Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 7. 2020 12:44

https://www.43rumors.com/ft5-this-is-th ... pec-sheet/

PDAF snad v 5ke :)

Inak teda v podstate jedine zlepsenie ktore stoji za zmienku je ten 20Mpix snimac, aj ked vzhladom k mojej laske k tym 16Mpix to ako velku vyhodu nevidim. II asi najdalej najlepsou volbou :) Este by to mohlo dostat charging. To by pre mna bol dovod preco tomu dat prednost pred MK II :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirus1 17. 7. 2020 10:35

Zdar foťáci :-) tak trochu z jiného soudku. Jen tak ze zajímavosti jsem si stáhl trial verzi Luminar 4.3.0,protože po přečtení různých recenzí co jsou tam za novinky mě to celkem zaujalo.

Hlavně jsem byl zvědavý na funkci výměny oblohy jak to funguje. Né vždy je např.za krásným objektem nebo krajině taky odpovídající obloha,nebo pokud je navíc protisvětlo,slunko z boku a.p. mohou být problémy tu menší,tu větší. Co jsem to zkoušel u různých jiných softů tak celkem krkolomná piplačka a výsledek většinou tristní.

Takže,instalačka a hned vyzkoušel na několika fotkách,kde ta obloha byla skoro hnus. Je tam možnost asi 30ti různých mraků,zajímavých obloh,jdou tam i vsatit různé objekty a.p. navíc je možné s tím dále pracovat,poř.jde stáhnout i jiné motivy.
Normálně mě sklapla brada a nestačil jsem zírat na výsledek,to opravdu stojí za to.
Já nejsem zastáncem krutých úprav,ale tohle mě teda dostalo. Je to taky založeno na té AI inteligeci a jdou tam opravdu dělat i psí kusy,např. že vám za kopcem startuje raketoplán :-D a úplně věrohodně,ale to už je spíš pro hračičky a legraci. Akce trvá pár sekund..
Takže,kdo máte chuť to vyzkoušet,vřele doporučuji.
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rea_andrea 17. 7. 2020 11:49

Mirus1: Tak to jsi dobrý. Já ani nezjistila, jak do Luminaru nahrát fotku. Nevím, jak se dostat přes tu úvodní obrazovku :"Řekněte Luminaru, kde máte uložené fotky". Nastavím složku a nevím co dál. Mám 14" notebook, tak jestli tam kus obrazovky chybí...
rea_andrea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 17. 7. 2020 12:26

rea_andrea ::
Ono by nemělo vadit,že máš notebook,okno by se mělo zobrazit celé.
Takže,až se ti otevře okno Luminaru,tak klikni vlevo nahoře na to + ,potom klikni na Edit Single Image a otevře se okno s různými adresáři, klikni na složku kde ty svoje fotky máš uloženy na disku, na složku taky klikni až se dopracuješ k nějaké fotce,kterou chceš upravit.
Jde potom oteřít i jedna fotka,nebo i celá složka.Až se dostaneš sem,že otevřeš fotku,tak se ozvi a můžeme pokračovat dál na tu konečnou úpravu,je to jednoduché... :-)
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rea_andrea 18. 7. 2020 12:39

Obrázek

Nic takového tam nikde nemám :-D

Tady se vždycky zaseknu a nevím, jak dál :-(
Fujifilm X-T30 | Fujinon 18-55 2,8-4,0
rea_andrea
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 18. 7. 2020 16:09

No jo, jenže jak vidím,ty máš Luminar 3 ne 4... :-D Potom to první okno bude vypadat takto. Vlevo na hoře je to + ,na přidání fotek. Ta obloha na fotce je už upravená Luminarem v.4.3.0...

Bez názvu.jpg
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scuti 18. 7. 2020 17:18

Zajímavý editor. Asi blbě hledám, ale nenašel jsem kolik stojí peněz a jestli to je zase časově omezená licence.
Děkuji.
Scuti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 18. 7. 2020 17:22

Luminar 4 používám už téměř rok. S výměnou oblohy chce být opatrný a raději mít svoji databázi vzorů, neboť už jsem viděl v galeriích oblohy stejné (velmi častá je právě na obrázku výše). Zajímavá je i úprava portrétů, kde využívám zesvětlení obličeje - hodí se velmi často. Funguje také jako plugin do Photoshopu.

-- 18. 7. 2020 17:26 --

Scuti píše:Zajímavý editor. Asi blbě hledám, ale nenašel jsem kolik stojí peněz a jestli to je zase časově omezená licence.
Děkuji.

https://skylum.com/l/luminar-checkout
zbynek.hromek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 18. 7. 2020 17:42

zbynek.hromek ::
Já jsem ten Luminar taky zkoušel už dříve,ale ty první verze mě skoro nic neříkaly,až teda tahle.
Jasně s tou oblohou,to je asi první fotka co jsem upravil.Pokud to bude používat tisíce lidí,tak se samo sebou budou objevovat stejné oblohy.Proto mě čeká další práce,jak píšeš, nafotit si časem svoji databázi obloh. Kdysi jsem to měl,ale pak jsem to vyhodil..
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 18. 7. 2020 19:53

Zbynek.Hromek Já si "koupila" Luminar 3 v Chipu jako možnou náhradu za zps x10, ale ty Ai přednastavené možnosti mě moc nenadchly. Také mi tam chybí některé funkce. A jak píše rea, ten prvotní výběr fotek k editaci je docela nepřehledný. Já volím vždy jednu fotku po druhé zvlášť, ale stejně se vracím k jinému editoru. A bohužel v případě rawu to není ani Acdsee editor, protože mi vždy poslední dny "spadne". JPEGy v něm jsou v pohodě. A PC taky nemám žádné ořezávátko.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2, Panasonic G80 a GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 7. 2020 15:10

Bla, bla. Co bude doopravdy, to se uvidí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 7. 2020 15:34

Na druhé straně lepší, než kdyby tvrdili hned něco jinýho. A v přímým rozporu s těma proklamacema taky jednat nemůžou. Jasně, že se uvidí, co taky jinýho. Blabla je v podstatě všechno, včetně map objektivů a apod., napříč značkama, dokud se danej produkt nevyloží ve vitrínách prodejců. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 7. 2020 16:08

Nebo ještě lépe, dokud ho lidé nezačnou ve velkém kupovat.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka