Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Amalary 17. 6. 2019 12:02

Ferin píše:Ono něco proběhlo? Pokud se nepletu, nová verze FW se teprve chystá.

Koupil jsem bazarový EM1 M2 a byla tam verze 2.2 a nahrál jsem tam verzi 2.3, která jak se teď dívám vyšla letos v lednu, takže zatím nic dalšího nového.

chvd: Nějak tě to asi žere, když to vytahuješ po takové době. Fakt nevím, jak ti to podrobněji vysvětlit. To, že něco nechápu ještě neznamená, že to tak není ;-)

Třeba ti to někdo vysvětlí lépe, ale za mě, myslím, že je to dostatečně jasně vysvětleno.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 6. 2019 12:12

;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 6. 2019 13:05

Amalary píše:
Ferin píše:Ono něco proběhlo? Pokud se nepletu, nová verze FW se teprve chystá.

Koupil jsem bazarový EM1 M2 a byla tam verze 2.2 a nahrál jsem tam verzi 2.3, která jak se teď dívám vyšla letos v lednu, takže zatím nic dalšího nového.

chvd: Nějak tě to asi žere, když to vytahuješ po takové době. Fakt nevím, jak ti to podrobněji vysvětlit. To, že něco nechápu ještě neznamená, že to tak není ;-)

Třeba ti to někdo vysvětlí lépe, ale za mě, myslím, že je to dostatečně jasně vysvětleno.

Mezi verzí 2.2. a 2.3 nebyl prakticky žádný rozdíl. Teď se čeká, jestli něco přijde :-)

Jinak ta EM1-2 je v současné době za 32 000,- a EM1x za 60 000,-

To už je příjemnější pohled :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 17. 6. 2019 14:25

Amalary píše:chvd: Nějak tě to asi žere, když to vytahuješ po takové době. Fakt nevím, jak ti to podrobněji vysvětlit. To, že něco nechápu ještě neznamená, že to tak není ;-)

Tebe zase možřná žere svrab na penisu..kdo ví.
Díky stavu své mentální dispozice se evidentně nejsi schopen věnovat tématu, tak nevadí, můžeme pokračovat v řešení, co koho žere, proč kdo reaguje dnes a ne před třemi měsíci.
Ztratil jsem na forech plných chytrolínů jako jsi ty hodně času na to, abych byl lhostejný k tomu, když vidím, jak někdo ta fora plní moudry, které není ani schopen vysvětlit.
Přitom otázka nebyla složitá.
Tvrdil jsi, že datově větší soubor/fotka se v editoru lépe doostřuje.
Napsal jsem ti, at to vysvětlíš.
Tvé vysvětlení bylo následující:
Amalary píše:
chvd: Řeknu to stručně, protože to jsou věci, které si myslím není potřeba nějak moc rozvádět. Když doostřuješ např. fotky z mobilu, kompaktu i třeba pokročilejším s malým čipem, prostě fotky, které mají malý datový obsah, tak vidíš, že se s tím dá pracovat hodně omezeně. Mnohem dříve při doostřování leze šum, než když doostřuješ snímky datově obsáhlejší ze zrcadlovek, nebo z s větším výstupem z CSC. Např. takový snímek o 50 megapixelů z fullrame Canonu toho snese podstatně více. Např. ořezy, vytahování stínů a vůbec se s tím podstatně lépe pracuje v editorech. No a to samé platí při srovnání one shot snímku a v Hi res módu. Nevím co na tom vysvětlovat. Je to vcelku jednoduché na pochopení.

Což je prostě jen příklad, jak to někdy zafungovat může, ale není v tom žádné pravidlo a ani žádná logická vazba. Pokud tvrdíš, že je, tak vysvětli jaká, rád se omluvím a přiznám chybu. Kdyby totiž to, co píšeš platilo, tak by se lépe pracovalo/doostřovalo například se snímky z Huawei P30 z jeho 48MPx foťáku než se snímky z valné většiny FF zrcadlovek. A to je jen jeden příklad ze spousty těch které se dají vymyslet.

Takže ač si to dle svých slov poprvé napsal stručně a jasné a podruhé nevidíš důvod to opakovat proto, že jiní tomu nerozumí, já zase vím, že jsi napsal jen další hloupost(protože to nebyl zdaleka první výkřik, která jsi zde absolvoval) a tak žádám vysvětlení. Hlavně kvůli tomu, aby až si to tu bude jednou číst někdo neznalý, měl možnost minimálně si povšimnout, že se tu objevují informace, které někdo rozporuje a tak měl dotyčný šanci udělat si svůj názor. Jinak totiž, ač je to mnohým hlavně moudrotvořičům nepochopitelné, náhodný neznalý čtenář, který přijde na odborně se tvářící fórum načtené informace bere často jako fakt, pokud je nikdo nerozporuje.

-- 17. 6. 2019 14:35 --

Ferin píše:
BigglesO27 píše:Co přesně nechápeš, Ferine, na tom, že shodný průměr filtru je výhoda? Nic ti totiž nebrání mít pro každý objektiv svůj filtr, nicméně ti to umožňuje mít jednu sadu filtrů pro dotčené objektivy. Že nemáš na to koupit sady kupříkladu dvě (ať prachy nebo mozkovou kapacitu) fakt není problém průměru filtru.

A smysl tvýho duchaplnýho příspěvku?
Krom informace, že hlavní výhodou stejnýho filtrovýho průměru objektivů je možnost koupit si stejný filtry dvakrát. :hm

Opět překjrucuješ a píšeš výmysly. Za to odpovědět evidentně schopen nejsi.
Že by hlavní výhodou stejného filtrového průměru měla být možnost koupit si stejné filtry dvakrát Biggles027 vůbec nepsal.
A ty tady chceš ostatní moralizovat, když sám nejsi schopen zareagovat na jednoduchou položenou otázku a místo toho děláš z diskutující protistrany blbce používáním stupidního překrucování pod úrovní Gance?
Prostě příště zkus přemýšlet než něco napíšeš a třeba už další takový nesmysl, jako ten o těch filtrech, na který Biggles027 reagoval, příště nestvoříš.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 17. 6. 2019 14:56

chvd: psal jsem jasně a srozumitelně a myslím, že většina chápe a ví oč jde. A znovu se opakovat, na co? Překrucuješ ty, protože jsem psal o datovém obsahu a ne o počtu megapixelů. Tobě nejde jak je vidět vůbec o diskuzi, ale asi se rád hádáš, vytahuješ, chceš být důležitý. Najdi si jinou zábavu a mě si nevšímej. Myslím, že tu asi nikomu dvakrát tvoje rýpaní a neustálé dohadování se s ostatními chybět nebude.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 6. 2019 15:19

chvd: A jéje, známá firma zpět, po měsící opět abstinenční krize? No potěš!
Jestli máš nějakej problém, tak ho řeš, ale ne tady na fóru. Akorát se s BO27, co supi sadisticky čekající na jakékoliv domnělé zaváhání kteréhokoli disktutujícího, umíte ukázkově vmísit do jakékoliv debaty, pozasí... ji svými lacině agresivními a urážlivými (proboha, proč?) "příspěvky" a totálně ji rozvrátit.
Takže si dej uklidňovák, co sis zapomněl vzít, a buď sbohem. Toť asi tak vše, co se na to dá říct.
HOWGH!

PS: Nehledě na to, že vidíš otázky, kde žádný nejsou, přehlížíš to, co vidět nechceš, a ukázkově zaměňuješ příčiny a následky. Ne že by to ale převapovalo ...
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 17. 6. 2019 15:55

A M10 Mk 2 za 8.500 se seťákem, což je taky dobrá cena.
Moto G5+.
Sony A6400, A7S, Panasonic GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 6. 2019 16:00

To teda jo. Úplně lituju, že už všechno mám ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 6. 2019 16:09

Jj, taky jsem slintal. To by jeden nevěřil.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 17. 6. 2019 19:45

Já se málokdy pletu na různých fórech do nějakého hašteření, nebo dokonce urážek,to nikdy,ale to, co zde předvádí nick "chvd" je bohužel už hrubě přes míru alespoň trochu slušného chování.
Pokud bych byl moderátorem,tak dostane ban na doživotí. Může mít v něčem pravdu,to jo,ale chovat se tady jako sprosté hovado,tak to ne. Ten sprostý výrok " Tebe zase možřná žere svrab na penisu" i s tou gramatickou chybou, vypovídá vše o tomto individuu, od kterého bych třeba, když je tak fotograficky vzdělaný,rád viděl nějakou(é) foto,abychom posoudili jeho fotografické génium...
Omlouvám se tímto všem slušným diskutujícím,že jsem tohle musel napsat.Nejlepší způsob je, že se bude bez odpovědi ignorovat a na nic mu neodpovídat....
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 17. 6. 2019 20:50

Davidof píše: Jinak ta EM1-2 je v současné době za 32 000,- a EM1x za 60 000,-

To už je příjemnější pohled :-)

Jo, to je velmi dobrá cena. Já jsem vzal bazarový. Byl jak nový, vypadal skoro nepoužívaný s ještě téměř třičvrtě roční zárukou. Ukecal jsem cenu na 24 tis. a dostal jsem k tomu i dvě neoriginální baterie.

monikash píše:A M10 Mk 2 za 8.500 se seťákem, což je taky dobrá cena.

A kde se to dá za tu cenu koupit? Vidím jej nejlevněji přes 10 tis. Ten seťák prodat a tělo je cca za 6 tis., to by mě asi taky zlákalo, že bych jej měl zatím jako druhé tělo.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 6. 2019 20:59

Mirus

Určitě je lepší na podobná slova nereagovat, nic dobrého to nepřinese :-(

Radši sem postni nějaký svůj pokus, ať se to tu trochu osvěží. :-)

-- 17. 6. 2019 21:28 --

Ferin

To je něco pro Tebe :-) https://fstoppers.com/originals/fstoppe ... tem-379701
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 17. 6. 2019 22:18

Davidof:: Jasně,přesně,jak píšeš,reagovat už nikdy na něho nebudu.
Jinak,dnes ráno jsem se podíval na můj oblíbený web Paladix a ejhle,sklo které už víc jak měsíc sháním bude příští týden doma,je to ten starý,ale výborný TAIR-11A 135 mm f2.8 M42 o kterém jsem už psal dříve.
Borec dal inzerát nějak ráno 6.10 hod. a já ho po tel. hovoru hned koupil. Poslal mě i detailní fotky skla + ukázkové fotky co z něj pořídil,super.
Takže příští týden,já,starý milovník starých skel na nových foťácích :-D , tady určitě, jen tak pro zajímavost něco z toho skla určitě hodím.
Včera jsem si zase hrál s Pentacon 29/2.8..... :-)

A0000177.JPG
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 6. 2019 22:26

Pěkné :-)

Dlužíš mi ještě motýla. Může teda i sedět ... ;-)))
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 17. 6. 2019 23:05

Motýla ^^ ,no netuším,zda jsem někomu slíbil fotku motýla :-D ,ale je to možný,jenže už mě to z makovice asi vyběhlo...
Jednoho jsem objevil,ale to je asi na koš,měl jsem jich víc i s Oly 60/2,8 macro,ale asi jsou už v háji, je to celkem zajímavý objekt na foto,zkusím.. A nechceš místo motýla mouchu :-Tady mě ale rodri,známý to makrář asi nepochválí ^^ :-))

D
Muchatka.jpg
Mirus1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka