Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 5. 2019 18:34

U tý 200 + 1,4TC mi přijde lepší dát preferenci stabilizace v objektivu. Tedy jsem si jistý. Obraz je zřetelně klidnější.

-- 7. 5. 2019 18:42 --

Fidko

Taky mám pocit, že stabilizace v 100-400 mohla mít silnêjší motůrek, ale docela se to zlepsilo s příchodem Dual-IS2
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 5. 2019 19:09

Na tej 100-400 by sa toho dalo zlepsit vela. Vlastne neviem o ziadnej jeho naozaj silnej stranke. Obecne to nie je zly objektiv, ale za tie prachy skratka musi byt inde. Konkretne stabilizacia mi ale nevadila a s G9 by som snad dosiahol este lepsieho vysledku nez s E-M1 II.

Inak ucinok stabilizacie mi prisiel ok, v pohode je aj u 300 f4 na G9, ale co by som si prial zlepsit je poskakovanie v hladaciku. Sedi to lepsie nez u konkurencie, ale dokonale to nie je a zial nebolo ani s E-M1X. Tu som popravde dufal, ze padnem na zadok, ale plus minus mi to pripomenulo E-M1 II aj ked z toho co som videl na displeji som mal pocit, ze zlepsenie tam je.

Mozno G9 + 200 f2.8, kedze je to trochu kratsie ohnisko.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 7. 5. 2019 19:41

Pan 200/2.8 i 50-200/2.8-4 jsou skvělé objektivy (zvláště ten druhý na cesty), ale AF je s E-M1 II výrazně horší než objektivy od Olympusu. Možná i to je důvod, proč Olympus stejná ohniska chystá.
zbynek.hromek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 5. 2019 20:00

Ta Pro řada bude mít konstantní světelnost zoomu, doufám, že 2,8.

S EM1x jsem u 200/2,8 nějaké znatelné problémy nezaznamenal, ale moc jsem to nezkoumal. A ten test na Imaging Resources psal o 80% ostrých snímků u fotbalu pro tu 50-200, to taky není špatné.
Na EM1-2 jsem to ale nezkoušel.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 5. 2019 04:47

Ja som mal len 100-400 a podobne ako Davidoff, pocitovo mi to prislo podobne Zuikam. Nejak dosledne som to ale neskumal. Zbynek ma ale asi "trochu" viac skusenosti, takze je mozne, ze to tak je, ale minimalne v S-AF mi ostrenie prislo uplne v poriadku.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 5. 2019 08:23

Tak nějak se mi zdá ta 300 na rychlý pohyb lepší a mám pocit, že tělo Olympus a objektiv Olympus zvládne lépe rychlé pohyby foťákem se zapnutou stabilizací. Že ji nemusílm vypínat a foťák se s tím nějak popere.

Ta 200 mi někdy na dálku nezaostří dobře i celkem lehký cíl, jinak jsem ji teď dva dny zkoušel a celkem jsem si užil.

Včera, trochu z nudy ...

Obrázek
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 5. 2019 09:35

Ten Dual IS celkovo u Panasonicu asi funguje horsie. Ked som predaval 40-150 f2.8 jednomu typkovi na Panasonic GH5, tak dost kecal o tom ako mu 50-200 blbne a musi vypinat stabilizaciu, pretoze mu to trha ked toci lietadla. Aj mi to ukazoval a ano, nejake trhanie tam bolo. Olympus ma celkovo tu stabilizaciu vymyslenu lepsie. Skoda, ze to ovladanie maju tak mizerne.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 5. 2019 15:56

Tak v menu se už skoro vyznám, jen ty překlady z angličtiny jsou někdy hodně mimo.

Custom módy má lepší implementaci Olympus, ale customizaci zase Panasonic a to o parník.

Čistě věci okolo AF jsou implementovány hodně jinak takže při přechodu z Lumixu člověk kouká. Už ale vím, jak to udělat, abych byl efektivnější, než u G9 (ale jen věci ohledně změny AF, zóny ostření apod).

CAF je pro rychlou akci jednoznačně lepší u Olyho, ale s G9 se dá taky odfotit leccos.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 5. 2019 16:06

A G9 půjde z domu? Nebo z ní bude záložní tělo?
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 5. 2019 16:39

Tak ja som myslel skor E-M1 II. E-M1X bude asi navrhnuty lepsie a pocitam s tym, ze by som voci ovladaniu az tak velke vyhrady nemal aj ked su specificke veci na G9 ktore mi stale sedia viac. E-M1 X je pre mne ale nezaujimavy kvoli ved viete comu.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 8. 5. 2019 17:17

Ferin píše:Jestli ti tvé reakce (zcela k tématu, jako obvykle, jak jinak, že) přijdou normální a přiměřené, tak v nich klidně pokračuj. Shazuješ jimi ale jen sám sebe.

Vidím, že máš v hlavě nejspíše to samé, co Ganec, pročež zřejmě i tvé zoufalé reakce jsou zcela totožného obsahu. Ano, mé reakce mi přijdou k tématu či zcela přiměřené.
Ferin píše:Pokud jde o tvoje teze k OT, lze se zcela jednoduše přesvědčit o tom, že na rozdíl od tvýho na vodě postaveným olyshamingu jsou zde mé příspěvky naprosto k tématu a praktickýho rázu.

Ano, přesně jak Ganec. Organismus bez schopnosti byť minimální sebereflexe schopný popřít cokoliv, co napsal či učinil o půl stránky výše.
Takže ze tvých příspěvků naprosto k tématu a parktického rázu, které jsi napsal "o půl stránky výše":
Chlapci, nedělejte tady z toho nový nejmenovaný nekonečný vlákno. Myslím, že v něm máte prostoru na seberealizaci až až...

a druhý:
No, popravdě, čekal jsem, kdy se potrefená husa ozve. Holt zaplevelování (cizích) vláken, toť úděl chávéďáků. Tak jen pokračuj.

Možná ti jen vynechává chladič, ne?
Pokud něco stavím na vodě, tak argumentuj-argumenty, nikoliv útokem na diskutujícího.
Ferin píše:Jinak si mou "drzost" vyjádřit zde, slušnou formou, svůj názor nazývej, pro mě za mě, jak chceš, nicméně jsi pravděpodobně asi poslední, kdo ještě nezaznamenal, že tyhle alergicko-narcistický přestřelky s Gancem (resp. střelby na něj - on se skutečně vyjadřuje k tématu (nebo se o to alespoň snaží)) tu lezou většině lidí, mírně řečeno, krkem (o čemž se lze velice snadno přesvědčit). Ostatně, do patřičných mezí (resp. na vaše egoměrný vlákno) jsem tu neodkazoval pouze já.

Takže proto, že jeho výsosti Ferinovi leze něco krkem a není jediný, komu to leze krkem, měl bych jít do sebe a nepsat, asi aby se jeho výsost nehněvala ... aha!
Víc už nemám potřebu se k tomu vyjadřovat, pač už teď to zavání ukázkovou ztrátou času, energie i intelektuální úrovně.

Už jsem se bál, že zapomeneš deklarovat, jak ti vlastně tento druh debaty za to vůbec nestojí .... asi i proto jsi ji opět nastartoval.
na vodě postaveným olyshamingu j

Pokud jsem krom gancova foťáku urazil i ten tvůj, napiš adresu, pošlu mu omluvný dopis.

Ani nevím, jestli už byl pojmenován syndrom ztotožnění se bytosti humanoidní podstaty se značkou produktů spotřební elektroniky, audiotechniky, fototechniky apod, ale mám pocit, že se to docela množí.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 5. 2019 19:54

Ferin píše:A G9 půjde z domu? Nebo z ní bude záložní tělo?

Ještě fakt nevím. Třeba na focení reportáže - z koncertu, nějaká party, atd. bych pořád preferoval G9. Na tu změnu ostřícího bodu palcem jsem si hodně zvykl (i když někdo ji přímo nesnáší) a celkově to ovládání v klidnějším režimu je opravdu promyšlené. Tak nevím.

-- 8. 5. 2019 19:58 --

Fidko píše:Tak ja som myslel skor E-M1 II. E-M1X bude asi navrhnuty lepsie a pocitam s tym, ze by som voci ovladaniu az tak velke vyhrady nemal aj ked su specificke veci na G9 ktore mi stale sedia viac. E-M1 X je pre mne ale nezaujimavy kvoli ved viete comu.

S tou EM1-2 máš pravdu, docela doufám, že ji v některých softwarově proveditelných bodech zlepší v duchu x-ka. To MyMenu, další funkce zadní páčky, Custom mody na tlačítko ...
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 8. 5. 2019 21:52

Davidof, 23. 5 je v Plzni ve foto Aglar Den s Olympusem. Půjdeš se podívat? Že bys mi poreferoval o zkušenostech s EMX.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 5. 2019 04:58

Rodri

To asi nepůjdu, když už skoro všechno od Olyho máme, leda jako pro ujištění, že jsme udělali nejlíp na světě ;-)

Ale zkušenosti určitě budu prezentovat, pokud to někoho zajímá, a klidně se můžem v Plzni někde sejít, nejlépe při nějaké akci a probrat to - co třeba ten Predátor na Boleváku, to bude parádní tanec :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 9. 5. 2019 17:13

Rád bych se zeptal Vás, co máte EM1 Mark II na ostření. Protože to je pro mně jedna z klíčových věcí a nerad bych šlápnul vedle. Moc by mě zajímalo, jak foťák zvládá běžné situace, protože jsem slyšel, že není až tak spolehlivý v režimu AF C. A pak by mě zajímal i rychlejší pohyb. Nevím, ale údajně prý Panasoniky ostří jistěji. Nejraději bych Olympus, protože mi vyhovuje barevný výstup, ale ostření je docela zásadní věc. Pokud by spolehlivě ostřil, tak bych už neváhal a koupil jej. Chystám se vyzkoušet na prodejně, ale tam asi moc neotestuji. Tak budu opravdu vděčný, když mi dáte jakékoliv zkušenosti.
Amalary
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka