Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Amalary 10. 11. 2019 23:26

Davidof: jak píšeš, výrobci by se měli přizpůsobit dnešní době, a k tomu by měli pravidelně dělat analýzu trhu a investovat do kvalitní marketingové propagace. Podle mě vůbec nemapují trh, nebo jen minimálně, což je špatně.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 11. 2019 06:55

Možná mapujou, ale ne ten náš

Zrovna včera jsem se ptal kamarádky, co dostala PEN a byla z něho nadšená, proč fotí mobilem.

Odpověď byla jasná - tři kliknutí a má to na Facebooku. Vždycky, spolehlivě, jednoduše.

Můžem se tomu smát, ale i v tomhle leží peníze. Když už vyrábím designový foťáky, tak musím respektovat, že nikdo nebude spouštět appku, navazovat spojení, čekat, stahovat, ukládat a pak dávat na sociální sítě.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 07:07

Toto je podla mna riesitelne pomerne jednoducho. Akurat vcera som sa trochu hral s Lumix Synch, co je noa appka urcena povodne pre Lumix S, ale aktualne uz funguje aj s Lumix G. Vdaka BT sa fotak pribluetoothuje pomerne rychlo a relativne, ale nie extra rychlo sa dokaze vytvorit wifi spojenie.

Mne osobne to tak nejak postacuje, je to velmi fajn ak chce clovek napr do tabletu dostat xy fotiek a pozriet si ich, ale na sharowanie na FB a IG to stale uplne nestaci. Na druhej strane, pri pozadovanej kvalite tychto socialnych sieti si nemyslim, ze je vobec nutne vytvarat nejake wifi spojenie.

BT 5.0 ma rychlost ak som to spravne vygooglil cca 48Mbit za sekundu, co na JPEG v nizsej kvalite musi stacit s neuveritelnym prehladom a energeticka narocnost je nizka.

Staci k tomu len rozumne navrhnuta aplikacia a nevidim dovod aby to slo rovnako pohodlne ako z mobilu.

Koniec koncov, moj Mavic ma dokonca moznost livestreamu na FB, YouTube a stuff :)

-- 11. 11. 2019 07:10 --

Ferin píše:
Fidko píše:Kazdy kto si kupuje mFT bez predoslej konzultacie s Gancom alebo niekym jemu podobnym by si mal byt vedomy, ze mensi snimac proste produkuje ... nizsi DR...


Ale vždyť toto neplatí. Už to tu bylo omletý xkrát.

No u Teba to asi neplati, to by som aj ocakaval, ale fyzika tvrdi nieco ine :-) Takze vy s Gancom to vyvratene mate, zvysok sveta nie.

O E-M1X som myslim seriozne ani neuvazoval. Mal som nastavenu nejaku sumu ktory som ochotny zan zaplatit a pozdavala sa mi ta stabilizacia specialne kvoli tomu 2x TC. Tu mam popravde trochu strach ako sa take combo zachova na G9. Ale G9 uz asi menit nebudem, nieco by som ziskal, ale ten fotak mam rad.

Mas k tomu navyseniu prostriedkov aj nieco viac ? Celkom by ma to zaujimalo, lebo uz 3 roky sa to nijak neprejavilo a ako sme riesili vyssie, z dovodu uspor zacali zatvarat servisy, takze ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 11. 11. 2019 07:40

Vidím že sa nič nemení, po 365 x tento rok sa pochováva olympus a nikon.
Svet funguje ako má. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 11. 2019 10:29

Fidko píše:No u Teba to asi neplati, to by som aj ocakaval, ale fyzika tvrdi nieco ine :-) Takze vy s Gancom to vyvratene mate, zvysok sveta nie.


Nejde o mě ani o Gance (ačkoliv se to tak neustále, nevím proč, snažíš ve své ubrblanosti nastavovat. Ale DR E-M1 II je na tom objektivně velmi dobře. Už tu to bylo xkrát reportováno (ne mnou), jen ty to nějak nechceš vidět, pač ti to nehraje do tvých pesimistických karet. :-P

Fidko píše:O E-M1X som myslim seriozne ani neuvazoval.


Měl jsem za to, že pár stran dozadu si nám (teda hlavně Davidofovi) oznamoval, že do ní nakonec jdeš.

Fidko píše:Mas k tomu navyseniu prostriedkov aj nieco viac ?


Bylo to v ofiko zprávě, co doprovázela některý z posledních předchozích výsledků.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 11:01

Ibaze moje pesimisticke karty nehovoria nic o tom ci je DR E-M1 dobry, alebo zly. Hovoria o tom, ze DR vacsich snimacov pri rovnakej urovni technologie je vyssi. Rovnako ako to, ze sum je nizsi. Ak by som sa mal vyjadrit k tomu, ci staci,tak jo ... nemam vela fotiek kde by ma limitoval a niektoreby sli vylepsit bracketingom.

Nemyslim, ze som hovoril, ze sa ho chystam kupit. Spominam si na nieco o tom, ze az padne na polovicu, budem o tom uvazovat.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 11. 2019 11:34

Ale ten DR vychází právěže velmi dobře i v porovnání s většími snímači.

Bylo to něco v tom smyslu, že jdeš do ní, ale nesmíš to říct Davidofovi. Nebo jsem to alespoň tak pochopil. Nebo se mi o tobě a tvým vztahu k E-M1x už zdálo. :-D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 11:48

V porovnani s Canonom. A7R IV ak si dobre spominam ma max niekde okolo 15ev, E-M1X ma strop myslim pod 13.

Tu je rozdiel ev: https://www.dxomark.com/Cameras/Compare ... _1136_1127

plus nechcem virit vody, ale stale v tych grafoch vidiet, ze Olympusacke udavane ISO je dost rozlietane oproti SONY.

JE to podla mna jednoduche. Snimace pre Olympus robi SONY a nie je tak dovod aby boli tie mensie lepsie. Ja viem, ze si to kazdy zela, ale chcelo by to vratit sa do reality. Az si bude Olympus robit vlastne snimace, mozno na nieco pridu, nieco vymyslia a mozno naozaj budu na urovni vacsich snimacov. Dovtedy by som o tom nesnival. Je to problem ? Ako bolo diskutovane, je to individualne.

Este mala poznamka k DR. Mr Bambousek postoval nejake video ktore neviem najst, ale tykalo sa prechodu na Capture One z dvoch dovodov (myslim) z ktorych na 1 si nespomeniem a 2 bol, ze sa mu prave z DR podarilo vytrieskat o dost viac nez v LR. Ten rozdiel tam bol fakt znacny.

Co sa E-M1x tyka, neviem. O tom fotaku som pisal dost, nieco take mohlo zazniet, hladat sa mi to nechce. Moj postoj k tomu fotaku je taky, ze pri aktualne dostupnych moznostiach napriec systemami by pre mna mohol byt pokojne cislom jedna, ale zaroven ho odmietam jednak kvoli cene a jednak z principu. Kvoli cene preto, ze vzhladom k mojim skusenostiam "v obore" je proste kravina placnut 3000eur za fotak. Uz G9 sa da povazovat za overkill, o sklach ani nehovorim. Jednak preto, ze 3000eur v mojom rozpocte by som sice nasiel, ale zaroven by chybali. A z principu preto, ze jednoducho odmietam Olympus podporovat v tych nezmysloch co robia.

Ale urcite som spominal, ze ma laka stabilizacia, nakolko samotna IS v tristovke nie je zazracna a celkom sa trapi. S 2xTC to uz moze byt problem. A tiez som takmer urcite spomenul, ze ak by cena klesla na nechakych 1600eur, tak by som nad tym uvazoval. Urcite toho bolo viac, ale fakt si nespominam. Ale ak som nieco povedal, je to zdokumentovane, len sa mi to nehce hladat :D
Fidko
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 13:02

No, jeden rumor zalozeny na dojmoch sa vyvracia druhym ktory je tiez zalozeny na dojmoch :-) To je mile :-)

V kazdom pripade ako som pisal, nemyslim si, ze to zavru do 8 mesiacov. Len zoskrtaju co mozu a nakoniec sa na to vykaslu. Snimace aj tak robi SONY, detekciu vlakov a lietadiel asi v inych diviziach nevyuziju a imaging moze robit skla pre E-mount, alebo niekoho ineho.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 11. 2019 13:06

Aneb Fidko a jeho pravidelná dávka pesimismu. :-D
Lepší než Nedělní chvilka poezie.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 13:09

V tesnom zavese za tvojou naivitou :P

Hodime rec o dva roky ;-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 11. 2019 13:23

Naivitou? V čem?
Jsem realista, zocelený, obdobně jako další někteří tu, za těch 12 let, co fotím s Olympusem, nekonečnou řadou těchto po celou dobu pravidelně se recyklujících zaručených zpráv (šikovně vypouštěných do éteru tu konkurencí, která si potřebuje zvýšit podíl na trhu, tu rumorsovýma stránkama, který zrovna prožívají okurkovou sezónu a potřebují zajistit sledovanost).
A ubrblaných Fidků vyhrožujících božím soudem do roka a do dne (případně do dvou let) při tom taky už pár bylo. :-D

PS: Pravda, být pentaxistou, kteréžto značce predikují smrt v podstatě denodenně, tak nevím nevím, jestli bych to psychicky dával, aniž by se to podepsalo. :-D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 13:36

Uz som vyssie spominal v com je rozdiel oproti situacii z minula. Nebyt CSC, Olympus by skoncil. Oni tvrdili, ze DSLR budu dalej vyvijat a vyzeralo to tak, ze uz nevyvijali nic a do dvoch rokov zavreli. Nieco podobne vidim teraz :)

Neviem kto co pisal a rumory v tomto smere tiez beriem s rezervou. Ako som pisal, myslim, ze skoncia, myslim, ze to nepotrva dlho, ale nemyslim, ze to bude 2020. A nie je to zalozene na ziadnych rumoroch.

Ano, lenze Ricoh pokial viem je "trochu" vacsi a to iste plati aj o Panasonicu (napriklad).

Ale ono je zbytocne riesit, aj tak to vedie len k osobnym utokom a to ako to dopadne sa dozvieme az o par rokov (ja som im dal 2-3).
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 11. 11. 2019 14:49

Podobné rumorsy byly před mnoha lety o Minolte. V červnu představili DSLR Dynax 5D, v srpnu ještě další kompakty a v lednu následujícího roku to zabalili. A to byla digitální fotografie na straně strmého růstu.

A Samsung ještě před nedávnem v bledě modrém. NX1 super úspěch, plánovaly se nové objektivy a dnes buší mobily.

Zato Pentax, klobouk dolů za to, že se drží.
Naposledy upravil fotofanda dne 11. 11. 2019 14:53, celkově upraveno 4
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků