Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 6. 2018 11:10

K té výměně - myslím, že ta Leica na 300 je ostřejší a světelnější (5,7) než je Olympus, zase je tedy řádně těžší.

Hodí se opravdu spíš k tomu scénáři, když nastavíš zoom a fotíš, jde docela ztuha.

Trochu jsem jí rozhýbal a novější už jsou prý trochu upravené, ale jde to znatelně "nemáslově" :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 6. 2018 11:14

Presne tak. Tiez to pouzivam tak, ze si zoom v podstate prednastavim a potom ho pouzivam, pretoze regulovat to proste ... akoze ono to ide, ale dost to hadze s fotakoma pri tom ohnisku je to fakt blbe. To ked potom chytim do ruky 40-150, tak mam jeden prst v nose a druhym mozem zoomovat. Je to fakt skoda, lebo opticky je ta Leica velmi slusna.

Inak davidof, vcera som bol na "prezentacii" Panasonicu v ProLaike kvoli G9 a rozhodol som sa, ze si asi necham Olyho. EVF na G9 je citelne lepsie, ovladanie tiez, ale nasiel som nejake nastavenia na Olym ktore mi ovladanie trochu ulahcili a navyse ma chlapik z panasonicu ukecal,ze targeting pad je lepsi nez joystick, takze sa na to snazim zvyknut :-D

V drobnostiach je G9 lepsia, da sa nabijat z power banky, niektore funkcie su lahsie dostupne, dotykove ovladanie funguje lepsie atd. AF mi pride lepsi an Olym, na G9 je S-AF bleskove, snad aj rychlejsie, ale C-AF stale pulzuje.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 6. 2018 11:28

Tak to je dobře, že ti Oly vyhovuje, a nepochybně jde velmi dobře customizovat.

CAF drobet pulzuje, tak holt ho používám jen na pohyb, taky se snažím hlavně využít to dobré co v tom foťáku je.

Na cyklisty mi zatím G9 absolutně stačí, nemá problém sledovat pohyb cca 45 kmh ve finiši, dokonce jsem jednou úspěšně zkusil tracking objektu a vono to fungovalo :-) ale asi to neni základní způsob jak fotit sport.

Zítra jdu na ragby, je tu Nový Zéland, to bude testík :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 6. 2018 11:36

Ono mam vyhrady a nie je ich malo, ale obecne sa mi uz proste nechce to menit. Bol by tam posun, ale nie tak velky a zase mam na Olym tie live rezimy :-)

Ono vyhody C-AF olympusu sa vraj prejavu hlavne pri menej kontrastnom pozadi. Co som zatial skusal, nejaka D500 to naozaj nie je ani nahodou, ale aj tak funguje dost dobre a dost spolahlivo. Z mojej skusenosti je to niekde na urovni 80D, co nie je zle (vzhladom k sume za aku som ho kupil). Co ma celkom prekvapilo, zatial ma nenasralo EVF. Kvalita zobrazenia nie je valna, ale rychlost je v poriadku, takze som sa s nim tak nejak zzil.

Co ma naopak sklamalo su custom rezimy na rolleri. Na tie som sa dost tesil, ale v podstate su mi k nicomu, lebo toho ukladaju az prilis vela :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 6. 2018 12:01

Přesně tak :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mawe47 16. 6. 2018 16:53

Asi si tu 12-100 budu muset nechat :D vzala sem ji jen na chvili do lesa, takze zadny krajinky jeste. Ostreni teda si budu muset zvyknout, ze krok dozadu, i kdyz na manual se da jeste par cm nahnat. Taky to prepinani af/mf na objektivu je paradni. Myslim, ze jedina jeho chyba je, ze neni bazarovej :D
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 6. 2018 17:18

Ak myslis kvoli cene, vidim to rovnako. Je to v podstate jedina zasadna vec ktora mi na Olympuse vadi. Mam ten system rad, ale tie ceny su uletene. Ak by sa vsetky tie skla nedali v zahranici kupit lacnejsie, dnes by som bol este u Canonu :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mawe47 16. 6. 2018 17:43

jo, moje jedina foto vec nekoupena na bazaru :D kdyby to sklo bylo bazarovy, tesilo by me to dvounasob, ale bohuzel, jednou za zivot me asi nova oly vec nezabije. Aspon, ze za par let budou urcite em1 mk2 sehnatelny za par supu :D
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus1 16. 6. 2018 19:01

Jednou mojí foto disciplínou je focení líbivých květin,většinou je fotím makrem 60kou,ale jde to zajímavě i s 12-100.Pro zajímavost jsem dneska před barákem uviděl tyhle květy,ani nevím co je to zač, ta s 12mm ohniskem je focena tak,že ty takové pestíky nebo jak se to jmenuje,jsou od přední čočky tak 5mm. Ta s ohniskem 100 je klasika,líbí se mě víc díky líp máznutému pozadí. Prostě to sklo se hodí né jenom na krajinky,ale i na jiné věci. :-)

P0010398.JPG


P0010408.JPG
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 6. 2018 21:08

Hezké. To sklo je fakt univerzál.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mawe47 18. 6. 2018 08:43

sice cvakalista na vylete, ale prave kytky nebo hmyzaci su rozhodne spokojena

-- 18. 6. 2018 09:48 --

Přílohy
2018-06-18 09.43.14.jpg
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2018 11:20

No, tak to je hezký.

Jakto, že mi z mých objektivů nelezou takový fotky ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2018 11:21

Zle mieris :P

Snad si raz jedno z tych 1.2 skiel kupim, ale zo ziadneho som zatial na ***** nespadol. Ale taka 75mm f1.2, alebo 1.4 ... mmm

Ale inak teda najviac sa mi pozdava ta 45mm, no vzhladom na cenu by som aj tak zobral 75mm.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 18. 6. 2018 11:51

75/1,2? To už by boli mimo HO aj tie slávne mihalnice! ;)
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků