Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 9. 1. 2020 20:11

Tak v rámci BF v těch francouzských obchodech vyšla ta E-M1x ještě níž než na těch 1500. Sice v kombinaci tuším s 40-150, ale i tak. Kdyby na mě nebyla moc velká, tak po tom setu tenkrát hrábnu hned.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 1. 2020 20:18

No jo, ale tej 40-150 by som sa uz tak pohodlne nezbavil. A navyse ma aj tak primarne zaujima s cim pride Panasonic. G9 zatial sluzi dobre a viac ma to taha kupit si objektiv, nez fotak.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 9. 1. 2020 20:49

Ganec píše:
Davidof píše:Otázkou je, zda nebudou tu EM1-3 profilovat víc na krajinky a spol. - třeba vyšším rozlišením a nižší frekvencí sekvenčního snímání při CAF.
To ma tiež napadlo ako prvé.
Ale teraz ma napadlo niečo iné: "ten istý" 20 megapixelový snímač, ale so 14-bit DA prevodníkom :idea:
(k tomu samozrejme treba aj nový procesor, ktorý by zvládal HHHR, ale AI AF by bol rezervovaný pre EM1X :twisted: )

On ten snímač asi na to má dosť výkonu, ale "brzdí" ho len ten DA prevodník.
Zdá sa, že sa Olympusu od čias prvého E-M1 II podarilo vyladiť, že už teraz šumí menej.
Na priamom porovnaní z dpreview to celkom pekne vidno:
Obrázek

Pred pár týždňami som o tom napísal článok: Porovnanie zosvetľovania tieňov E-M5 III a PEN-F

Jak si vysvětlujete to, že E M5 III se stejným snímačem jako má E M1 II je v tom testu Dpreview o dost lepší při vytahování stínů?

EM1 M III s 32 mpx, nebo kolik to bude mít? No, nevím, aby to nahuštění snímače nevedlo k razatnímu zhoršení obrazové kvality.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 9. 1. 2020 20:54

Já mám pocit, že se teď nedávno proti tomu navyšování pixelů vyjadřovali sami představitelé Olympusu.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 1. 2020 20:57

Amalary píše:Jak si vysvětlujete to, že E M5 III se stejným snímačem jako má E M1 II je v tom testu Dpreview o dost lepší při vytahování stínů?
Zopár teórií ma napadlo už pri písaní článku (kde som v závere napísal 5 možných vysvetlení)

Ale odvtedy ma napadli ešte lepšie :kuk:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 9. 1. 2020 21:46

Ten tvůj článek jsem přehlídl. Teď jsem se na něj díval, těžko říct, ale vypadá to, že ten snímač bude inovovaný. Ještě otázka, u hi - res používáš jen odklad spouště? Proč ne kabelovou spoušť?

Od začátku používám tohle:

https://www.daganet.cz/kabelove-spouste ... ma-j2.html

Bez toho se v podstatě ani ze stativu fotit nedá.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 1. 2020 22:23

Ja mám podobnú (tiež JJC, len s inou striebornou nálepkou ako je na tej linke), ale už som ju roky nepoužil.

Inak: skúšal som takto cvakať cez WiFi, ale tuším cez to nešlo spraviť high-res shot.
Používa tu ešte niekto diaľkovú spúšť cez WiFi?

-- 9. 1. 2020 22:36 --

Amalary píše:Ten tvůj článek jsem přehlídl. Teď jsem se na něj díval, těžko říct, ale vypadá to, že ten snímač bude inovovaný.
Len potom je otázka, či len v E-M1 X a E-M5 III, alebo aj v novších E-M1 II? :hm
(lebo asi by sa neoplatilo robiť pre novšie telá staršieho modelu iné snímače, ako pre novšie s podobnými špecifikáciami)

Možno by sa to oplatilo nejako porovnať .. ale kto dnes má "len tak" viacero tých istých foťákov z rôzneho roku výroby? :?:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 1. 2020 10:54

Zkusím... Davidof?? :-D
Minimálně u GX80 to myslím platí.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 1. 2020 12:04

Jenom ty GX80, zatím :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2020 13:11

Ako, nechcem Ti do toho kecat, ale je to dost bieda. Obzvlast ked E-M1 II je dostupny v dvoch farbach !
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 1. 2020 13:14

:-)

Počkejme na únor. Možností je mnoho, bohužel ;-)

-- 10. 1. 2020 13:15 --

P.S.

Ještě teda máme dvojici 300/4, 45/1,8 a trojici 12-32 :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2020 13:40

Tak potom odvolavam. Aj ked ako sa hovori, tristoviek nikdy nie je dost :-D

Je divne ked nechcem 45 f1.8 len preto, ze ten objektiv proste vyzera nechutne ? Chapem, z eje to chore, len ma zaujima, ci sa uz niekto stretol s podobnym problemom :-) K E-M1 III je este daleko a ja cakam na vodicak, tak sa trochu nudim :D
Naposledy upravil Fidko dne 10. 1. 2020 13:49, celkově upraveno 1
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 1. 2020 13:48

Proč nechutně? Že je to takovej váleček?
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2020 13:50

No, myslim, ze objektivy by mali byt obecne sirsie na konci, nez na zaciatku. Ta 45 vyzera hrozne srandovne a dokonca aj na E-M5. Ale az tera zsom si vsimol aky je maly. Je vyrazne mensi aj nez napriklad to Yongnuo, alebo YI .
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 1. 2020 13:56

Jj, podle obrázků tak nevypadá. Širší na začátku je i třeba 25/1.8, která je podle mě moc pěkná. Naopak třeba 8-18/2.8-4, která se tak divně stupňovitě rozšiřuje, se mi teda nelíbí vůbec (i když ji mám). Obecně ty paňácký objektivy moc krásy nepobraly.
Ferin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka