Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2020 19:17

Davidof píše:
Fidko píše:A ja som este neobjednal 10-25, tak keby niekto vedel o dobrej akcii v Cine, alebo v Belgicku ... :-D

Davidof, aku farbu ? ;-)

Černou pls :-)

Takze tu JJC, ciernu, na 45 f1.8 :-) Ok :-P

Na farbe zalezi extremne. Pri pohlade na striebornu E-M5 II uplne ignorujem co vsetko mi na tom fotaku vadi.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 1. 2020 19:47

Jak říkají cyklisté - není důležité, jak člověk na kole jezdí, ale jak člověk na kole vypadá ! ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 1. 2020 08:36

To bude asi rovnake aj pri behu, nie ? :-D

Tieto fotky ma celkom dostali :-)
https://digiarena.zive.cz/comedy-wildli ... -z-prirody

Inak pouzivate pri foteni dialkovu spust (kablovu) ? Ja som to pouzival pri DSLR, ale tak nejak mam teraz pocit, ze si vystacim aj so samospustou. Ale mozno mi nieco unika. Zbieram totiz nejake haraburdy po cinanoch, aj pre segru (a Davidofa :D ), tak tam pripadne nieco prihodim.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 1. 2020 08:46

Jo jo, řekl bych, že to bude obecně platné :-)

Dálkovou spoušť na G9 ti rád daruju, používal jsem ji jednou - na ty HiRes v Budapešti. Na x-ku mi nefunguje.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 1. 2020 09:07

Ja som to chcel skor na E-M5. G9 na stativ moc nedavam, len ked som skusal High-Ress, ale na dlhe expo ku ktoryms a chystam vratit budem pouzivat Olympus.

Akurat teda naozaj neviem ci to ma zmysel, alebo mi staci, ze to cvakne o 2 sekundy neskor. Zase so sebou nechcem vlacit zbytocne haraburdy. Co neznamena, ze to nerobim :(
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 1. 2020 09:12

Obvykle podle mě stačí dát to zpoždění.

v tý Budapešti byla lepší ta spoušť, protože člověk musel čekat na vhodný okamžik, kdy nebyla v záběru výletní loď, a to bylo pohodlnější s tou spouští.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 1. 2020 09:17

Jo jo, toto chapem. Ale snazil som sa dat si dokopy tie scenare kedy to pre mna bolo dolezite nacasovanie v sekundach a vela tych situacii nebolo. Plus v krajnom pripade ide pouzit odpalenie telefonom, len by som to nerad vyuzival extra intenzivne, kedze bez BT to nie je extra rychle. Takze na spust sa asi vykaslem.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 1. 2020 09:27

Snad jenom nějaké divoké úhly záběru, kdyby člověk nechtěl ležet v blátě nebo se nějak natahovat atp.

Ale to jde nahradit mobilem.

Kdybych to dělal nějak častěji, asi bych preferoval ten drátek, ale zatím to tak není. :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 11. 1. 2020 12:05

Důvodů proč se používá kabelová spoušť je hodně.
Brání rozechvění - vibracím stativu při dotyku těsně před expozicí. Zvlášť levné stativy nejsou moc pevné a trpí vibracemi i při lehčím větříku, natož při doteku fotoaparátu....
Expoziční bracketing.
Režim bulb.
Mnohdy je potřeba přesné manuální ostření a to nejen při makro focení a to prostě bez kabelové spouště nejde.
Když se kabel chytí gumičkou k tělu spouště, aby se nikde nezamotávál, tak v brašně v podstatě nezabírá skoro žádné místo a skoro nic neváží.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 1. 2020 14:13

To nepochybně, ale řeč byla o Fidkovi a jeho dlouhých expozicích ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 1. 2020 15:40

No v skutocnosti ma Amalary dobry point. Ja zakladnu ideu kablovej spuste chapem, ale v podstate som sa dlhsimi expoziciami vyznamensie nezaoberal odkedy som predal Canon. Uprimne ani netusim preco, lebo boli jednou z motivacii kupit Olympus.

Ono totiz mi uplne vypadlo, ze pri live-buld tu spus stlacas aj na konci expozicie kde Ti samospust uz nepomoze.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 11. 1. 2020 21:01

Kabelovou spoušť mám k Nikonu D800. Používám ji jen málo kdy. Není to totiž žádná radost. Naposledy jsem ji použil na horách v noci při teplotě někde mezi -10 a -20°C, do toho ještě nějaký ten vítr. Nikon má navíc kulatej x-pinovej konektor, se kterým se musíte správně trefit. Po cestě z místa focení jsem se na začátku sestupu z hřebene zastavil a říkal si, že tady bych mohl udělat fotku taky. Jenže ruce jsem měl v té době zmrzlé jak sobolí h...o (v rukavicích samozřejmě) a když jsem si představil, jak zase sundávám stativ z batohu, nastavuji ho, vyndávám znovu foťák a správnej objektiv a těma zmrzlýma rukama znovu řeším připojení kabelové spouště, tak jsem nakonec vyměkl a odešel bez fotky. To jsem celej já. Možná kdybych byl fanatickej zastánce malinkých bezzrcadlovek a ovládání řešil bez rukavic kvůli možnosti mačkání maličkých tlačítek a dotykového displaye, byl bych pořádně zocelenej a tu fotku bych určitě měl ;-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 1. 2020 21:16

Spíš bys nepotřeboval stativ a kabel, fotku bys udělal a šel dál ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 11. 1. 2020 22:04

:-D No jo, když já k té D800 nemám žádnej Olympus, mám jen GX9 od Panasonicu ;-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 1. 2020 23:19

A co máte za problém s tím ovládáním přes telefon?
Ferin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka