3 x 3 body a současně zaškrtnout volbu, že pokud se bod dostaně na okraj, tak dalším pohybem přeskočí na druhou stranu.

Tím je zajištěno, že z každého místa (matice 3x3) se dostanete na jakékoli jiné místo jedním pohybem joysticku. Pro reportáž, sport a nakonec i ten wildlife je to zajímavá volba.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 24. 2. 2020 13:30

Tady si někdo dal práci se seznamem rozdílů mezi mkii a mkiii

IBIS: 7 EV (vs 5.5 EV) Body only and 7.5 EV (vs 6.5 EV) SyncIS
improved face/eye AF with Face Selection
Starry Sky AF mode
HHHR
Highresshot from tripod: 80MP (JPG&RAW). EM1.2 is 50MP JPG, 80MP RAW
LiveND
Truepic IX (vs. Truepic VIII)
AF Points Selection
When selecting AF points, it’s now possible to select points cyclically
Multi selector for AF target selection with ability change AF strategy on one tap
Option to create up to 4 custom AF Target groups
ability for the focus point selection to roll over from one edge of the finder/screen to the opposite if desired.
Orientation linked AF Target: depending on shooting horizontal/vertical the AF position will change
8-way joystick
Menu Button moved to the top left of the camera
Frontdial: it now turns easier
Button on Topplate left: Button with „Drive mode + HDR“ replaced by „Drive mode + flash“: no direct access to HDR modes (per default)
Mode dial: replaced iAuto and ART with C4 and B (Bulb)
Handgrip slightly larger than EM1.2
Handgrip „leather“ should not come off anymore (as seen on the EM1.2)
USB Charging & Power Delivery via USB PD standard (e.g. via power bank)
Faster WiFi IEEE 802.11a/b/g/n/ac vs IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth (just to handle Wifi connections?)
Tethered shooting via Wifi (with Em1.2 only via USB?)
My Menu
Custom Modes: 4 vs 3
Option to assign Custom Settings (C1-C4) to buttons
More AF point setting for video (Mark II only had single point or whole area)
Movie AF: Speed and sensitivity can be configured for Video (in three steps)
Video IS: Image Stabilizer sensivity can be configured in three steps
Video: Face/Eye AF now also visible during video recording
Video: Auto ISO in M-Mode
High speed movie: 120fps (1920 x 1080 / MOV)
Sound (Video): Improved sound quality thanks to new preamplification
Sound (Video): [96kHz/24bit]: High-quality audio in addtion to [48kHz/16bit]
New dust removal shaker (same as E-M5 III and E-M1X)
Higher rating on mechanical shutter (400.000 vs 200.000)
Officially IPX1 rated (EM1.2 was only tested according IPX1 standard, but not rated)
A menu setting to allow on the go changes to a custom mode to be continuously be saved
Live Composite time has been increased from 3 hours to 6 hours
Time Lapse has been increased from 999 frames to 9,999 frames
Firmware Update via Smartphone (OI.Share App)
Backup / Restore Camera Settings via Smartphone (OI.Share App)
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 13:35

Zajímavý je třeba tohle - A menu setting to allow on the go changes to a custom mode to be continuously be saved.


Po tom tu někdo volal a je fakt, že to má své výhody.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků