Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 7. 2019 17:43

Nie, myslim, ze az na ten peaking, DfD a stabilizaciu funguju myslim rovnako.

Neviem, tie znacky sotva prezivaju a ta spolupraca aj tak vyzera biedne.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 7. 2019 18:14

MFT je jen norma, povinné minimum. Ty firmy si normálně konkurují, nemají důvod si pomáhat. Dělí se o stejný koláč. Navíc asi Olympus prodává násobně víc, než Panasonic.

A pro normální focení to spolupracuje vzorně, teda aspoň podle mých zkušeností a potřeb, chápu, že to každej může mít jiný. Nějaký výrazný naschvály si IMHO nedělají.

Normální focení je přijít-zaostřit-vyfotit :-) , opakem je třeba speciální, nikoli nenormální, aby bylo jasno ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 7. 2019 19:25

Přesně tak. Ta spolupráce se má omezovat jen na společnej bajonet a rozměr čipu.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 7. 2019 20:24

No, beru to takhle - od roku 2015, kdy jsem začal (znovu) fotit, tak jsem byl fotit třeba třistakrát plus minus stokrát :-)

A za celou tu dobu jsem si asi pétkrát řekl - tady by ta kompatibilita mohla být lepší. Jinak to ostří, cloní, nevypadává z bajonetu, neresetuje foťák ...

Takže čistě za mě to hodnotím jako “úplně v pohodě” :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 7. 2019 20:51

Mna osobne to tiez zasadne neobmedzuje a plus minus je mi to sumak, funguje to pre man dostatocne. Akurat ze mnoho ludi to tak nevidi a myslim, ze systemu ktory je v podobnych srackach by pomohlo, ak by tie objektivy a tela boli 100% kompatibilne. Jedine comu rozumiem a co ospravedlnim je vzajomna nepodpora stabilizacii, tam si dokazem predstavit nejakych technologicky blocker a nutnost uzsej spoluprace.

Co sa tyka ostatnych featur ako DFD, ProCapture a stuff, je to umyselne blokovanie ktore je v ich sucasnej situacii trestuhodne.

Ale ano, mne to je plus minus jedno, bez tych rezimov sa zaobist dokazem aj ked samozrejme by som ocenil ak by som featury za ktore platim nemale peniaze mohol aj vyuzivat.

Davidof: napadla ma este jedna vec. Mas nejak odpozorovanu ucinnost stabilizacie 200 f2.8 na G9 a E-M1X ? Ktore kombo Ti vychadza lepsie ?
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 7. 2019 21:24

Já tu teď G9 nemám, ale myslím, že je to lepší s G9. A na x-ku je lepší preference stabilizace v objektivu.

Ale všiml jsem si, že má ta stabilizace v 200/2,8 pomalejší náběh než se ustálí, takže na rychlejší akce je určitě lepší ji vypnout. To teda dělám i s Olympus objektivy, ale když zapomenu, tak se to většinou nevymstí. Mam pocit, že u Olyho fakt funguje ta preference stabilizace, asi za cenu zpomalení sekvence.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 11. 7. 2019 22:07

Davidof: díky za objasnění.

Tomu vzájemnému omezení se nějak nedivím a ani by mě nenapadlo to nějak těm firmám vyčítat. Vždyť to mají ve vlastnictví jiní vlastníci, kteří si vzájemně konkurují. Jediné co mají společného je bajonet. A už to je podle mě velké plus, když si vezmu jak široké portfolium objektivů máme na výběr. Prostě chápu to tak, že si každý chce maximálně vydělat a podporuje své produkty. A na objektivech mají určitě podstatně vyšší zisky než na samotných tělech. A mě jako fotografovi nikdo nebrání si pořídit jak Olympus, tak Panasonic tělo, tak, abych mohl využít maximálně potenciál systému jako celku.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 7. 2019 04:53

Davidof: Hm, cakal som, ze na X-ku to bude lepsie :) Celkom ma to prekvapilo :)

Amalary: To velke plus je docasne, ak zoberies do uvahy kolko objektivov pre ine systemy zacina vypustat Sigma/Tamron/Samyang a nieco tam ma uz aj Tokina. Plus tie viac ci menej kvalitne manualne skla od roznych vyrobcov.

Co sa toho maximalneho potencialu tyka, mne by prisiel este maximalnejsi ak by sa neobmedzovali funkcie ktore sa obmedzovat nemusia. Ta kritika je smerovana v kontexte buducnosti systemu ktorej aj toto proste ublizuje.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 7. 2019 07:02

Já to ještě testnu, až tu budu G9 mít, bude to spís o pocitech. Obdivuju lidi, kteří to ověřujou rozsáhlými testy, to by mě nebavilo.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 7. 2019 07:21

Mna robenie testov vacsinou tiez nebavia, ale pocitovo som mal dojem, ze IBIS na E-M1 II fungoval lepsie ako IS v 100-400 a tak som myslel, ze E-M1X bude lepsie nez Dual IS na Panasonicu (kedze E-M1X ma asi o 1EV vykonnejsiu stabilizaciu)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 7. 2019 07:36

Podle mě má ta 200/2,8 účinější stabilizaci, než ta 100-400. Ale nikdy jsem je na 200 mm přímo neporovnával.

Pamatuju si ale, že byl poznat účinek DualIS 2, když přišel s nějakým firmware. A u té 200 s G9 úplně cítíš, jak se to přilepí na cíl, i když s foťákem schválně trochu houpeš.

Ale u těch dlouhých skel mám limit tak 1/100, pod to nechodím, protože nejsem chodící stativ, jako někteří
;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 7. 2019 08:10

Na 1/100 na tej 200 f2.8 snad ani nepotrebujes stabilizaciu :-D

Toto som sem uz postoval. Bolo to fotene este tou 100-400 na 400mm ohnisku este s E-M1 MK I. Ziadne podopieranie, je to fotene cez mreze ZOO a fotak som drzal v predpazenych rukach, aby som bol co najblizsie mrezam (aby ich nebolo vidiet).

Cas 1/40 a nepride mi to nejake pohybovo rozmazane. (to rozmazane okolo oci su prave tie mreze :/)

https://ibb.co/ccczkz2
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 7. 2019 08:34

Říkam že nejsem chodící stativ … A neopřel ses o mříže ?!?! :-))
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 7. 2019 08:36

Nedosiahol som na ne :-(
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 7. 2019 08:42

Tak o zábradlí, kurňa :-))
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka