Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mirus1 24. 2. 2020 14:16

P.Bambousek Olympus E-M1 mark III v praxi díl 2. Super počtení, navíc fotky mluví samy za sebe.
Mimochodem v prvním dílu má pěkné porovnání změn Mark 1 a 2 + M1X.Tady to rozvedl ještě více.. :tleskani

http://www.sulasula.com/cs/olympus-e-m1 ... starice-2/
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 24. 2. 2020 19:12

Davidof píše:Robin Wong má pro mě nepochopitelné výsledky jak na dlouhé časy tak na vysoké ISO :-)

Tak na těch světlech se to vysoké ISO dá chápat, ale ve stínech, třeba ta motorka na 12800, to se divím, že jak píše, udělal jen lehké korekce, až se mi tomu ani nechce věřit.

Články od Bambouska jsou hodně zajímavé, poučné a proto velmi rád je čtu.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 19:53

Určitě nepodvádí, ale je to trochu záhada. Asi přeexponovává a pak trochu stahuje expozici.

Rosťa Stach nám to ukazoval ale tam šlo i o zkráceni času.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 24. 2. 2020 20:04

Davidof, měl jsi už MKIII v ruce?
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 24. 2. 2020 20:39

Davidof píše:Asi přeexponovává a pak trochu stahuje expozici.

Rosťa Stach nám to ukazoval ale tam šlo i o zkráceni času.

Tak to by bylo spíš naopak, ne?
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 21:14

rodri píše:Davidof, měl jsi už MKIII v ruce?

Bohužel ne, Rosťa Stach ji musel vrátit.

Ale já už jsem rozhodnutej. Jen nevím, jestli jednu nebo dvě.

Ferin

Tam to bylo v té souvislosti, že při focení wildlife se většinou cloní co nejméně a hlavní parametr je pak čas. Podle toho, jak moc se ta věc hýbe, musíš volit čas.

A on nás nabádal, abychom se nebáli zvýšit ISO tak, aby byl hlavní subjekt co nejlépe exponován i za cenu, že to vypadá, že někde jinde vznikají zdánlivě přepaly. Že Olympus dobře drží kresbu ve vysokých jasech a hůř ve stínech.

Možná to není vědecky přesně, ale je fakt, že máznutí způsobené delším časem už nespravíš a že dobře exponovaný subjekt s členitou kresbou (peří) vypadá i na vyšší ISO dobře.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 24. 2. 2020 21:42

Davidof, dvě?... jednu místo EMX nebo jako druhej foťák pro tebe :-)) ?
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 21:46

Místo G9, co jsem prodal.

x-ko určitě pryč nedám :-)

A jednu pro manželku, tak hezky a podrobně jsem jí o všem vyprávěl, až zjistila, že tu trojku taky potřebuje
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 24. 2. 2020 22:17

Já jsem taky pevně (v tuto chvíli, zítra to může být jinak :-D ) rozhodnut, trojka se mi fakt líbí a po koupi 40-150/2.8 mě myšlenky na migraci zatím přešly. Původně jsem počítal s koupí ojetý MK II, ale bohužel sedl jsem na lep olympusáckýmu marketingu , takže to vypadá na trojku. . Navíc si myslím, že je čas udělat si zase jednou radost. Už se těším, jak sem budu psát, že bez hi res z ruky se nedá fotit :D .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 22:30

:-)

Děláš dobře, podle mě bys na to pořád myslel a zbytečně zvažoval jestli a proč ...

V tom seznamu je toho dost užitečného, proč zvolit trojku, zejména, pokud si chceš udělat radost.

Tu slevu máš ?
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 24. 2. 2020 22:37

davidof: Ok, už rozumím. Já myslel, že to bylo na to exponování doprava. To naopak, jako negativní průvodní jev, ten čas prodlužuje.

-- 24. 2. 2020 22:43 --

Jo, kdybych těď vybíral nevybaven (nebo podvybaven), tak bych vůbec neváhal a šel do trojky. Takto možná časem.
Jednu verzi jsem vždy přeskakoval i u fotoprogramů. Až loni jsem udělal výjimku a šel do novýho DxO už po roce, pač ač někteří považovali ty změny za relativně málo revoluční, mně přinášely zrovna to, co jsem potřeboval.
Naposledy upravil Ferin dne 24. 2. 2020 22:52, celkově upraveno 1
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 22:43

To máš recht :-)

P.S.

S obojím
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 24. 2. 2020 23:21

Slevu zatím moc neřeším, vidím koupi trojky tak na červen, červenec, takže ještě je čas. Mezitím si počkám na zkušenosti s trojkou, zajímá mě hlavně hledáček při sérii a AF-C. Ostření podle prvních recenzí vypadá dobře, o hledáčku zatím moc informací není.
Přiznám se, že pro mě je zatím většina recenzí trojky úplně k ničemu. Buď koukám na maníky (a manice) co drží foťák v ruce a žvaní, nebo lezou po zasněžených horách, v dešti, nebo u moře a demonstrujou odolnost foťáku, ale spíš mi přijde, že prezentujou sebe. Fotek, co by ukázaly schopnosti AF je vidět minimum, o hledáčku se člověk nedozví nic, natož aby bylo k dispozici nějaký video, prostě bída. Přitom tenhle foťák by měl bejt zaměřenej na sport a WL, jenže prezentace tomu vůbec neodpovídá. Čest vyjímkám, jako je Petr Bambousek, jeho recenzi je radost číst, ale jeho síla není v akčním ději. Člověk by čekal, že vrazí foťák do ruky nějakýmu sporťákovi, kterej nacvaká fotbal nebo jinej sport venku nebo v hale aby demonstroval možnosti foťáku, místo toho čumí na chlápka nebo nejakou kikinu, co deset minut žvaní jak je všechno skvělý, ale kloudná fotka z nich nevypadne. Co si budeme povídat, P. Bambousek je s fotkama o parník před ostatníma recenzentama a v Olympusu by si ho měli hýčkat.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 24. 2. 2020 23:32

No tak Wong taky vůbec není marnej, i když ten sport taky zrovna není úplně jeho.
Ale jak už jsem psal, on zrovna na těch videích moc ke koukání není. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 24. 2. 2020 23:38

Wonga sleduju už dlouho, ale co si budeme povídat, o sportu nebo WL nemá ani páru. Od něj se o AF-C nebo hledáčku při séri nic nedozvíš. Zato PP má dokonalej. Co se týká videí, tak souhlas, není to zrovna reprezentativní typ :-D .
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka