Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 11. 2019 11:25

Jak říkám, hlavně na e-bay je (nebo aspoň bylo v době, kdy jsme to řešili) plno nových levných vyňatých jako nepotřebných z cenově výhodných kitů.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 11. 2019 11:30

Jo, ak by sme dospeli k zaveru, ze PEN bude lepsia volba, tak by som to asi tak urobil. Panasonic ma lepsie video, co je tiez do nejakej miery dolezite, ale ten IBIS ma trochu mata aj ked teda 12-32 stabilizovana je a ked jej poziciam 300 f4, to problem tiez nebude :-D

Davidof: ako sa chova toto combo ? :D
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 11. 2019 11:40

Myslíš s tou 300 ?
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 11. 2019 11:43

Robim si srandu :-)

Inak pozeram ten Fw update pre G9 a uz druhy krat vidim v preklade nieco, co mi z originalnej verzie nejak nebolo jasne. Ale podla CZ/SK prekladu dostane G9 HHRS ?

přidání funkce [MODE2] potlačující efekt rozmazání pohybu v režimu Extra Vysokého rozlišení (High Resolution) při focení z rukyVíce na: https://digiarena.zive.cz/panasonic-uad ... i-firmwaru
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 11. 2019 11:59

To bude spíš to jak psali u S1/S1R - že když se něco málo hýbne, tak foťák umí tuhle část udělat s menším rozlišením a nerozmazané (resp. rozmazané podle jednoho snímku).

Ta GX800 je na 300/4 vyvážená úplně stejně, jako samotná krytka :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 11. 2019 12:09

To co pises je cca to, co som si predstavoval ked som to cital. Resp, ja som to chapal len ako vylepsenie toho "urob nieco s tym co sa pohlo" algoritmu. Akurat mi nedavalo zmysel preco to implementovat ako samostatny mode. To co pises asi dava vacsi zmysel:

ale zase na FB som videl toto:
Obrázek

Akurat nepoznam zdroj :/
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 11. 2019 12:23

No jo, to bych taky chápal jako HHRS. To jsem teda zvědavej.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 11. 2019 12:28

Zase si myslim, ze ak by to bolo HHRS, robili by z toho vacsiu paradu. Aj tak by ma viac potesila ta dlhsia elektronicka zaviarka :-D

Ale som zvedavy na detekciu vtakov.

Inak tento update podla mna naznacuje, ze sa stane to, co som spominal/v co som dufal a sice, ze "GH6" a "G10" sa v buducnosti spoja do jedneho modelu a kategoria pre video bude skor nieco ako GH5s.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 11. 2019 12:37

Já si myslím, že na ptáky v letu to asi nebude stačit, ale přál bych Ti to.

S tím slučováním to tak vypadá. Skoro bych si přál mít foťák bez videa, to je tolik funkcí, co nepoužívám ... Ale zároveň to možná je jeden z důvodů, proč ty foťáky ještě vyrábějí.

Osobně jsem spíš zvědavý na G10, bude-li nějaká.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 11. 2019 12:47

Ja som sa s nefotenim BIF nejak zmieril. Zaujima ma coho to bude schopne, ale nejak klucove to pre mna nebude.

Ja to vidim podobne. Video sice nejak vyuzijem, ale aj tak by to chcelo gimbal a to uz je prilis velke. Skor premyslam kupit si Osmo Mobile 3 a tocit mobilom. A tiez ma trochu hneva, ze za tie video featury sa nemalo priplaca.

Na G10 sa tesim tiez. G9 je skvely koncept, ale mna mnoho technologickych limitov ktore podla mna dalsia generacia prekona a bude to raketa. Tiez 3.2" displej a OLED stavovy z Lumix S by boli skvele.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 11. 2019 13:02

Na BIF máš E-M1x, ne?
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 11. 2019 13:07

No, moc velký omezení to není. Po prvotním nadšení, že x-ko ty BIF zvládá, jsem stejně zjistil, že udělat DOBROU fotku BIF je stejně těžký, jako udělat dobrou fotku čehokoli jiného. Což nepotěší ;-)

Ovšem - těším se příští rok na Rosťu Stacha, chci ject znovu na jeho workshop ptáků v letu. Paradoxně mým přáním/záměrem je nepřivézt jen klasické fotky, jako minule, ale i trochu jiné.

Mimochodem - ta fotka, jak jsi zmiňoval ve vedlejším vlákně, je zajímavá a vím, že něco podobného bych taky chtěl zkusit. Doufám, že opět bude přítomná Phoebe a bude nám lítat 10 cm nad hlavou :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod perlexis 8. 11. 2019 15:29

Zdravím,
prosím znalé o radu ohledně možné poruchy u mého Olyho OMD-M10 Mark II.Včera jsem v terénu při focení zjistil,že mi nejde nastavit vyvážení bílé,respective je tam napevno Automatické nastavení a nelze se do toho nastavení ani dostat,abych ho změnil,nefunguje u něj ani tlačítko OK ani volba rolerem,Jiné funkce normálně jdou,Koukal jsem do menu,zda jsem něco někde nepřenastavil ale nic podezřelého jsme nenašel.Nevíte o co se jedná a jak to napravit?Možná je to jen banalita a jen jsem něco přehlédl.předem dík za odpověd. ;-)
perlexis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 11. 2019 15:50

Možná hloupost, ale nejsi v iAuto nebo SCN režimu ?
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 11. 2019 15:56

Vytáhnout na nějakou dobu baterku...
Ferin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka