Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 18. 6. 2021 09:15

Teda upřímně - jestli máš radost z DJI, tak fakt uvažuješ nějak jinak. Mně naopak přijdou poslední "novinky" v jejich podání jako snad ještě větší "recyklace" (a navíc se spoustou chyb) než to, co vyčítáš Olympusu...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2021 09:33

Jasne no, moze byt.

Az teda na to, ze DJI vo svete dronov je monopol a predavat sa budu aj ked nevyrobia nic. A napriek tomu, ked sa pozriem na kazdu dalsiu generaciu napriklad Mavica, tak dostavam kompletne noveho drona. To plati aj pre Air.

Vynimka je mozno Mini, ale povodny model bol na trhu kolko ? Rok ?

Ale samozrejme Olympus, ktory sklada svoje fotaky uz pol dekady z tych istych komponentov napriec vsetkymi triedami je samozrejme inde :-D Tomas, na toto si podla mna prilis inteligentny :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 18. 6. 2021 09:52

Nevím, chtěl bych doufat, že se nějakou dobu budou adaptovat, že zkrátka ten proces potrvá, ale zatím co sleduji, moc to na to nevypadá. Nicméně pro mě to neznamená, že bych chtěl přecházet, protože v podstatě vše co potřebuji mám a vzhledem výši investic do systému se mi zase nechce jen tak s velkými ztrátami přecházet, když bych vše rozprodal na bazarech. Tím, že mě nic netlačí a nemusím akutně něco řešit neříkám, že je mi to jedno, jakým směrem se vydají. Doufám, že brzy pochopí, že změny přijít musí ať už v tehnologiích, tak v marketingu potažmo cenách.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 6. 2021 10:33

Myslím, že ve vás bojují dvě zásadní a veskrze protichůdný touhy - aby to prodávali za cenu housek na krámě a aby Olympus "přežil" a měl prespektivu do budoucna. Holt si ale budete muset (a jasně to řekla OMD) vybrat tu, která u vás má převážit. :D :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2021 10:41

Ja som s cenami Olympusu ok v zmysle, ze model ako Xko bude stat 3k eur, E-M1 II - III bude za 2k, Pen ... no ten zial na 800 naozaj nema narok, ale v principe by toto nastavenie im ho nebolo vylozene pruser.

Lenze chcem za to novy fotak a ten som od Olympusu nevidel uz 4 roky. Pripadne jasne, vsak nech recykluju, ale potom chcem vidiet aby sa to prejavilo na cene. Mozno je to este lepsie, pretoze ja fakt nemam davidofov rozpocet :-D

Problem je, ze aktualne su drahy a uprimne netusim, za co vlastne platim.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Moli75 18. 6. 2021 11:52

Pro Fidka ohledně ceny: v druhé půlce devadesátek jsem kupoval Nikon F90, a to nebyl top model, ale střední třída, za nějakých 32-33tis. Olymus OM4 byl ještě dražší, nevím už přesně (pamětníci si možná vzpomenou) , a to Om byl prosim manuál bez af. Přepočítej si to na dnešní ceny. Když si jednou za čas přečtu diskuzi na DA, tak mám neodbytný pocit, že dneska každý cvakal nutně potřebuje každý druhý rok nový, tak samozřejmě lepší, foťák ale maximálně za půl vejplaty :)
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2021 12:26

Ja mam zase pocit, ze ludia ktori na mna reaguju podobnym argumentom nevedia citat a ak sa im to nahodou aj podari, nedokazu chapat.

Ale jasne, mozes skusit navrhnut Olympusu reklamnu kampan v ktorej sa kvoli lepsim predajom budu odkazovat na to co sa za viac penazi predavalo 30 rokov dozadu. Akurat mam obavy, ze s tym neuspejes :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 18. 6. 2021 12:30

Na digitále som začínal s dslr oly D500. Kompakty a ultrazoomy nerátam.
Takže ak zoberiem analógiu s tým Nikon, mal by som s ním cvakať dodnes?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2021 12:35

Fidko

Musím uznat, že kdyby třeba EM1-2 -> EM1-3 byl podobný skok, jako z R na R6, tak bych jednak asi nepřecházel a za druhé, zpětně vidím, že by to bylo asi opravdu "férovější" od Olyho.

Rozhodně by to bylo mnohem víc v pozici - vy máte svoje profi těžké drahé stroje a já mám o něco horší, ale vymakanou kvalitní mašinku, která váží půlku.

Což mi přijde je jedna polovina zaměření MFT Olympus - cestovatelská a wildlife fotografie.

Druhá jsou EM5,10 a Peny - street a společenská fotografie.


Takže ti dávám zpětně víc za pravdu.

Jenom myslím, že se asi nejednalo o volbu, prostě nebyly zdroje, které by to zaplatily a lidé, kteří by to navrhli a zrealizovali.

Prostě jako bys nadával atletovi, co do toho dává vše, a je pátej, aby přidal, že stačí jenom zrychlit a předběhne dva a bude na bedně ... Jestli mi teda rozumíš.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2021 13:15

Ano, to je proste ono. Proste mam maly snimac, ale za to spickovu techniku ktora je vdaka mensiemu snimacu dostupnejsia a vystup je pre mna dostatocny. To je podla mna presne pozicia ktora Olympusu chyba a ktoru mozno v minulosti chvilu mal. Napriklad prva E-M1 bola imho technologicky najlepsia bezzrkadlovka a vlastne ani MK II na tom nebola vyznamne horsie.

Tomu zvysku rozumiem, aj s nim suhlasim. A samozrejme to mohol byt pokojne dovod, resp takmer urcite sa to na tom podpisalo, ale aj tak mi ich jednanie a pristup pride neseriozny. Specialne kvoli tomu ako kazdeho ubezpecovali, ze sa nemaju coho obavat a fotodiviziu predat neplanuju aj napriek tomu, ze o tom museli vediet uz davno.

Ale zase nechcem konspirovat, pretoze v mojom podani by to zase vyznelo, ze v nich hladam to najhorsie o co som sa ale z mojho pohladu nikdy nesnazil. Ale vo vysledku, je to jedno. Faktom je, ze predavaju dost malo za dost vela a pokial sa to nezmeni, pri sucasnej konkurencii nemaju sancu. Treba pocitat aj s tym, ze v nejakom bode bude mat APS-C system v nejakom stave aj SONY, alebo Canon a to Olympusu tiez neprospeje.

https://www.43rumors.com/om-digital-reg ... era-model/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Moli75 18. 6. 2021 13:57

Fidko, bob22
Čítat viete, ale nechápete. Pointa je v tom, že před 25 roky jste si za tři průměrné platy koupili držák na film s expozimetrem střední třídy . Dnes si za tři průměrné platy koupíte technicky nadupaný flagship. A co se týče Olympusu, to byla, pokud se nepletu, vždycky relativně malá firma, s malým tržním podílem. Je asi naivní čekat, že to bude velký hráč, ale proč taky, že

Jinak hoši nic ve zlém, za moment vám budu fandit proti Švédům :)
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 6. 2021 16:30

Moli75 píše:Fidko, bob22
Čítat viete, ale nechápete. Pointa je v tom, že před 25 roky jste si za tři průměrné platy koupili držák na film s expozimetrem střední třídy . Dnes si za tři průměrné platy koupíte technicky nadupaný flagship. A co se týče Olympusu, to byla, pokud se nepletu, vždycky relativně malá firma, s malým tržním podílem. Je asi naivní čekat, že to bude velký hráč, ale proč taky, že

Jinak hoši nic ve zlém, za moment vám budu fandit proti Švédům :)

Mne išlo o to, že porovnávať dobu, keď sa kupoval foťák na 30 rokov alebo do konca života s dneškom je nezmysel.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 6. 2021 23:03

tomashr píše:Oni to v té odkázané recenzi napsali moc dobře - "leckdo se může cítit zklamaný, že nepřišel PEN-F II. Ale pravdou je, že E-P7 je ve výsledku daleko zajímavější návrh, než by mohl být PEN-F II". V kontextu je to "zajímavějši" myšleno jako pro trh atraktivnější...

Já si E-P7 také nekoupím (stranou nechávám možnost nějaké extrémní slevy či bundlu se sklem, které by se mi hodilo i jinak, pak možná ano). Ale zároveň si s odstupem stále více myslím, že by E-P7 mohl znamenat z hlediska globálních prodejů naopak vyložený úspěch - povíme si za půl roku...
No ja som tiež pôvodne na E-P7 pozeral sklamane.
Ale potom som si spomenul, že keď som si kupoval E-P5, tak som sa pôvodne rozhodoval medzi E-PL5 a E-P5.
Rozhodla vtedy paradoxne úplná maličkosť: že roller v E-PL7 bol príliš blízko displeja a zavadzalo mi to.
Teda E-P5 s dvoma rollermi bol používateľsky o poznanie lepší.
(potom som si povedal "aspoň vyskúšam hľadáčik", ale to už bola racionalizácia až po samotnom výbere foťákov)

Teraz sa na E-P7 pozerám ako na ideálny foťák, za ktorý by som možno aj vymenil E-M5 III, keďže táto má už hľadáčik a tak sa do kapsičky vojde len za cenu toho, že robí vypuklinu...

Treba si uvedomiť, že E-P7 nahrádza vlastne skôr E-PL7, ktorý patril medzi najpredávanejšie foťáky v Japonsku.
Vďaka lepšiemu ovládaniu a snímaču si iste svoju popularitu získa.
(mierne navýšená cena nevadí, u Japoncov to určite neznamená toľko ako u nás)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 6. 2021 10:04

Moli75 píše:Fidko, bob22
Čítat viete, ale nechápete. Pointa je v tom, že před 25 roky jste si za tři průměrné platy koupili držák na film s expozimetrem střední třídy . Dnes si za tři průměrné platy koupíte technicky nadupaný flagship. A co se týče Olympusu, to byla, pokud se nepletu, vždycky relativně malá firma, s malým tržním podílem. Je asi naivní čekat, že to bude velký hráč, ale proč taky, že

Jinak hoši nic ve zlém, za moment vám budu fandit proti Švédům :)


Ta pointa ale nema s temou nic spolocne :) Toto sa netyka len fotakov, tyka sa to vsetkeho. Ale neviem preco by som sa mal nad tym vobec zamyslat. Technika je kvalitnejsia a dostupnejsia, ludia maju vacsie naroky. To mi pride celkom pochopitelne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 19. 6. 2021 10:15

Ferin píše:Myslím, že ve vás bojují dvě zásadní a veskrze protichůdný touhy - aby to prodávali za cenu housek na krámě a aby Olympus "přežil" a měl prespektivu do budoucna. Holt si ale budete muset (a jasně to řekla OMD) vybrat tu, která u vás má převážit. :D :D


Všichni si přejeme prosperitu, ale pokud chtějí přežit, tak ke změnám musí dojít. To doufám pochopili a fakt je, že co se dějě v zákulisí nikdo neví.
Jinak nechci působit, že jsem nějak nespokojený. Naopak, mě 4/3 téměř ve všem v současnosti vyhovuje. Hlavně je fajn, že není moc práce s rawem, když chci vytáhnout přesné barvy.
Amalary
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků