Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 9. 2019 14:54

třeba je to sleva putovní ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 9. 2019 09:03

Keby mal niekto zaujem: Zasoby sa asi budu minat, ale ponuak to nieje zla: https://www.facebook.com/notes/karol-sr ... 366908519/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 9. 2019 12:23

Předzvěst uvedení E-M5 III?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 9. 2019 12:35

Na to je ta zlava podla mna dost obmedzena. To ale neznamena, ze MK III sa v dohladnej dobe neukaze.

V kazdom pripade je ta zlava zaujimava, ja som mal dokonca chvilu Tu E-M5 v kosiku, lebo po predaji toho objektivu mam stale E-M5 MK II za nejakych 300-350eur, ale potom som si povedal, ze by som ho asi aj tak nevyuzil. Ale pre ten design (v strebornej) mam slabost.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 9. 2019 22:12

Jj, Sony by se měla štípnout (aby se probrala)! ;-D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 9. 2019 09:07

Jinak o víkendu jsem si opět ověřil, že některé biče na psa z nejmenovanýho souběžnýho vlákna jsou opravdu zcela liché. Drtivá většina fotek v silným protisvětle, velká část se sluncem v záběru, absolutně žádný problém. Teda aspoň s E-M1 II. ;-)
Se zrcadlovkou mám v živé paměti zcela jiné zkušenosti - po odfocení jsem si vždy musel vzít time out, pač jsem neviděl nic než černo.

PS: Spíš jsem si všiml, že 35-100/2.8 v opravdu silným protisvětle někdy dost ztrácí kontrast (máte podobnou zkušenost?). Ale to je asi normyš.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 9. 2019 06:52

Vdaka za ten linka na Karola, akurat som to vyuzil a jednemu znamemu ten E-M5 II aj so sklom objednal.
Lieta lietadlom a chcel nieco univerzalne, kde sa daju aj menit objektivy za "nejake co rozmazu pozadie", takze mu to bude akurat. Este rozumne lahke pevne sklicko mu vybrat a bude spokojny - mozno Sigmu 30/1.4...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 9. 2019 07:08

Pri tej Sigme by som si daval pozor na kusovu variabilitu, nazory na nu su dost rozporuplne. Mne moja prisla ok, ale mnohi hovorili, ze na plnu dieru je makka. Bezpecnejsia volba by asi bolo Zuiko, pripadne uplne super sa zda byt 56 f1.4, ale to uz bude asi kus dlhe.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 9. 2019 07:13

Asi nieco medzi 40-60 EQ a svetelnost co najlepsia, nech ten efekt pekne vidi. Este sa popozeram po niecom, fotil som s 25/1.8 od Panasu a asi aj to by mu podla mna uplne stacilo na hranie sa.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 9. 2019 08:09

Osobne si tiez myslim, ze ten Panasonic za tie peniaze je fajn volba. Ale v podstate aj ta Sigma je skvela, len treba trafit kus.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 9. 2019 09:04

Ondrej Bobek píše:...f fotil som s 25/1.8 od Panasu a asi aj to by mu podla mna uplne stacilo na hranie sa.


Tak to bylo Zuiko. Paňas má 25/1.7. Já po zvážení všech pro a proti sáhnul po tom Zuiku.
Jinak s tou Sigmou 30/1.4 má zkušenosti z (jen) FT. Tak to na plnou díru bylo skutečně měkčí a AF taky nebyl na vrcholu svých možností. Ale jinak z toho lezly moc pěkný portréty a polocelky, takový zasněný fotky.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 9. 2019 09:10

Bol to Panasonic, takže 25/1.7
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 9. 2019 09:12

Ja som s AF problem nemal ziadny. Resp, asi to nie je najrychlejsie ostriaci objektiv, ale pri tychto kratsich ohniskach ma to velmi netrapi a rychlost mi prisla "nativelike". Velmi sa mi pacil ostriaci prstenec ktory sa prakticky tocil v smere vetra, siel neuveritelne lahucko.

Bola by parada, ak by Sigma prisla este s niecim sirokym. Nejakych 10/12 f1.4 by bola pri ich cenach paradna.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 9. 2019 09:24

Jj. A bral bych třeba i nějakou pevnou 150 nebo 180mm.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 9. 2019 09:30

No to samozrejme tiez, taka 150mm f2 ... ajajaj, to uz by som z fotaku nezlozil, ale vzhladom k tomu co predstavuju ocakavam skor siroke ohnisko.

Aj Viltrox teraz predstavuje zaujimave skla pre Fuji, E-mount a EF-M. Za 250usd kus.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků