Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 31. 7. 2020 05:48

Věřící a ne moc myslící, ne příliš technicky zdatný a pokud možno s bolavými zády, aby se rád zbavil fotocihly, pokud možno nestisknoucí, případně poloslepý, aby neviděl ten šum a další slabiny, to byla asi ta pravá cílová skupina Olympusu. A ještě s malýma rukama, aby mu nevadily ty příliš malé rozměry těla.

Problém Olympusu byl v tom, že konkurence v tomhle segmentu brutálně narostla, na jedné straně mobily a na druhé straně Sony a ostatní výrobci elektronických hraček a Olympus přestal být in.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 7. 2020 05:57

Ty sis prohlížel své fotografické portfolio nebo máš tři dny zácpu nebo co se děje ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 31. 7. 2020 06:09

To ne, ale řekl jsem si, že je čas nastavit zrcadlo.

Chtěl jsem Ferina za ten jeho komentář jen trochu pošťouchnout, ale bylo mi jasné, že se to může dotknout i někoho jiného, kdo chápe, že mám věcně pravdu, jen to prezentují nekorektně a možná i lehce urážlivě.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 31. 7. 2020 06:15

Ja mam proti Ferinovi hromadu vyhrad, aspon co sa tyka jeho vnimania reality, ale ten komentar mi prisiel uplne nevinny :-)

Inak s tym systemom to nie je tak zle. Problem je, ze v dnesnom svete ked si za cenu toho maleho snimaca mozes kupit velky a ako kompenzaciu dostanes stale drahe skla a par sw featur ktore kazdy chvali a takmer nikto nepouziva, proste neprezijes. Ale to urcite neznamena, ze kazdy potrebuje FF, rovnako ako kazdy nepotrebuje v aute V6, ale ak ju dostane za rovnake prachy ako stvorvalec ...

Mne stale hlava neberie, ze taka E-M1 II sa predava za nejakych 1300eur. S takou politikou moc vody nenamutia, co sa koniec koncov ukazalo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 7. 2020 06:16

Že vám to za to stojí. Takovej by to mohl být pozitivní koníček...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 31. 7. 2020 06:19

Mam stastie, ze niektore veci dokazem od seba velmi dobre oddelit a cokolvek co tu napisem nema s konickom ako takym nic spolocne :) Diskusia ako kazda ina :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 31. 7. 2020 07:03

1. Ferin je reagoval (byla to chyba) na hloupost a agresivitu.

2. Když čtu ten věčný nářek nad cenou ve srovnání s FF, zajímá mě, jestli pisatel ví, jaký podíl na ceně fotoaparátu má čip.
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 31. 7. 2020 07:41

V poslední době mám pocit, že se naopak u fullframe věnuje hodně vývoje na snahu o zmenšení i za cenu diskutabilního dopadu na kvalitu. Typicky různé kompakní zoomy se světelnostmi přes 6 a třeba i přes 7 na dlouhém konci (myslím normální někde od 24 do 100-150, ne dlouhé tele). Jako jasně že to fotí a slušně, ale suneme se do situace, kdy je pak výsledek z FF možná i pod lepším MFT - dosažitelná hloubka ostrosti proti slušnému MFT sklu s podobnou hmotností i cenou stejná či dokonce horší, po dorovnání ISO bude i přes náskok fullframe vesměs horší DR (to s citlivostí jde dolů vždy, to je prostě princip), šum by mohl být ještě OK, ale i tak...

Podle mne to ale není tak docela úpadek. Je to spíše jen další ilustrace toho, že dneska už je zkrátka dosažena taková kvalita, že v podstatě jen naprosté minimum fotografů opravdu potřebuje řešit absolutní dosažená maxima kvality a od jistého bodu se už řeší spíš komfort použití.
Kdybych měl říct ryze soukromý názor, tak si myslím, že toho bodu "good enough" bylo dosaženo už někdy v roce 2008 po nástupu EOS5D mark II a nebude úplnou náhodou, že v podobné době začal postupný propad trhu, prostor k zlepšení sice pořád byl, ale tlak zkrátka klesal. Postupem času se na podobnou úroveň dostaly i menší snímače a výsledky z nich také začaly být "good enough" i pro náročnější. O méně náročných pak nemá cenu mluvit, tam se do dostatečné kvality dostaly pro změnu mobily, ale to je jiná historie...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 31. 7. 2020 07:42

To dělá to horko. Na mě zase kamarád vyjel, že jsem si dovolila zpochybnit jeho protimuslimské video pravdivým zjištěním, kde a kdo a kdy to vlastně natočil.

Taky jsem se před pár roky zbavila cihly, ale stejně jsem musela přejít zase na cihlu.

Jinak, pokud pojedete přes Letovice, tak je tu výstava 22. Moravských fotografů:
https://www.kmf.cz/vystavy/klubove/rok- ... ovice-2020
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 31. 7. 2020 07:42

Obrovsky. To je dovod preco medium format stoji kolko stoji. Snimac samotny urcite obrovsky vplyv nema, aj ked samozrejme material navyse nieco stoji a odpad vznikajuci pri vybere je tiez vacsi ako pri malom snimaci.

Dalsia vec su navazujuce komponenty. S malym snimacom je vsetko easy, preto ma Xiaomi v mobile za 600eur 8K este pred Canonom. Urobit A9 so vsetkou technikou a narvat to do maleho tela je daleko vacsi uspech nez poskladat maly snimacom do velkeho tela. Do Xka by si pohodlne vopchal este priehradku na kluce. Do bufferu A9 sa vojde daleko viac fotiek z E-M1, nez z A9 atd atd atd.

Zjednodusene, FF musi byt kvoli rovnakym parametrom rieseny lepsie a musi byt daleko vykonnejsi. Preto je pochopitelne, ze je drahsi.

To co pisem, nie je narek. Mna to nezaujima, ja si tu techniku zhanam za normalne ceny a tym padom je mi fuk, ze tie cennikove su uletene. Akurat dlhodobo tvrdim, ze s tou cenovou politikou ten system neprezije a aj ked sa sa z toho vsetci vratane teba smiali, zda sa, ze sa to stava realitou.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 7. 2020 09:24

tomashr

Taky si toho všímám, ty poslední kroky Canonu (a vyhlášení Nikonu, ale ty objektivy jsou zatím jen fiktivní).

Skoro si říkám, že to je trochu dvojsečné - ta pevná skla s F11 mají své limity a pokud bude třeba ta 100-400 od Olyho rozumně kvalitní a rozumně naceněná - proč nemít sestavu s kvalitním zoomem pokrývajícím obě pevná skla, ostřícím od 1,3 m, za cenu těch dvou podivností ?

Dřív to nebýval takto přímý souboj.


Ostatně, ta 100-500 je taky mnohem blíž třeba k Panasonic 50-200, než to dřív bývalo. Rozdíl tam samozřejmě je, ale docela se to pibližuje.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 31. 7. 2020 10:11

pemar píše:Chtěl jsem Ferina za ten jeho komentář jen trochu pošťouchnout, ...


Moc mi není jasný, proč zrovna ty, ale budiž.
Byla to jen reakce na ... takový nepěkný ... příspěvek (kterým ve vlastním slova smyslu vlastně vůbec nebyl) (snad opět jen dočasně) dehibernovaného chvd, který byl mezitím někým odstraněn (příspěvek), takže už to velkého smyslu nedává. On si to vždy 3 měsíce střádá do kyblíku na wc, pak to tu během chvíle všechno vyleje a zase se po anglicku vytratí. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 31. 7. 2020 10:31

Ono rozdiel je v tom, že na ten FF si vždy môžem kúpiť napríklad 50/1,4 relatívne lacno a som inde, a na m4/3 to nedorovnám ani 50/1,2 za liter+.
Tie nezmysly s F11 sú fakt pre marginalizovanú skupinu čudákov, čo majú hlboko do kapsy ale napriek tomu chcú FF a fotiť vtáčky.
Ale to nie je podstatné.
S jedným ale súhlasím s Fidkom na 100%. Cenová politika olympusu na rozdiel od jeho inžinierov stála a stojí za prd.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelDS 31. 7. 2020 11:05

pemar píše:Věřící a ne moc myslící, ne příliš technicky zdatný a pokud možno s bolavými zády, aby se rád zbavil fotocihly, pokud možno nestisknoucí, případně poloslepý, aby neviděl ten šum a další slabiny, to byla asi ta pravá cílová skupina Olympusu. A ještě s malýma rukama, aby mu nevadily ty příliš malé rozměry těla.

Problém Olympusu byl v tom, že konkurence v tomhle segmentu brutálně narostla, na jedné straně mobily a na druhé straně Sony a ostatní výrobci elektronických hraček a Olympus přestal být in.


Bla bla bla. Fotím Olympusem roky, vím proč, vím jaké má vlastnosti a vím jak použít. Fulfrejm, jakkoliv nadupaný ještě fotografa z nikoho neudělal, kdyby jste někdo věděl, o přerodu neumětela v umělce, dejte odkaz. Trvale se potkávám s amatéry kteří řeší technické podružnosti, kupují stále nějaká těla (nyní FF bezrcadlovky C+N) a většinou jde o frustranty, kteří na nedostatečnost techniky nepřímo svádí své omezené výsledky.....Mimochodem oproti kinofilmu (na který jsem dříve kdysi nejčastěji fotil a tehdy to byl svatý grál..) je i současný Olympus na míle daleko....
PS: Pokud Oly skončí (rok / dva ?), má výbava má ještě +- 6 let morální živostnost a pak se uvidí co bude. Pokud ne, netvrdím, že ho za 5 let budu potřebovat (pokukuji po hledáčkové Leice, ale kdoví co bude za 5 let).
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 7. 2020 11:17

bob222 píše:Ono rozdiel je v tom, že na ten FF si vždy môžem kúpiť napríklad 50/1,4 relatívne lacno a som inde, a na m4/3 to nedorovnám ani 50/1,2 za liter+.
Tie nezmysly s F11 sú fakt pre marginalizovanú skupinu čudákov, čo majú hlboko do kapsy ale napriek tomu chcú FF a fotiť vtáčky.
Ale to nie je podstatné.
S jedným ale súhlasím s Fidkom na 100%. Cenová politika olympusu na rozdiel od jeho inžinierov stála a stojí za prd.


Ale je třeba říci, že ty laciné 50/1,4 stojí kvalitou obrazu dost za prd. Mám s tím osobní zkušenost a celkem se mi to potvrzuje i různých diskusích.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků