Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milann88 3. 7. 2020 17:23

Trojkova generace uz funguje slusne i s teleobjektivy, ani nejde o to, jestli bude DSLR o kousek lepsi, zase se najdou aspekty, kde bude DSLR horsi, ale jde o to, ze uz k ni pro vetsinu fotografu nebude treba DSLR jako druhe telo. Kdyz jsem mel doma Sony A7II, tak bych ji nevymenil ani za Nikon D600 jako druhe telo, Sonka byla proste na velmi klidne veci a nebo na vylety, omezeni byla velka. To s trojkovou generaci odpadlo.

Z6 je z cele generace techto CSC mozna nejslabsi co do AF-C, naznacuje tomu vice porovnani.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 3. 7. 2020 17:30

tomashr píše:Spíš bych to bral ve vazbě na plnohodnotný AF i v režimu kontinuálního ostření pro sport atd (tohle bylo podstatné už třeba při ohnisku 100mm a méně, nejde jen o teleobjektivy).
V tomhle dlouho MILC nesahaly DSLR po kotníky, lámat se to začalo až po roce 2015 (s přimhouřením oka Sony A7R II a A7S II, ty už proti A7II dost pokročily), ale opravdový průlom byl opravdu až cca rok 2017, kdy přišla třetí generace Sony, zajímavý byl i Oly E-M1II po velké úpravě firmwaru právě 2017 (vznikl už 2016).
Pak už toho bylo více, třeba vůbec není marný dualpixel AF od Canonu, ale to už jsme v MILC v roce 2018, Nikony Z 6/7 jsou také z 2018.

Jojo, fakt se dá o dozrání mirorless i pro potřeby náročných uživatelů mluvit jen tak 3 roky, je to chvilka...


Můžeme už konečně říct, že MILC definitivně porazili DSLR? Rychlá odpověď je ano, jenže hrozně pozdě. Je to Pyrrhovo vítězství. Mezitím se trh naprosto zhroutil. Jedinými jistými zákazníky jsou totiž profi fotografové u FF systému. Ale co u těch amatérských fotografů s APS-C? Co se dá nabídnout někomu, kdo chce místo mobilu nějaký foťák a sklo za rozumnou cenu např. na portrétní fotky? MILC a hlavně nová skla jsou příliš drahé a levnější nebudou. Cenově nemůžou konkurovat low-entry DSLR a starým sklům jako 50/1.8 nebo 35/1.8. Mě by zajímalo zda Nikon bude držet APS-C s F bajonetem (není podstatné zda MILC nebo DSLR) držet alespoň pro běžnou obměnu v jedné verzi, či to úplně zařízne.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 7. 2020 17:42

Když to zařízne, tak nic (kromě nabídky konkurentů) nebude bránit odchodu zákazníků k jiné značce.

Jinak rozdíl v AF-C mezi Sony A7III a Nikonem Z6 je malý, při slepém testu by většina měla problém ho poznat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 3. 7. 2020 22:20

Davidof píše:
cport píše:Upřímně, nedokážu si představit, co by muselo přijít za novou technologii, aby to zase přineslo nějaký boom. Nejen v případě Olympusu. Pár hračičků jako davidof nebo pemar koupí snad každé lepší tělo, co se objeví na trhu (objektivy to neutáhnou). Ostatním zpravidla bude stačit vyměnit tělo jednou za X let, když jim to klekne nebo si prostě řeknou, že chtějí něco nového.


Na tím jsem také přemýšlel a upřímně, nechtěl bych být tím, kdo rozhoduje o tom, kam nalít peníze na další vývoj.


A já bych už věděl :) Bylo by fajn mít senzory vyčítané po pixelech a umožnit tak přímo na čipu aplikovat různé typy ND filtrů pro větší dynamický rozsah.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 4. 7. 2020 00:51

Co na tom, že Z6 má lepší hledáček. Co na tom, že Z6 má stavový display. Co na tom, že Z6 je levnější atd.
Ne, nic z toho se nepočítá. Počítá se jen a pouze to, v čem je lepší Sony A7III. No a ve výsledku ujede Sony Nikonu minimálně o délku Titanicu. Je to tak správně, ne? :-))
Jinak nedávno jsem dal do jiného vlákna pár fotek z lyžování. Tři dny jsem lyžoval s GX9. Poslední den jsem jezdil S D800, protože jsem fotil sport. Takže jak tu někteří tak rádi tvrdí, že bezzrcátka už dávno zvítězila, tak u mě tedy při focení pohybu to bezzrcátko z roku 2018 na plné čáře prohrálo se zrcadlovkou z roku 2012. Jsem prostě masochista, radši jsem na ten sport tahal větší a těžší foťák :D
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 4. 7. 2020 05:23

To ale jen potvrzuješ teorii - GX9 je sice přístroj nový, ale z hlediska AF ani náhodou, Panasonic je stále ještě pod tím výše popisovaným "bodem zlomu"...

Jinak já zrovna mezi fandy Sony nepatřím, jen tak nějak obecně uznávám jejich kvality. Upřímně bych ale na Sony nepřešel, to už možná spíš návrat zpět ke Canonu v MILC řadě. Už současný EOS R je hlavně po poslední změně fw hodně slušný stroj a konkrétně způsob ostření Canon dualpixel je možná výhledově nejperspektivnější. Uvidíme jak reálně vyjde R5/R6, to může poměrem sil zamávat opravdu dost.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 8. 7. 2020 14:25

Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 8. 7. 2020 15:38

Jen se bojím, že to tele bude stát jak nová Oktávka.
To ptačí ostření by se hodilo i na jiná těla. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus1 8. 7. 2020 15:38

Ale tohle vše se přece ví už týden,viz.např. Digimánie i jiné weby...
To tele 150-400 se odhaduje v zahraničí na 4-5 tisíc dolarů,což pokud je pravda,tak to bude celkem pecka ve srovnání s tím co má konkurence.Však Bambousek se Stachem už se na něho třesou.
Mě bude zajímat ten 100-400 IS,až tedy vyjde..
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 7. 2020 16:32

Pokud to ptačí ostření bude chytat vrabce ve větvích, tak to bude super :-)

Ale bojím se, že ne e.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 8. 7. 2020 20:05

Tak koukám, že po delším váhání se už i Olympusobchod dokopal ke slevě na EM5 Mk2 + 14-150 v2 za 16.900,-

edit: Dá se kombinovat s nějakou tou slevou ambasadora?
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 7. 2020 20:14

Zkusil jsem a nejde.

Jinak ta sleva ale funguje, takže asi jde jen tento případ.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 9. 7. 2020 00:12

Mirus1 píše:Ale tohle vše se přece ví už týden,viz.např. Digimánie i jiné weby...
To tele 150-400 se odhaduje v zahraničí na 4-5 tisíc dolarů,což pokud je pravda,tak to bude celkem pecka ve srovnání s tím co má konkurence.Však Bambousek se Stachem už se na něho třesou.
Mě bude zajímat ten 100-400 IS,až tedy vyjde..


Tak si říkám, kdo si asi koupí objektiv za pět tisíc amerických peněz u systému, jehož budoucnost je přinejmenším nejistá. Obávám se, že kupců moc nebude. Atmosféra na zahraničních fórech není zrovna optimistická a není divu, ještě nedávno Oly prohlašoval, že fotodivizi potřebuje a najednou ji prodává. Tyhle kotrmelce kšeftu nesvědčí a všechny firmy vyrábějící příslušenství pro m4/3 si určitě rozmyslí, jestli v tom pokračovat. Včetně Sigmy.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 9. 7. 2020 06:03

To myslíte vážně, chtít slevu na superslevu? :hm
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus1 9. 7. 2020 09:29

Podle mě,pokud by jsi měla zrovna teď narozeninovou slevu a ta vždy činí 15%,tak to máš o dalších 2.550,-dolů..

rodri: Jak to bude dál se uvidí stejně až ke konci roku,nebo dokonce až příští rok. Pokud by to skutečně dopadlo tak,že to klekne,tak je v záloze ještě Panák.Horší by bylo,kdyby to zabalil i Panák..

Jinak,teď vidím,že na ohling už mají 150-400 v nabídce za čtvrt mega :oops: Vždyť v prodeji má být až letos v zimě,tak nevím,možná si jeden kus udělali sami :-D Pokud jo,tak ať si ho i sami za tu cenu koupí..

https://www.oehling.cz/olympus-mzuiko-d ... 25x-is-pro
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků