Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 2. 2020 09:00

Ta možnost změny ostřícího bodu palcem je velice šikovná.

Troufnu si říct, že při správné implementaci strčí joystick do kapsy.

Správná implementace zahrnuje:

- extrémně rychlou odezvu displaye
- přesný odečet polohy
- u klasických těl s hledáčkem uprostřed ještě možnost omezit aktivní plochu

Je paradoxní, že pocitově nejrychlejší rychlost odezvy a přesnost má GX80.

Na G9 jsem to taky používal ale lepší pocit mám z toho kompaktu GX80.

U Olympusu je tato funkce IMHO úplně nanic, zejména když zkusíš, jak to má fungovat správně.

K té diskusi ohledně CAF - já osobně jsem G9 (ale i GX8) normálně používal na focení sportu - třeba Pražské schody, kde to bylo fakt rychlý - a použitelné to normálně bylo.

Na různé eventy a reportáže to jsou super stroje a ta operativní změna ostřícího bodu je někdy k nezaplacení.
Osobně bych na tohle vzal G9.

Ale pokud jde o méně přehledné, nebo rychle se měnící situace - třeba ti ptáci v letu - tam je Oly jasně lepší.

Věř mi, měl jsem možnost to mnohokrát porovnávat na společných fotoprocházkách s mou lepší polovičkou.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ladisg 2. 2. 2020 12:45

Ta sleva 10% u Olympusu asi nabehne až po koupi (zaregistrování zařízení) že? Zaregistroval jsem ženu(narozky prosinec) 2 měsíce zpátky a až teď jsem zjistil, že ji nakonec ten narozeninový kod na slevu 15% přišel, měl platnost ale jen 10 dní (přišlo ji to do hromadného emailu, kam prý nechodí :-)) omg).
ladisg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 2. 2020 15:18

Nevím úplně, kterou slevu máš na mysli, ale já jsem ji vždy uplatňoval při koupi v košíku, jak je takový ten přehled, co jsi koupil. Tam je políčko "Uplatnit slevu" nebo tak nějak.

Pokud jsi to prošvihl, zkus tam zavolat, jsou docela ochotní. Zejména, pokud jsi ve čtrnáctidenní lhůtě - pak bys mohl stejně koupit to zlevněné a nezlevněné vrátit.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 2. 2020 16:02

Davidof píše:To v A taky. Jakou vidíš výhodu v P ?
Výhoda P je, že sa s ním dá vždy fotiť skoro optimálne hneď po zapnutí foťáku.
Kdežto ak už používam režim A, tak zvyčajne kvôli nejakej vyššej clone, ktorá sa na väčšinu bežného fotenia nehodí.

-- 2. 2. 2020 15:24 --

Davidof píše:Aktualizovaný článek o CAF bezzrcadlovek (+info o D500)

https://mirrorlesscomparison.com/best/m ... in-flight/

EM5-3 si vede docela dobře, kupodivu.
Je tam percento správne zaostrených fotiek.
.. a keďže E-M1II má tú úspešnosť pri 18 fps
=> tak je logické, že E-M5-III má tú úspešnosť pri 10fps lepšiu (pri podobných algoritmoch)

Pri rovnakých podmienkach (napríklad tých 10 fps) to stále vychádza, že sú porovnateľné.

Davidof píše:Nevím, Amalary, nad čím si lámeš hlavu ...

Naposled - na dpreview zkoušeli EM53 v módu CAF + Tracking, který na tohle není vhodný.
V tom chybu podľa mňa nespravili .. veď testovali práve ten tracking...

Mne to ale skôr pripadá na to, že im spočiatku priemerná úspešnosť vychádzala o čosi lepšia ako E-M1 II (vďaka tomu nižšiemu framerate) -> tak to otestovali trošku detailnejšie
=> až našli tie problematické situácie (keď sa na scéne poobjavovali aj iné pohyblivé subjekty) ^^
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 2. 2020 17:02

Testovali kontinuálni autofokus.

Proč si z těch všech možností vybrat tu nejméně vhodnou ?

Proč nezkusit alespoň dvě varianty, jako u jiných fotáků ?
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 2. 2020 17:39

Ja im to nezazlievam .. skúsili aspoň zmeniť citlivosť ostrenia.
Aj to je užitočná informácia: že keď nie je pohyb úplne priamočiary tak sa to oplatí zvýšiť.
No možno by sa zišlo ešte nejaké ďalšie nastavenie, kde by sa dalo nastaviť nakoľko sa má držať pôvodného objektu, keď sa objaví ešte ďalší objekt :hm

A možno ani to netreba :-)) .. predsa len v praxi sa bude fotograf snažiť fotený objekt sledovať, takže plus/mínus bude stále na podobnom miesta, takže foťák vtedy bude vedieť, na čo má ostriť...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 2. 2020 20:45

https://www.43rumors.com/ft4-panasonic- ... -s-lenses/

Dufam, ze nebudu spat ako v Olympuse anove modely budu nieco co cloveka nadchne aj ked nemyslum, ze by sa nieco podobne udialo inde ako vo vlakovych lodiach ktore zatial nie su iste.

Inak E-M1 III by mal mierne znizenu cenovku oproti dvojke.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2020 05:37

Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 2. 2020 11:27

Fidko píše:

Inak E-M1 III by mal mierne znizenu cenovku oproti dvojke.

Takže radost na Starým bělidle, nebo zmar z eroze pesimismu?? :-D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2020 12:05

Ja len postujem svoj nazor. Cenovka ani samotny fotak ma nezaujimaju kedze to telo urcite kupovat neplanujem. Aj predpokladana cena mi pride stale vysoka, ale aspon si v Olympuse uvedomuju v akom stave sa aktualne nachadza ich vyvoj.

Tiez svoje nazory nepovazujem za pesimisticke. Ak robi konkurencia zasadnejsi zmeny v kratsich iteraciach, tak Olympus proste spi. To nie je pesimizmus, ale realita.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 2. 2020 12:09

"by měla být menší" znamenalo že jsou indikace, že úvodní cena by měla být menší ?
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 2. 2020 12:17

Fidko píše:Tiez svoje nazory nepovazujem za pesimisticke. Ak robi konkurencia zasadnejsi zmeny v kratsich iteraciach, tak Olympus proste spi. To nie je pesimizmus, ale realita.

Jaká konkurence? Ta, co za ty roky ještě stále nedokázala přijít s jedinou pořádnou bezzrcadlovkou?? :mrgreen:
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2020 12:17

Updatli ten rumor a vraj by to malo stat tusim 1599 libier. To je myslim o trochu menej nez dvojka.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 2. 2020 12:18

Davidof píše:"by měla být menší" znamenalo že jsou indikace, že úvodní cena by měla být menší ?

Podle rumoursů to tak vypadá.
Příjmený překvápko (pokud by se to potvrdilo).
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 2. 2020 12:19

Ferin píše:
Fidko píše:Tiez svoje nazory nepovazujem za pesimisticke. Ak robi konkurencia zasadnejsi zmeny v kratsich iteraciach, tak Olympus proste spi. To nie je pesimizmus, ale realita.

Asi
Jaká konkurence? Ta, co za ty roky ještě stále nedokázala přijít s jedinou pořádnou bezzrcadlovkou?? :mrgreen:

zalezi co povazujes za dobru bezzrkadlovku. Olympus nehviezdi v AF ani vystupe, ovladanie je skor desive a vo videu je snad na chvoste. Predaje koniec koncov hovoria za vsetko. Ale opat to riesit nechcem :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka