Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 12. 2017 18:02

12-60 sice není extra světelná, ale co do kvality výstupu je to víc než povedené sklo. Už jsem to tu psal asi desetkrát, víc mi přijde jako mlácení prázdné slámy.
Na portréty se ta oly 45/1,8 hodí, pokud má někdo panasa, tak pro změnu 42,5/1,7 j je i s optickým stabilem a s novými těly jede v dual OIS. Takže výběr tu je.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 13. 12. 2017 19:16

Petr Luňák píše:[Rousini: 12-60 mam na G80. Zajima te neco konkretniho, co nejde vykoukat z fotek na netu?


rousini píše:Recenze jsem pročet. Na digimanii taky dopadl dobře, ale zděsil jsem se poklesu ostrosti v rozích, jak to tam Milan skládá do jednoho snímku (3x3) nafocená síť asi fixou, kde jde vidět rozpití fixy ve vláknech papíru. A právě ty rohy byly na širším konci takhle analyticky mizernější než má Panas 12-32. Ani clonění tomu nepomáhalo. Na druhou stranu na snímcích to nijak hrozně nevypadalo.
Překvapilo mě to oproti recenzím zahraničních serverů, kde měří MTF charakteristika. tam byl střed kolem 3000 čar a okraje třeba 2500. Neřekl bych, že to na struktuře bude dělat takový rozdíl.
A druhá věc je protisvětlo v praxi, kdy samozřejmě se tomu člověk vyhýbá, ale přesto nějakému bočnímu dopadu světla se nubrání.


Projevil jsi ochotu pomoci, tak šup, šup... 8-)
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 12. 2017 20:03

Tak šup šup?

To je veľmi podivný spôsob komunikácie ak niečo neviem a chcem sa niečo dozvedieť.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 12. 2017 20:23

bob222, já už se nedivím skoro ničemu. Ale hodně by mě překvapilo, kdyby teď Petr sedl k PC, natáhl si klíček na zádech a rychlostí turbomyši by bryskně vyhotovil zevrubnou recenzi. To bych se tedy divil docela fest.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 12. 2017 20:58

monikash píše:bob222: vzpomeň si na 3 veterány, kdy jim starý flašinetář říká "Taky budete, taky budete"., pak se nám starým chabrusákům přestaneš posmívat.

Na fotke vyzeras tak na 20 .. ale ako pozeram, pojem chabrusak asi znamena nieco ine, ako je tu pouzivany :hm

-- 13. 12. 2017 21:00 --

rousini píše:Recenze jsem pročet. Na digimanii taky dopadl dobře, ale zděsil jsem se poklesu ostrosti v rozích, jak to tam Milan skládá do jednoho snímku (3x3) nafocená síť asi fixou, kde jde vidět rozpití fixy ve vláknech papíru.

Ja som tiez uz takto nejaky objektiv riesil a desil sa toho, ale v reale je to trochu lepsie. Naviac, ono test obrazku na 2m je o nicom, skor treba na dlhsiu vzdialenost.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 13. 12. 2017 21:43

Grimjaur píše:bob222, já už se nedivím skoro ničemu. Ale hodně by mě překvapilo, kdyby teď Petr sedl k PC, natáhl si klíček na zádech a rychlostí turbomyši by bryskně vyhotovil zevrubnou recenzi. To bych se tedy divil docela fest.


Jednak je to myšleno s nadsázkou a druhák celý den se tady dohaduje už několik let o ničem, místo toho, aby s nadhledem a elegancí ignoroval vlákno cvakálků...
Tak jsem si myslel, že by energii mohl investovat smysluplněji, k věci.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DragonFly 13. 12. 2017 22:13

rousini píše:Ahoj, doporučíte mi nebo spíš ne Panasonic 12-60?

Mám menšího bráchu 12-32, je to fajn výletní sklíčko, ale občas chybí trošku delší konec. Měl bych ho na cestování, pro obyčejné cvaky na situace, kdy nestojí za to dělat na místě více snímků a tudíž kvůli tomu přehazovat skla.

Podle recenzí je trošku ostřejší než 12-32 (hlavně uprostřed), ostření a aberace pokud se nepletu cca. stejné.
Na Oly. 12-40 prdím. Je na tělo E-M10 poměrně těžký a tu světelnost nahradím pevnými skly v uvedeném rozsahu (17, 30, 45mm).

Máte někdo osobní zkušenost?


Ahoj, ja mam 12-60 na EM10 a zda se mi ze pomaleji ostri v horsich svetelnych podminkach nez panas 14-45. Jinak obrazove je ok
DragonFly
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 13. 12. 2017 22:28

rousini: tvoje obhajoba je chabá - PL dnes o půl šesté odpoledne postnul poslední příspěvek, kde ti nabízí informace k tvýmu dotazu, a ty ani ne za dvě hodiny poté napíšeš:

"Projevil jsi ochotu pomoci, tak šup, šup... 8-) "

no sorry jako tohle nemá se slušností nic společnýho. Jako myslíš že každej sedí 24/7 na netu a čeká na tvou reakci, aby ti mohl bleskově reagovat?
Naposledy upravil Almik dne 14. 12. 2017 06:36, celkově upraveno 1
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 13. 12. 2017 22:34

12-60 vypadá dobře na to uvedené použití (potřebuješ daný rozsah a nechce se ti měnit skla v terénu). Nic lepšího není, pak už jen 14-140 II. Nebo nesmyslně drahá Leica 12-60, která v reálu není od toho Panasonicu o tolik lepší.
https://mirrorlesscomparison.com/micro- ... omparison/

Nevím ale o kolik je horší než 14-45, to srovnání head-to-head by mě zajímalo. Protože aspoň pro mě je 14-45 nejlepší seťák v poměru cena (rozměry) / výkon.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 12. 2017 22:40

12-60 není horší než 14-45, a o pomalém ostření není ani řeč (na 100pro je rychlejší, to jsem si porovnal, páč jsem 14-45 věnoval přítelkyni, takže je poruce), tedy na těle Pana. Na olyka jsem to ani necpal. Nemluvě o stabilu, který je u 14-45 starší a tedy je třeba vypnout pětiosku v těle. O rozsahu ani nemluvím, 12 / tedy 24 beru jako základ, který mám nasazeny.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 13. 12. 2017 22:45

Vďaka chalani, ale ta fotky je iba 2 roky stará. Pametám doby, kedy bol v každej triede povesený Svoboda a vo čtvrtok tu vychádzali (ta nová pravidla slovenského pravopisu....) knihy vo slovenčine (ale to už boly 80ky). Taky už mi bylo podruhé 25cet. A od infarktu mě uchránily prášky na herznu, co beru už od 30.

Co se týče skel a těl, tak Oly podporuje hlavně svoje skla a Panas zase ta svoje. Dokonce je to zmíněno i v manuálech, kde se píše, že s tímto sklem nemusí fungovat to a ono.

Luňáku, tos mě teda překvapil, že máš G80. To bych do tebe nikdy neřekla. Myslela jsem si, že máš jen FF a APS.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 13. 12. 2017 22:59

Almik píše:rousini: tvoje obhajoba je chabá - PL dnes o půl šesté odpoledne postnul poslední příspěvek, kde ti nabízí informace k tvýmu dotazu, a ty ani ne za dvě hodiny poté napíšeš:

"Projevil jsi ochotu pomoci, tak šup, šup... 8-) "

no sorry vole tohle nemá se slušností nic společnýho. Jako myslíš že každej sedí 24/7 na netu a čeká na tvou reakci, aby ti mohl bleskově reagovat?


Co blbnete. Jakápak slušnost, teda neslušnost. Dal jsem za to smajla. To se mám uklonit? No jasně, není tu nonstop, má jiný povinosti. A proč vlastně na to reagujete, jako byste byly jeho tajemníci? 8-D
Zítra mi k tomu něco napíše nebo se bude věnovat gancovi. To je jasný, stejně jakože vyjde slunce.

Já jsem nic spešl neočekával, ale napsal, Co mě zajímá? Tak jsem to popsal.
Jinak díky ostatním za doporuční. Já na to sklo mám podobný názor, jen jsem si řekl, že se narychlo ještě ujistím...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 13. 12. 2017 23:15

14-45 (aspoň ta moje) mi přijde ostrostí hodně podobná i na 12-40 (na srovnatelné clony F5.6-F8). Nedělal jsem žádné srovnání head-to-head, ale čekal jsem od 12-40 ještě trošku lepší výsledky. I když na řadě fotek se podepsaly i dané světelné podmínky nebo limit daný senzorem (šum), možná to samotné sklo 12-40 má opticky i navíc.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 12. 2017 23:26

To souhlasí, tahle tři skla podávají na obdobné nastavení a ohniscích podobné výsledky. Prostě 14-45 se kdysi Panasu povedla, a 12-60 pokračuje v podobním duchu, ale s více možnostmi.
to Monika,tak na pana prezidenta Svobodu si pamatuju ve třídě taky docela živě :) Husák už se jim tolik nepovedl. Ovšem, když pořádali soudruzi z CCCP estrádu s Brežněvem u kremelské zdi, jak jim tam žuchnul do ďoury, tak v ČSSR jsme měli 3 dny zavřené hospody, to jsme pak po studentsku oslavili soukromou bečkou 10Nošovic na myslivecké chatě. Nojo, už je na co vzpomínat. :)

Jo Petr má G80, takže to fakt může porovnávat a není odkázaný na PR jako G
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 13. 12. 2017 23:38

monikash: vsak vek vieme , google vie aj presny datum :D .. foto som myslel , ze je o nieco malo starsie, tak o to lepsie.
grimjaur: oproti Olympusackej 12-60 na 4/3 je to ake? .. predpokladam, ze to snad Olympus casom oprasi :hm
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků