Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2020 13:27

Do My Menu to dát jde, ale pořád je to hrozně moc stisků tlačítek, než ho změníš.

Asi to jde obejít i jinak, ale já ho používám často, respektive na G9 jsem si na to zvykl.

V podstatě tak často, jako když někdo fotící na M mění čas. Ve většině mých fotících scénářů je kratší čas výhodou, proto preferuju tento způsob (když je víc světla, tak se zkrátí čas. Když je míň světla, stoupne ISO, clonu nastavuju jen já, nemění se automaticky).

Zatím to rychlé přepínání řeším dvěma skoro stejnými C, kde se liší jen to, že jeden má čas 1/160 a kratší a druhý třeba 1/1000 a kratší.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 2. 2020 13:40

Tak v podstatě fotím taky. Akorát zásadnější potřebu změny toho autoISO vidím jen při výměně objektivu (resp. jen při větší změně ohniskové vzdálenosti, typicky telák-širokáč). Potřebu změny autoISO dle scénáře jsem vyřešil v rámci custom módů, kde na C1 mám S-AF s preferencí nízkýho (v ruce relativně bezpečně udržitelnýho) ISO a na C2 C-AF s preferencí krátkýho času... Takže tedy vlastně podobně jako ty. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2020 13:51

V podstatě jo - já mám pořád CAF, ale samozřejmě by to šlo i s SAF.

Jsem zvědav, jestli se reálně zlepší uživatelská hodnota Face Detect, na videích to vypadalo dobře. Tu bych asi přidal k tomu delšímu času, zpravidla to u sportu jsou nějaké portréty zamyšlených závodníků nebo diváků :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 2. 2020 13:53

Takže jdeš do ní? ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2020 14:05

Uvidím, musím si ji určitě vzít do ruky. Ale EM1-2 je na mě malá a trojka bude stejná.

A hlavně - prý je upgrade firmware na x-ko, tak doufám, že se tam dostanou tyhle nové vlastnosti a vylepšení.

A navíc, protože bychom měli brzo dostat 15% narozeninovou slevu a je akce -15 000, bych měl x-ko za 51 300,- a asi bych šel spíš do něj. Výhod je hodně - super grip a ovladatelnost a při focení dvěma těly je příjemné, když jsou identické.

Nevýhoda je ta, že mi stejně bude chybět nějaké středně velké tělo bez gripu …

Možná koupím něco výprodejového na hraní, D850 nebo tak :-)))
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 2. 2020 14:17

Je to jen nějaký meziupgrade, není to ještě 2.0. Tuším se to týká hlavně kompatibility s 12-45 a větších možností nastavení přepínání hledáček-displej.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2020 14:28

Máš pravdu.

Tak to ani nebudu stahovat :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 13. 2. 2020 20:25

Davidof, nechtěl jsem moc zasírat vedlejší vlákno, takže informace k novýmu mazlíkovi nacpu sem. Objektiv (40-150/2.8 ) vypadá jak novej, s původním majitelem byla velmi dobrá domluva a za tři dny od plácnutí byl objektiv u mne. Cenu považuju za slušnou. Zatím jsem zkusil jen pár cvaků na zahradě (není vhodný počasí a navíc máme návstěvu z Indonesie). Objektiv ale určitě řádně otestuju (včetně MC-20) a doplním buď EM1 II nebo EM1 III.
Dva cvaky, zkouška AF
P2110301-1-1200.jpg

P2110298-1-1000.jpg
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 2. 2020 14:35

Říkám si, co budou ty zbylý dva letošní nový objektivy. Resp. zda mezi ně Oly bude počítat i tu 150-400.
Přimlouval bych se za nějakýho pevňáka nebo ten světelnej dlouhej zoom. Už chci mít jasno v tom, jestli se výhledově budu muset "spokojit" s PL 50-200. :-D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 2. 2020 15:21

Já bych s tím počkal až se vyjasní, co budou ty dva podobné zoomy.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 2. 2020 15:23

To už je přece jasný. Dali jsme Olymu všechny potřebný informace. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 2. 2020 15:27

:-)

Tak to bych ale přibral i Fidka ...
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 2. 2020 15:30

Já myslím, že to je bezpředmětný. Ať to bude cokoliv, Fidko s tím bude ... silně nespokojenej. :-D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 2. 2020 15:41

Cenu by jim poradit mohl, ne ? ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 2. 2020 15:46

Asi jo. Ale bojím se, že pokud to nebudou rozdávat za 1 € s cash-backem 200 €, tak to asi bude drahý. :-D

Obávám se, že Fidko toho asi teď moc nenafotí, pač to jeho hlasitý škytání vše na safari vyplaší. ;-)
Snad nám odpustí.

-- 14. 2. 2020 16:22 --

Jinak tys tenkrát chystal nějaký srovnávačky 10-25 se 17/1.2 a 25/1.2. Dopadlo to nějak? Pořád tak nadšenej z toho teláku?
Ferin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka