Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 6. 2020 20:25

Moniko, za tu cenu se ten set všude vyprodává už někdy od konce loňského listopadu, okolo vánoc k tomu za stejnou cenu ještě přidávali pevnou 45mm...
Ty moc nesleduješ ty ceny co? :)
p.s. před týdnem měl fotolab novou stříbrnou GX9 tělo za 9990 Kč...
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 6. 2020 06:22

Za tu cenu som to kupoval aj ja :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 29. 6. 2020 06:57

Jenže je to jediný obchod, kde to takhle ještě mají, takže asi vrácené zásoby z obchodů, protože všude jinde už tuto sadu nemají a tělo samotné stojí přes dvacku a s 14-42 skoro za 30 litrů.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 6. 2020 07:01

foto1977 píše:Moniko, za tu cenu se ten set všude vyprodává už někdy od konce loňského listopadu

Ono je to tak, že akce se 14-150 je opravdu cca od listopadu, já sám to koupil v rámci této vlny na začátku roku. Pak se to ukončilo a ještě cca měsíc se jen setrvačností doprodávalo a asi před 1,5 měsícem tato akce skončila definitivně, kdy opravdu zmizely i poslední kusy.
Nyní (asi 14 dní zpět) ale byla akce vyhlášena znovu za fakticky úplně stejnou cenu, žádná změna. Souvislost s majetkovými změnami Olympusu zřejmě nulová, jde o akci staršího data, prostě prodej výběhového modelu (něco jako když celkem nedávno Sony mělo za vyloženě směšnou cenu první verzi A7).

Pro Moniku - právě že ta akce je teď opravdu vyhlášená znovu, je přirozeně možné, že si ji zatím nechali exkluzivně pro OlympusObchod, ale dost možná to jen zatím k dalším nedorazilo. Jinak to OlympusObchod normálně marketingově šíří i na FB a dalších kanálech, není to nějaká "skrytá akce".
EDIT- správně je b :-) Viz Alza, tento set ve slevě je "na cestě" - https://www.alza.cz/olympus-e-m5-mark-ii?dq=2356487&o=3
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 29. 6. 2020 11:39

Jeden shop (CZC myslím) dokonce prodával set E-M5 Mk2 + 14-150 II + 45/1.8 za 16.900,-, pak tu nabídku ale rychle stáhli nicméně věřím, že hodně lidí to stihlo koupit. Jinak ano, tělo + 14-150 II se opravdu cca půl roku doprodával za 16 tisíc.
Mám v odběru na YT kanál Petera Forsgarda, má nějakou smlouvu z Olympusem, kdy jim dělá visionary (v podstatě PR), koukal jsem na jeho video z víkendu a zatím nemá indikace, že by s ním ukončovali smlouvu. Dá se ale počítat, že JIP jim teď bude ořezávat staffing co to půjde. Každopádně ten jeho kanál je super na to mít info z první ruky...
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 29. 6. 2020 12:40

To je ale trochu nelogické, aby se prodával vlajkový "torpédoborec" v setu s univerzálním sklem a ještě utěsněným za nižší cenu než se prodává samotné tělo.
Pro mě to znamená jedno, že se potřebují urychleně zbavit skladových zásob starého modelu.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 6. 2020 12:46

Co je na E-M5II vlajkového? Je to naopak výběhový model, který už má dlouho nástupce...
Ad cena - tak tohle se přece právě u výběhových typů dělá, že se hodí zajímavé ceny na nějaký kit, který je pak levnější než samotné tělo bez objektivu. To jsem viděl už u snad všech fotovýrobců, viz ta nedávná akce na starou A7, taky byla s 28-70 levněji než samotné tělo.
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 29. 6. 2020 13:26

Přesně tak, na jaře byla k mání GX80 s 12-32mm za cenu pod 8 tisíc...
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kezic 29. 6. 2020 13:36

Monikach, již 5.6.2020 tě na tu akci LoboC upozorňoval :D
Přílohy
Opera Snímek_2020-06-29_133220_forum.digiarena.zive.cz.png
kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 29. 6. 2020 13:42

Ne, to nemá cenu. Vy nechápete, co chci říct. A v recenzích se o EM5/2 píše, že to sice není vlajková loď, ale v mnoha ohledech dosahuje její kvality. Proro to není bitevní křižník ale "jen torpédoborec".
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 29. 6. 2020 13:51

V každom prípade tá zostava aj s portréťákom za tie prachy je neskutočná ponuka. Normál fotič pre radosť prikúpi 9-18 a má vymaľované...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 29. 6. 2020 14:14

Protože 5.6. jsem ještě nevěděla, jak na tom budu finančně. Já si ani další tělo kupovat nechtěla, ale když jsem ho v tom Brně pak uviděla a ještě s tím gripem, který mi vjel sám do ruky. Tak přeskočila jiskra a byla to láska na první pohled. :-)
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 6. 2020 15:45

Zrovna kolem toho 5.6 právě byla ta "díra", kdy to s dostupností této sady bylo horší - klasické Murphyho zákony :-)
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 29. 6. 2020 16:49

A já se zachovala taky klasicky - nevím co chcu....
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 30. 6. 2020 06:25

Davidof píše:Já osobně myslím tu cihlu, ale i ten způsob prezentace (menší, úplně profesionální apod.). Tomu zas tak úplně nevěřím.

Prostě mi to přišlo a pořád přichází moc přehnané, ale dejme tomu, že to je individuální.

Těch reklam Olympusu bylo postupem času víc, něco lepší, něco horší, podle mne to samé jako u všech ostatních výrobců.
Například v poslední době mi přišlo, že docela dost reklam bylo cílených na ženy a instagram, což mne tedy spíš odrazuje, ale ryze fakticky tomu moc vytknout nelze.
tomashr
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka