Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 2. 2020 02:32

Fidko: Lichotíš mi. Nezastírám, že být jediný dělá dobře mému egu. Jen houšť!
Nicméně, při mé vrozené skromnosti, vydedukovat mé fanboyoství jen z toho, že ... nemám rád, ehm ... programové kverulanty ...
Zvlášť, když se předmět brblání omezuje na teoreticko-papírovo-dpreviewovskou rovinu... Praktická ukàzka veskrze žádná.
Fanboy, fanboy, mám vlka například a nestěžuju si. ;-)
Ale jo, proč ne. Pokud to znamená vědět, proč jsem si něco vybral, a využívat to k tomu, k čemu je to určený...
Nicméně věz, že většina mé výbavy nenese značku Oly, a to, co ji nese, nebylo ani v jednom případě zakoupeno za "plnou" cenu. Ale co už...
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 2. 2020 03:40

Ako fanboya Ta nemam zafixovaneho kvoli par poslednym dnom/tyzdnom, ale tak nejak dlhodobo kvoli roznym diskusiam ktore, za co sa opat ospravedlnujem, sa mi nechce prehladavat. Snad s tym dokazes zit rovnako ako musim ja zit s tym, ze som tiez nejako zaskatulkovany.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 16. 2. 2020 09:03

To ganec: A jak jsou potom na tom EVF hledáčky u FF Panasoniců, když je ovlivňuje velikost snímače? Měla jsem možnost srovnat hledáčky u GX80/9 s A6X00 a ty u APS-C byly vždy lepší při horších světelných podmínkách, i když oba mají 24MPx.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 2. 2020 09:29

Ty hledáčky z GX80 @ GX9 bych radši nesrovnával vůbec s ničím ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 2. 2020 10:53

Tak nový přírůstek (dostupný v dubnu): Voigtländer Nokton 60 mm f/0,95 MFT
Zadara to ale(, jako obvykle,) nebude.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 17. 2. 2020 11:10

2 Ferin

Tak ale zas predpokladám že tam nebude cenovka jak na tom manuálnom Nikone... :D :D :D
Dokonca myslím že ani zlomok tej šialenej ceny. 8-)
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 2. 2020 11:24

To ne. ;-)
Startovně (orientačně) kolem 1200 euročmrlíků.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 2. 2020 15:08

Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 17. 2. 2020 23:56

Ferin píše:Tak nový přírůstek (dostupný v dubnu): Voigtländer Nokton 60 mm f/0,95 MFT

Tahle značka má ale pro MFT vše v manuálu, nebo se pletu? Kdyby to nebylo manuální sklo, tak bych o tom i uvažoval.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 2. 2020 00:12

Jo, jasný. Manuál, ale prvotřídní kvalitka.
Nicméně pro mě je to taky diskriminující (zvlášť v kombinaci s tou cenou). Chytit při F0,95 ostře zrovna to, co chci, nebude jen tak. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 2. 2020 05:16

Amalary píše:
Ferin píše:Tak nový přírůstek (dostupný v dubnu): Voigtländer Nokton 60 mm f/0,95 MFT

Tahle značka má ale pro MFT vše v manuálu, nebo se pletu? Kdyby to nebylo manuální sklo, tak bych o tom i uvažoval.

Tu uz by som s manualom asi trochu bojoval, ale aj tak si myslim, ze pri foteni napriklad portretu to nie je ziadny problem.

Osobne by ma ale viac tesilo ak by sa sustredili na svetelne sirokouhle skla. Ostrenie je bezproblemove a mat nejakych 8 - 12 f0.95 by sa hodilo napriklad na astro. A celkovo ten efekt ktory ide dosiahnut s 24mm f1.4-f1.8 na FF na mFT chyba. Voigtlander sice ma nejaku 10.5 f0.95, ale bez clonenia to nie je idealne a lacne to tiez nie je.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 18. 2. 2020 07:07

Fidko, já bych spíš řekla zaujaté porovnání. Třeba to lítání objektivem z mrakodrapu na mrakodrap. Takhle přece nikdo video netočí. Ostrost se dá nastavit. A video sebe sama má ze sony tmavší. Ale zase na druhou stranu, co se týče stabilizace, tak tam má sony opravdu ještě co dohánět. Ale asi se malý snímač stabilizuje lépe než velký.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 2. 2020 07:22

Tak ono to skakanie z mrakodrapu an mrakodrap bolo zrejme kvoli demonstracii a takto to bolo vyrazne. Mne osobne to nevadi, videl som xy videii kde upozornovali na rolling shutter a sotva som ho vnimal.

Co sa stabilizacie tyka, tak ano, maly snimac ide stabilizovat lahsie, ale SONY je myslim obecne zname tym, ze ich IBIS nefunguje tak dobre ako Olympus/Panasonic/Nikon. Ale v IV rade doslo k zlepseniu, takze mozno konecne. Mozno prave ich male telo je problem. Lumix S maju IBIS na urovni G, ale tie tela su dost velke aj na mna.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 2. 2020 08:04

Súhlas Fitko, ten panák je fakt dosť opacha, ale v systéme majú aj sigmu, ktorá zas robí piditelo. Chcelo by to obidve telá, ale ľadvinu nedám!!!
P.S. a tá cena pevnej padesátky, to mi padla sánka až do pivnice...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 2. 2020 08:17

No tu Sigmu ani nepovazujem za telo. To je podla mna nejaky vystrelok pre dost specificku skupinu pouzivatelov.
Fidko
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka