Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 3. 2019 13:44

E-M1x a kormoráni na složitým pozadí:
https://www.dpreview.com/forums/thread/4374268
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 3. 2019 14:35

Ta posledna fotka je celkom fajn...ostatne su dost bieda.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 3. 2019 14:41

Je potřeba si to přečíst celý. ;-)
Autor sám uvádí, že to jsou silný výřezy, proto ta (měkčí) kresba, která ale nebyla předmětem demonstrace.
Jako ukázka schopnosti AF (trackingu) je to zcela ok.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 13. 3. 2019 22:14

Co se mě týká, tak bida jsou všechny, ořez, neořez. Může to bejt objektivem, ale taky nemusí.Já bych si fotky představoval minimálně takhle - https://4.img-dpreview.com/files/p/E~fo ... fa73e33d04 .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 3. 2019 23:23

Davidof: Poslána SZ.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 3. 2019 11:19

Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 3. 2019 13:30

Trochu se děsím ceny ... a rozsah je pro mě trochu nešikovný, ale vím, že se spousta lidí na tohle sklo těší. Jsem zvědav, jestli bude kvalita opravdu jako u pevných skel.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 18. 3. 2019 15:36

To je kurňa zaujímavé ale 2xkurňa neergonomiské.. Postrada to vyznam menšich nenapadnejsich fotakov.. Myslim teda.. To uz radsej šikovný FF..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 18. 3. 2019 19:26

Tak, na tu 10-25 čekám, protože to je přesně to co chcu. Velikost je tak akorát. :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 3. 2019 19:32

Já vím :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 3. 2019 11:31

Ještě k té předchozí debatě, zkušenosti majitele E-M1x s hledáčkem z fr. fóra:
"Le viseur est pour moi très bien, le grossissement est nickel il est même possible de voir la justesse de la mise au point avec la frange front focus ou back focus.
J’ai fait de la macro avec des papillons plusieurs heures durant. La technique consiste à faire rapidement la mise au point sur le sujet, et comme il bouge, balancer son torse pour le top finish en regardant la frange pour la faire disparaître et c’est parfait.
La définition du viseur c’est comme jadis avec un dépoli trop fin c’est plus difficile d’apprécier la map, le compromis du fabricant est parfait.
Effectivement les ombres denses sont bouchées quand il y a une grande différence de densité dans le viseur.
Inconvénient certes, mais que davantage par ailleurs pour ma pratique.
Avec les longues focales Zuiko f2.8 pendant quatre heures intensives avec les cigognes en vol et très actives, pas de problème avec le viseur, sans fatigue oculaire et un taux de réussite qui m’a agréablement surpris. Pour le surplus sans lunettes avec un viseur bien réglé.
La machine commercial nous influence vers plus de définition partout...
Pour moi c’est l’expérience du terrain qui est déterminant , la fiche technique c’est bien mais pas essentiel."

A pro ty, co náhodou nevládnou Molierovým jazykem, rychlý nástřel strejdy monopolisty gúgla (s drobnými korekcemi největších nesmyslů):
"Hledáček je pro mě velmi dobře, zvětšení je super, je dokonce možné vidět přesnost zaostření s předním zaostřováním nebo zaostřením.
Makro jsem udělal s motýly několik hodin. Technika je rychle se zaměřit na téma, a když se pohybuje, pohybovat hrudí pro jemné doostření, dívat se přitom na pás a jakmile zmizí, je to perfektní.
Rozlišení hledáčku je stejně jako předtím, s matnou příliš tenkou by bylo těžší posuzovat přesnost zaostření, kompromis výrobce je perfektní.
Husté stíny jsou sice tmavší, pokud je v hledáčku velký rozdíl v hustotě.
Což může být nevýhoda, ale pro mou praxi je to naopak výhoda.
Se Zuiko f2.8 dlouhými ohniskovými vzdálenostmi po dobu čtyř hodin s čápy v letu a velmi aktivními, žádný problém s hledáčkem, žádné oční napětí a úspěšnost, která mě příjemně překvapila. A navíc bez brýlí s dobře nastaveným hledáčkem.
Výrobci nás nutí požadovat všude větší rozlišení ...
Pro mě je to rozhodující zkušenost z terénu, papírové parametry se hodí, ale není to rozhodující."
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 3. 2019 12:50

Doslova z toho cítiť prvotné nadšenie...to väčšinou prejde.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 3. 2019 13:16

Hele, landove !!

Ty nám tady budeš podsouvat něco o počátečním nadšení ?!?! Nikoňák ? Fulfrejmák ?
To je opovážlivost :-))
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 22. 3. 2019 13:27

Ale Landov je už skúsený úžívateľ. Vidí to racionálne, pod vplyvom emócii to ani nerieši...všetci sme si tým prešli :) Mne sa tá jeho Z6 páči asi viac ako jemu.
FXE1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka