Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 11. 2019 17:46

:-)

Prostě něco v tom smyslu. Není čas zkoumat, kdo je kdo ;-)

-- 6. 11. 2019 18:04 --

A ještě k použití polykarbonátu - on to opravdu není nijak podřadný materiál. Naopak - je používán i v poměrně exponovaných místech.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 11. 2019 21:13

Ono sa to samozrejme pouziva asi z rovnakeho dovodu ako glukozovo-fruktozovy sirup. Je to lacne a ucel to v podstate plni. Som si isty, ze prave cena bola aj motivaciou Olympusu ist prave do tohto materialu a vaha s tym nijak nesuvisi.

Nemyslim, ze polykarbonat ako taky je z praktickeho hladiska nejaky problem. Je to skor pocitova zalezitost. Mne to prvy krat vadilo ked som prechadzal zo striebornej E-M1 na ciernu (alebo na MK II, uz popravde ani neviem). Tie rollery sa na Olympuse vzdy tocili prijemne (napr v porovnani s G9), ale ten pocit bol iny. Pri G9 mi to ani nepride, je to pracovny nastroj, ale E-M5/10, pripadne vacsina Fujin su dost imageove fotaky a nejaky kov by som tam cakal.

Ale samozrejme chapem, ze v snahe dostat najmodernejsiu technologiu do tela s tak nizkou cenovkou musi prinasat iste kompromisy a je dobre, ze si to odniesli len tlacidla.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 11. 2019 22:43

Kovová těla nemají jen samé výhody. S Fuji X-T10 je utrpení fotit v mrazu, protože silně studí i přes rukavice. Na X-T2 mi kov tolik nevadí, protože má silnější pogumování, které trochu izoluje. Nej je D750 a jeho carbon-fibre plast na gripu, to je jak držet se za ruku s kočkou :)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 11. 2019 04:44

Samozrejme, ze nie. To iste mas s telefonmi ktore maju hlinikovy/skleneny obal, alebo s kozou v aute. Ako som pisal, je to skor pocitova zalezitost. Na svojom Panasonicu ho neocakavam a tie kolieska nedrzhnu preto, ze su z plastu.

Ale k Fuji (okrem X-A a X-E) tak nejak patri. Rovnako tak kE-M5/E-M10, pripadne k tomu divnemu Nikonu ktory sa mi nechce teraz googlit.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 11. 2019 10:51

U mobilů preferuju plast - sklo i kov jsem měl a nevyhovovalo mi to.

Legrační byla zrovna myslím ta Sony Xperia se skleněnými zády. Ta měla takovou vlastnost, že dokázala klouzat po stole, který měl třeba 0,01 % sklon. A klouzala třeba půl hodiny.

Takže klasický scénář byl, že jsem třeba přišel z kola, hodil jsem mobil doprostřed stolu a začal regeneraci. A za půl hodiny najednou rána a mobil ležel na zemi ;-)

U foťáků taky preferuju kovové tělo, ani si nepamatuju, jestli jsem měl nějaký plastový. Chci si na něj šáhnout, než si udělám názor. Vlastně mi mnohem víc vadí ten flip-out display. Kdyby byl jenom vyklápěcí, tak bych o EM5-3 docela uvažoval.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 11. 2019 13:55

Ja sklo. Ale je to cisto pocitove rovnako ako u fotaku. Par mesiacov dozadu mi S8+ padol na zem a zadok skoncil *****. Novy stal stovku. Ak by bol z plastu, zrejme by sa maximalne trochu odrel :)

Ten displej vadi aj mne, aj ked sa musim priznat, ze uz som sa par krat dostal do situacie ktoru by som s vyklapacim displejom nedal. Ale existuju aj lepsie implementacie (Fuji/Lumix S)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 11. 2019 15:11

Davidof píše:U foťáků taky preferuju kovové tělo, ani si nepamatuju, jestli jsem měl nějaký plastový. Chci si na něj šáhnout, než si udělám názor. Vlastně mi mnohem víc vadí ten flip-out display. Kdyby byl jenom vyklápěcí, tak bych o EM5-3 docela uvažoval.
Ja som si na E-M5 III siahol .. ani som nepostrehol, že nie je kovový (hoci kovové je určite vnútro aj rollery)

V každom prípade, nemal by to byť problém.
Oproti predchodcovi má dokonca aj vylepšenú odolnosť.
Ten materiál z ktorého je vyrobený bude asi dosť dobrý...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 11. 2019 15:51

Já tu Xperii Z3 C mám od začátku v plastovém krytu. Na tloušťku skoro nic nepřidá a telefon neklouže. V krytu jsem měl i předchozí s plastovými zády, ještě Sony-Ericsson, což byl konstrukčně mnohem lepší telefon a navzdory stáří 8 let pořád funguje bez vad, narozdíl od naprosto nezvládnuté Z3 C. Už stávkuje i ten vyměněný displej a to ho nemám ani 3 měsíce. Asi na to šlápnu, nebo použiju kladivo, tak jsem vytočenej, když mi nejde telefon ani odemknout, nebo píšu sms 15 minut, protože displej si reaguje po svém.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 7. 11. 2019 15:54

Davidof píše:U mobilů preferuju plast - sklo i kov jsem měl a nevyhovovalo mi to.

Legrační byla zrovna myslím ta Sony Xperia se skleněnými zády. Ta měla takovou vlastnost, že dokázala klouzat po stole, který měl třeba 0,01 % sklon. A klouzala třeba půl hodiny.

Takže klasický scénář byl, že jsem třeba přišel z kola, hodil jsem mobil doprostřed stolu a začal regeneraci. A za půl hodiny najednou rána a mobil ležel na zemi ;-)

U foťáků taky preferuju kovové tělo, ani si nepamatuju, jestli jsem měl nějaký plastový. Chci si na něj šáhnout, než si udělám názor. Vlastně mi mnohem víc vadí ten flip-out display. Kdyby byl jenom vyklápěcí, tak bych o EM5-3 docela uvažoval.

Mám mobil osadený v puzdre, len spodnú časť, keď to položíš na sklo, tak s tým neide pohnúť, ako prilepené sekunďákom :) Skôr odtlačím stôl ako mobil, normálne nechápem.
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 11. 2019 15:54

Výklopné displeje na foťácích jsou pro mě už téměř nepostradatelná věc. Čím variabilnější, tím lepší. Ne že by se bez toho nedalo, ale nemusím se válet po zemi (makro, děti, psi).
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 11. 2019 16:28

FXE

To bude asi nějaká nanohmota ;-)

Dolgor

To je, ale ten výklopnej je takovej šikovnější :-)

Já vim, je to individi ...
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 7. 11. 2019 16:37

To je věčná debata. Živě si pamatuju, jak vášnivě byly PENy a E-M10 kritizovány za to, že maji "jen" výkopný, a nikoliv otočný displej. Když pak dali do E-M1, E-M1X a potažmo do E-M5 otočný, tak jsou zas fóra plný "bla bla, výklopnej by mně vyhoval víc, jak tam mohli dát otočněj". Takže se zkrátka nezavděčíš nikdy. :-D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 11. 2019 16:40

Tak dík, prej “bla bla” :-))

Říkám si, jestli by byl takovej problém vyrábět dvě verze. Asi jo. ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 11. 2019 16:42

Nepotrebujes 2 verzie. Potrebujes Lumix S1H :)
https://images.app.goo.gl/HAUMoUk7YjUwWWQAA
Naposledy upravil Fidko dne 7. 11. 2019 16:45, celkově upraveno 1
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 11. 2019 16:43

Vždycky záleží, jak to člověk používá. Otočný je lepší na všelijaké divné úhly (máme ho v práci na N D5100 pro stativové dokumentace nebo montáž na mikroskop a tam se to dost hodí) a pro videomaniaky. Na normální focení z ruky je praktičtější výklopný, není třeba nic složitě pidlat a netrčí do prostoru jako otočný. Dobrě řešené jsou Fuji X-T2/3, kde je výklopnost i do strany, takže se pěkně fotí i v orientaci na výšku.
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka