Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod yorg 25. 2. 2020 15:19

Jen drobná poznámka. U focení letadel to člověk drží celý den v ruce a asi bude rozdíl držet 423 g u 70-300 a 1270 g u 300/4 nebo 985 g u PAN 100-400 (plus hmotnost clony). Cenu neřeším.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 2. 2020 15:26

Panasonic 100-400 mi pride stale priatelne lahky, o ruky prides len ked s tym budes zoomovat.

300 f4 je uz tazsia vec a v niekorych polohach tu vahu citit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ecop 25. 2. 2020 15:41

Trochu mimo téma ale přece jen to souvisí, někdy v lednu, jak byla sleva na Panasonic 20%, tak jsem byl rozhodnut že vemu G9+PL 12-60 a tu 100-300 ve Fotolabu, měli to jako set.
Jenže jak přišla ta sleva k nim (Fotolab) tak najednou ty Panasy byly o 2,5-3,5 tisíce dražší, než den předtím.
To mne tak namíchlo, že jsem jim chtěl napsat, ať si to strčí někam, nenažranci, nakonec jsem vychladl...
To jen že není sleva jako sleva.
ecop
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 25. 2. 2020 15:45

Fidko: určitě se to dá udržet, ale je dobré o tom vědět. Mi už stačilo když je přešel na Oly z Sony SLT jaká to byla úleva.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 25. 2. 2020 16:06

Davidof píše:
cport píše:Jesteze tady jsou lidi, co vi neco i o tech systemech s malymi cipy :)


I s malým cypem se dá hrát důstojné divadlo ;-)


Vsak my ostatni Vam to prejeme :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 2. 2020 16:23

Jako myslíš My ostatní Pentaxista ? ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 25. 2. 2020 17:16

Nahodou, vim jeste o 2 :) Holt prezili jen ti nejsilnejsi :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ecop 25. 2. 2020 19:31

Fidko píše:Dalsia vec je pomalsi AF. Pochopil som, ze to chces na BIF a podla mna najlacnejsi objektiv vhodny na toto je 100-300 II.

Ty modely nejsou tak úplně jako BIF, sice to taky letí, ale tak nějak většinou po předvídatelné trajektorii.
Pokud to nejsou nějaké akrobaty :-)

-- 25. 2. 2020 19:34 --

Davidof píše:Ještě tedy bych zvážil, zda ten Olympus 75-300 je to správné.

Na letadla asi ano, světla bude zpravidla dost a bokeh tě většinou trápit nemusí, ale ta světelnost je už docela malá.

Skoro bych ti doporučil uvážit buď ojetou 100-400 nebo spíš tu Panasonic 100-300.

Zkouším odpovědět už potřetí,pokaždé to zmizelo...
Leica 100-400 je už dost vetší, i finančně.
Jinak ten Oly 75-300 mi doporučili v prodejně Megapixel, že prý je lepší než Panas.
Neměl jsem ani jeden, tak nemůžu posoudit.
ecop
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 2. 2020 19:43

No, proto píšu tu 100-400 použitou, z bazaru.

Dělej jak myslíš, ale zkus to nějak vyzkoušet, třeba v tom Megapixelu.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 25. 2. 2020 19:54

Tak na letadala by to mělo být (celkem) v poho, tam nejsou ani požadavky na (malou) hloubku ostrosti.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 25. 2. 2020 20:57

Modely letadel jsem párkrát zkoušel ještě s EM5I, něco se cvaknout dalo, problém byl ale v blackoutu v hledáčku, na modelu se při sérii nedal udržet ostřící bod. S EM1 to bylo o něco lepší
1.jpg
EM1
EM1

2.jpg
EM1

3.jpg
EM5

opět byl nějvětší brzdou nestíhající hledáček, což už by od EM1 II neměl být problém. Pravdou je, že je to focený mZD 40-150/5,6, Pan 100-300 první verze na C-AF nestíhá, tak jsem ho na modely nepoužíval. Dvojka už je údajně v pohodě, zkušenost s ním ale nemám, stejně tak jako s Oly 75-300, ten na Oly tělech údajně ostří líp.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 2. 2020 21:47

ecop píše:
Fidko píše:Dalsia vec je pomalsi AF. Pochopil som, ze to chces na BIF a podla mna najlacnejsi objektiv vhodny na toto je 100-300 II.

Ty modely nejsou tak úplně jako BIF, sice to taky letí, ale tak nějak většinou po předvídatelné trajektorii.
Pokud to nejsou nějaké akrobaty :-)

-- 25. 2. 2020 19:34 --

Davidof píše:Ještě tedy bych zvážil, zda ten Olympus 75-300 je to správné.

Na letadla asi ano, světla bude zpravidla dost a bokeh tě většinou trápit nemusí, ale ta světelnost je už docela malá.

Skoro bych ti doporučil uvážit buď ojetou 100-400 nebo spíš tu Panasonic 100-300.

Zkouším odpovědět už potřetí,pokaždé to zmizelo...
Leica 100-400 je už dost vetší, i finančně.
Jinak ten Oly 75-300 mi doporučili v prodejně Megapixel, že prý je lepší než Panas.
Neměl jsem ani jeden, tak nemůžu posoudit.


Urcite ano, ja som proste bol len v tom, ze sa jedna o BIF, nie o lietadla.

Co sa tych objektivov tyka, Oly je udajne o trochu lepsi na dlhom konci, ale z pohladu AF je druha generacia Panasonicu jednoducho moderny rychlumy objektiv, co prva generacia, alebo Oly proste nie su.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 25. 2. 2020 21:58

Ještě bych k focení modelů dodal, že základ je fungující hledáček při sériovým snímání. Pokud kvůli hledáčku nedokážete udržet ostřící bod na objektu, je sebelepší autofokus k ničemu. S prastarou E 300 jsem měl lepší výsledky něž s OMD1, protože přes optickej hledáček bylo daleko snažší sledovat objekt a udržet na něm ostřící bod. V tomhle mají výhodu zrcadlovky, kde je blackout v hledáčku minimální, u Olympusu je použitelnej hledáček při sérii od OMD EM1 II, u Paňáku nevím, to by mohl vědět Davidof nebo Fidko.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 2. 2020 22:05

Ak by náhodou hľadáčik nestíhal, tak na takéto príležitosti je kolimátor EE-1 :D
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ecop 25. 2. 2020 22:40

rodri píše:Ještě bych k focení modelů dodal, že základ je fungující hledáček při sériovým snímání. Pokud kvůli hledáčku nedokážete udržet ostřící bod na objektu, je sebelepší autofokus k ničemu. S prastarou E 300 jsem měl lepší výsledky něž s OMD1, protože přes optickej hledáček bylo daleko snažší sledovat objekt a udržet na něm ostřící bod. V tomhle mají výhodu zrcadlovky, kde je blackout v hledáčku minimální, u Olympusu je použitelnej hledáček při sérii od OMD EM1 II, u Paňáku nevím, to by mohl vědět Davidof nebo Fidko.

No to je dobrá poznámka s tím hledáčkem, takže EM1-2 to zvládá, na G9 snad někdo odpoví.
Jinak pěkné fotky, o něco takového se taky občas pokouším ;-)
Davidof píše:No, proto píšu tu 100-400 použitou, z bazaru.

Dělej jak myslíš, ale zkus to nějak vyzkoušet, třeba v tom Megapixelu.

Cením si každé rady, zvlášť od lidí, co mají něco nafoceno.
Možná se mne jen chtěl prodavač zbavit, bylo chvíli před zavíračkou a pátek k tomu :-D
ecop
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků