Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 7. 2014 16:00

Jak u OMD EM1 tak u 10 se da natačet v režimech PASM , u techto navic je video slusne pouzitelne a to i ve spolecnost hacknuteho Panasa GH2 a G3. To jen pro upresneni
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfoltyn 9. 7. 2014 16:34

chel píše:Jeste jsem nevidel svatebniho fotografa s nicim jinym nez s Canon Nikon ... nikdy. Olympus? Pentax? Sony? nene nikdo z nich to nema a oni vi proc to nemaji. Ale znam dva co meli jeden pentax a druhy olympus .. hadejte co maji .. no nebudu vas napinat .. oba FF canony.


Neviděl jsi = neexistují? Zajímavý názor... Byl jsem krátce po sobě na svatbách focených v prvním případě Nikonem D800, ve druhém Sony (tuším A77). Po shlédnutí fotek jednoznačně vedou ty ze Sony. Stejnou fotografku chci na své svatbě. Čím fotí, je mi upřímně jedno.

Svateb jsem minulé léto navštívil více. Dvě fotily ženy (Sony, Canon), jednu vyhledávaný svatební fotograf (Nikon), jednu nadšenec (Canon; výsledky jsem neviděl). Nedovolím si vyvodit z toho jakýkoliv obecný závěr, ale je zajímavé, že od žen se mi fotografie líbily více. Jak technicky, tak nápaditostí.
janfoltyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 7. 2014 16:45

chel píše:Pouceni: kupte si oly sony pentax a casem se svym pokrokem, budete menit kompletne vsechno co jste si predtim nakoupili. :-|


Nebo také - brzy půjdete pro bezzrcátko a Canon nebo Nikon se vám bude válet doma.... ;-)

viewtopic.php?f=1902&t=1179831&p=10195044#p10195044

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 7. 2014 16:46

Sranda, u dobrej fotky som nikdy neskumal čím je fotena.
Ale staré boli tuším zhusta z leica alebo stredoformátu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 7. 2014 17:19

janfoltyn: já viděl svatbu focenou ultrazoomem. Co to znamená? 8 z 10 nejlepší svatební fotografové jsou chlapi (světově). Co s tím má společného stav v Horní dolní?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfoltyn 9. 7. 2014 17:40

Lotrandor: Pochopil jsi, na co v příspěvku reaguji a proč jsem napsal, co jsem napsal? Všiml sis, že nevyvozuji závěr z faktu, že se mi více líbil výsledek práce fotografek?
janfoltyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamik99 9. 7. 2014 18:33

Jděte si ničit jiný vlákno. :-\
kamik99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 7. 2014 19:18

chel píše:Jeste jsem nevidel svatebniho fotografa s nicim jinym nez s Canon Nikon ... nikdy. Olympus? Pentax? Sony? nene nikdo z nich to nema a oni vi proc to nemaji. Ale znam dva co meli jeden pentax a druhy olympus .. hadejte co maji .. no nebudu vas napinat .. oba FF canony.
|


Nám fotil třeba svatbu fotograf na Sony A99 s Zeiss sklama a rozhodně si nemůžu štěžovat. A rozhodně to neni jediný člověk o kterém vím, že s A99 fotí. A mimochodem A99 bylo v zahraničí docela populární tělo pro tenhle styl focení. Samozřejmě pokud by to člověk bral podle fotografů na Olympiádě, tak tam nic kromě C a N neni.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 7. 2014 20:08

janfoltyn: no to právě nevim, co jsi tim chtěl říct :). btw, chel takhle trolli po okoli, to je mistni folklor
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 9. 7. 2014 22:25

pro rozšíření obzorů některých pánů:
http://www.mu-43.com/showthread.php?t=61628
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 7. 2014 23:14

panove už viděli, tenhle manik se tu probiral někdy v zimě, nebo začátkem jara.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 10. 7. 2014 05:49

Jo jo, a hlavne je tam zmáknutý postproces na jednotku...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 10. 7. 2014 08:48

airmt píše:pro rozšíření obzorů některých pánů:
http://www.mu-43.com/showthread.php?t=61628

A videl jsi cim to bylo focene?
Kompakt s malym cipem 18000 + 75/1.8 22000 nebo 26000 jsou dva typy ....... WTF? A ted s touhle hracnou za 40000kc ukaz fotky za spatneho osvetleni. Nebo pojdme porovnat hloubku ostrosti maly chip vs ff oboji svetelnost f/1.8 ............... dyt to je hloupost tohle kupovat. Jo kdyby ten olympus s tim 75/1.8 stal 16000 dohromady tak asi jo ale 40000kc? Nebrat!!
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 7. 2014 09:03

Tak brát na svatbu m43 neni uplně obvyklý (a to ještě píšu dost slušně), ale co fotim akce na horách, tak bych osobně tu HO oželel, to špatný světlo taky a radši tahal něco menšího než FF s 1.8 sklama. Ale to nic nemění na tom, že Olympus má ty ceny značně přestřelený... I když ono i ceny té poslední generace skel na FF zrcadlovky pěkně povyrostly :-(
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod chel 10. 7. 2014 10:38

Nemluve o tom ze 75mm bude na tom malem cipu neco jako 200mm na FF .. nevim jaky to je crop nekdo to spocitejte ..

-- 10. 7. 2014 11:39 --

40000Kc to je neuveritelne :D aneb jak prodavat kompakty za cenu FF
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků