Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 2. 2020 11:37

No podle toho, že to tu recykluješ dvanáctkrát do tuctu na každé stránce, tak evidentně chceš. :mrgreen:
Nebo si holt nemůžeš pomoct. To se dá pochopit. Jsou na to i medicíny. :mrgreen:

Ti teda řeknu, že musíš být solidní masochista, žes šel do takovýho systému. Navíc do značky s ještě "horším" (sic) AF (byť s "lepším" (pokud tedy budeme vyšší rozlišení takto definovat) videem, nicméně jaxem pochopil (snad ne příliš špatně), stejně jako většina jsi si to pořizoval na focení). ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2020 11:59

Keby si si presiel moje recyklujuce prispevky,mozno by si si vsimol, ze vacsina z nich vznikne ako reakcia na podobne ironicke kraviny ake postujes.

Moj povodny prispevok bol len o novych fotakoch Panasonicu a nizsej cene Olympusu.

Ano, chyb G9 som si vedomy tak ja ako aj Panasonic a preto nastavuje cenovku inak nez Olympus. Ja ho mam kvoli jeho prednostiam. A taky ten pristup akoze video nepotrebujem, hladacik mi staci, C-AF nepouzivam a fotim len do ISO 400 takze Olympus je super je presne ten dovod preco sa o tom s ludmi ako ty, alebo Ganec bavit nechcem :)

Do Olympusu som sieldavno v case ked somho pravom povazoval za inovativny.to ze ho mam neznamena, ze nan budem spievat ody.

Tak ako zmenili svoj pristupsom ja som zmenil nazor. Nic nepochopitelne ak nie je clovek zaslepeny.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 2. 2020 12:26

Teď se moc nechytám, jaký "ironický kraviny" máš na mysli.
Ale to je jedno.

Ty se tu ostatně bavit nechceš s nikým, v podstatě tu vedeš jen svůj pesimistickej monolog a žádný argumenty ostatních tě v tvé ponákupní depresi nemůžou zviklat. To je samozřejmě jen tvoje věc a volba, akorát už to neustálý omílání začíná být trochu (dost) únavný. Každej už dávno dopředu ví, co napíšeš, můžem si to tu množit i sami.

Kritickej samozřejmě být můžeš, ale konstruktivně, soudruhu, konstruktivně! :mrgreen:
Mně na Olympusu nebo m43 taky vadí určitý věci (ostatně, to srovnání s Gancem jsem raději nepochopil, i když osobně proti němu nic nemám, spíš ho obdivuju, že všechny ty ataky na sebe tu snáší s ledovým klidem), ostatně jsem to tady jasně nejednou uvedl, nicméně kvůli tomu nemusím dštít síru v každým příspěvku a neustále omílat to samý dokola. Chtělo by to už trochu invence (tedy to samý, co ty ostatně zase vyčítáš Olympusu). ;-)
Ono občas je třeba i fajn vidět tu poloprázdnou sklinku jako z půlky plnou. :mrgreen:
Psychickýmu zdraví a radosti z focení to jen prospěje.
Pokud ji ale skutečně vidíš zcela prázdnou, jak tu prezentuješ, tak mi fakt nejde do hlavy, co tě ještě drží. Není nic jednoduššího než změnit lokál (a rozdávat pesimismus zase tam).

Odpusť, už jsem holt tak nějak musel. Moje rána (i poledna) bývají těžký a když do toho ještě na mě vyskočí z diskuze "Fidko" se 101. variací na totéž téma, taxe ta aklimatizace holt ještě o něco pozdrží. :mrgreen:

Nic proti tobě, názory míváš i dobrý, jen holt by to chtělo tu formu trochu vypilovat. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 4. 2. 2020 14:29

No ak Tvojmu psychickému zdraviu škodí akákoľvek kritika k akejkoľvek značke, myslím, že sa už o zdraví hovoriť nedá :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 2. 2020 14:34

Vidím, že porozumění psanýmu projevu je tvá silná stránka. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 4. 2. 2020 14:41

THX :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 2. 2020 14:46

Nová přezdívka? Číslo žádný? :mrgreen:
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 4. 2. 2020 14:50

Slušne som sa Ti poďakoval, nemalo by to hýbať Tvojim žlčníkom :D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 2. 2020 15:03

?
Ztraceno v překladu?
Já ty čtyři minuty seděl zcela bez hnutí, což se týkalo, s výjimkou plic a srdce, i mých vnitřních orgánů. Nebo tys zmerčil nějakej pohyb?

PS: Pokud něco není jasný, tak jsem jen reagoval na nabízející se blízkou vizuální podobnost tvého písemného projevu a přezdívky. Toť vše. Zkrátka pokus o vtip. Možná o blbej, ale o vtip.

-- 4. 2. 2020 15:03 --

Nicméně navrhuju zanechat vtipkování a vrátit se opět k vážné práci. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 4. 2. 2020 15:09

Ohľadne vážnej práce ma práve teraz nič nenapadá...
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 2. 2020 18:42

Člověk je půl dne offline a tady doutná spáleniště :-/
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 4. 2. 2020 20:14

Ale, tie info o to kto s čím spokojný alebo nespokojný ani neslúžia pre niekoho kto konkrétny fotoaparát alebo značku má. Skôr pre toho kto o nej uvažuje. A v tom prípade sú aspoň pre mňa dôležitejšie tie negatívne vlastnosti, a ja sa rozhodnem či ma práve tie budú alebo nebudú obmedzovať.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2020 20:53

Ferin: vobec to nie je jedno. Ja momentalne a v podstate vacsinu casu nemam extra potrebu opakovane sirit co som uz napisal. Momentalne som vacsinu casu zaneprazdneny, vecer si prebehnem net vratane rumorov. To iste som urobil vcera, postol som nove info a ty si zacal nieco o mojom pesimizme, tak som to uviedol an pravu mieru. Vacsina mojich prispevkoch ktore Ta tak otravuju vznikaju ako reakcia na iny a casto tvoj prispevok. Urcite ich zakladom nie je nejaka moja nezadrzatelna tuzba kopnut si do Olympusu. Ja som na tu znacku minul viac penazi nez na maloktoru inu a rozhodne to nbeolo preto aby som mal dovod vylievat si srdce na digiarene.

Kupil som si E-M1 v case ked som ho povazoval za najlepsiu bezzrkadlovku na trhu a Olympus za lidra v CSC na trhu. Hendikepu v podobe snimaca som si bol vedomy aj vtedy, ale mal ine prednosti ktore boli pre mna dolezitejsie. A cistocne slo o rozmar a svoju volbu som viac krat olutoval nie kvoli zaostalosti Olympusu, ale kvoli koncepcii bezzrkadloviek ako takych. O tom som uz pisal.

Co sa tyka argumentov. Ak mas pocit, ze tie vase neberiem do uvahy, tak mas vacsinou pravdu. Dovod je, ze zvycajne je to nieco v style akoze Olympus uz vylepsit nejde, alebo sa to da posunut len minimalne, pripadne ze nic z toho co sa vylepsit da nepotrebujete a foti sa vam s tym dobre. To je vsetko skvele a uprimne si nespominam kedy naposledy som niekomu hovoril, ze sa mu s jeho Olympusom skvele nefoti. Ja komentujem len cenovu a vyvojovu strategiu Olympusu a to kam podla mna smeruje a nemozem si pomoct, ale nemyslim, ze by toto malo nejak suvisiet so subjektivnymi prefrenciami jednotlivcov.

Ja nikomu neberiem, ze sa mu s Olympusom foti dobre. Pre mna su to dost biedne navrhnute fotaky, ale tiez si nemyslim, ze by som konkretne toto riesil casto. Mnohym sa s tym asi foti dobre a nemyslim, ze ma zmysel niekoho presviedcat, ze to tak nie je. Co hovorim je, ze ak sa zvlada hybat konkurencia, mali by sa hybat aj v Olympuse. U Fuji sa generaciu dozadu pomaly nedalo tocit video, tak to fixli a dnes patria skor k spicke. U Olympusu to ludia ako ty uzavru s tym, ze Olympus je na fotenie a tak je to v poriadku rovnako ako absencia cohokolvek v com zaspali. To je pre mna proste fanatizmus a to su skratka vody v ktorych plavam nerad, pretoze je to zbytocne.

Jediny koho nazory beriem a koho nazory si vazim aj ked sa uz takmer v nicom nezhodneme je davidof ktory do toho sice tiez casto taha nejaku "shooting experience" ktora je podla mna nerelevatna, ale aspon dokaze byt plne objektivny a tak by taka diskusia niekam viedla. Zaroven ho ale nechcem prudit, takze sa pri nom ovladam :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 2. 2020 21:24

FXE1 píše:Ale, tie info o to kto s čím spokojný alebo nespokojný ani neslúžia pre niekoho kto konkrétny fotoaparát alebo značku má. Skôr pre toho kto o nej uvažuje. A v tom prípade sú aspoň pre mňa dôležitejšie tie negatívne vlastnosti, a ja sa rozhodnem či ma práve tie budú alebo nebudú obmedzovať.


Nedobře se na to díváš... ;-)
To přece vůbec nebylo o nějakých konkrétních věcných výtkách, to je přece jasný, ty tu vypouštím taky.

-- 4. 2. 2020 21:44 --

Ok, Fidko, já to všechno beru a rozumím tomu (i když ne vždy s tebou ve všem souhlasím). Mně jde jen o to, že ten svůj pohled roubuješ do úplně každýho příspěvku, poznámky a reakce, až se to stává poněkud únavným. Navíc se mi nezdá, že to vidíš úplně objektivně, ale chápu, každej máme minimálně někdy pocit, že tráva na sousedově zahrádce je holt zelenější.
I u mě se najde "pár" věcí, který mě na E-M1 II štvou (nebo bych aspoň teoreticky věděl, jak je vylepšit), hodně z nich jsem tu ostatně už uváděl, přičemž jsem přesvědčenej, že řešení každé z nich by moje focení posunulo/zjednodušilo 1000x víc než víc megapixelů, hledáček s větším rozlišením (stávající mě skutečně v ničem neomezuje) nebo nenazranější video (4K pro svý účely skutečně považuju za víc než dostačující).
Nicméně jaxi nemám potřebu ty svoje kritiky a zbožný přání tu neustále recyklovat.
Tož asi tak. Tak asi obrátíme list, ne? ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2020 21:57

Pozri, Olympus je aktualne jediny vyrobca ktory ma na starossti v podstate len jeden bajonet pre bezzrkadlovky. Vsetci ostatnych ich maju 2+ a k tomu jednu alebo niekolko rad pokrocilych kompaktov (Olympus nic take nema). Napriek tomu ich zvladaju aktualizovat v kratsom case s vyraznejsimi zmenami nez Olympus ktory uz tri roky v podstate nepredstavil nic nove a kazdy ich model je len recyklatom tych starych. Ak Ti to pride pesimisticke, alebo neobjektivne ... asi moze, ale je to realita. A v kontexte toho, ze menia modely kazde 3-4 roky je fakt, ze ich druhy najvyssi model bude mat este v roku 2024 pravedpodobne EVF na urovni konkurencie z roku 2016 zaroven aj pruser. Ale pre mnohych asi nie, im sa do toho vraj pozera dobre :)

Ale samozrejme rad zakopem vojnovu sekeru. Pokial k tomu nebudem vyprovokovany, rad si tie poznamky odpustim. Tie litanie ma stoja dost casu :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků