Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mirus1 27. 10. 2017 10:38

Á,tak vidím,že Olympus zase dělá Tour, loni jsem byl v Hr.Králové a vyzkoušel jsem si asi 10 skel i to moje 12-100 :-) Takže vidím, že letos pojedu do Olmiku do Šantovky, jen tak ze zajímavosti si znovu vyzkoušet nějaké skla. Ideální stav vzít si s sebou foťák a nafotit si s každým sklem X zkušebních fotek a doma to v klídku probrat.
Kdyby do Šantovky jel někdo odsud,tak se můžeme domluvit v Šantovce na pokec... :-)
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DragonFly 27. 10. 2017 14:07

Grimjaur píše:Nevim kdo kde psal ze je 12-60/3,5-5,6 nic moc. Vsude je to vysoko hodnocene sklo. Prakticky muzu srovnat sve dva kusy s 12-40 od oly a co do ostrosti je to dost srovnatelne. Ale treba jsem mel opet smulu na dobre kousky. Uz jsem se tu dovedel i takove perly, ze 12-40 stoji taky za houby. No vyhazovat nebudu zatim zady :)

Nevim kde (bylo to už hodně davno) jsem četl že ta 12-60/3,5-5,6 je slabší, hlavne na ohniscích 40-60. Od té doby jsem si to nějak pamatoval. Teď jak znova koukám na ty recenze, tak to asi nebude zas až tak špatné sklo jak jsem si myslel. Začal jsem o něm zas uvažovat :) Máš k němu nějaké výhrady? V čem je třeba opravdu slabší?
DragonFly
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 10. 2017 18:02

Nevím co by mě mělo vadit. Je to vynikající sklo ve své kategorii, tedy kategorii skel se světelností 3,5-5,6. Mám dvě, protože používám dvě G80 (plus Oly a další panas), olympusí 12-40 na to ani nedávám, protože to maluje podobně a pro natáčení se hodí dvojí stabil objektivu a těla foťáku. O žádné slabině nevím. Ostření, stabil, kresba, rozumný rozsah ohnisek. Oba kousky jsou naprosto stejné co do kvality.
https://www.youtube.com/watch?v=iXRLseaTpgY
Ještě poznámka. Zastávám názor, že je dobré se vyjadřovat k věcem, tehdy, když to mám prakticky potvrzeno, nejlépe v delším časovém horizontu. Vyčteninám, někde od někoho přisuzuji nulovou hodnotu. Proto jsem reagoval, ale to si neber osobně. Pochopitelně, že existují rozdílné úhly pohledu, ale zároveň je fakt, že někteří mudrlanti se pinoží po detailech, nic jim není dostatečně na výši, ale ve výsledku to je vlastně jedno, páč kloudný výsledek nikdo nikdy neuvidí :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DragonFly 27. 10. 2017 20:47

Grimjaur píše:Nevím co by mě mělo vadit. Je to vynikající sklo ve své kategorii, tedy kategorii skel se světelností 3,5-5,6. Mám dvě, protože používám dvě G80 (plus Oly a další panas), olympusí 12-40 na to ani nedávám, protože to maluje podobně a pro natáčení se hodí dvojí stabil objektivu a těla foťáku. O žádné slabině nevím. Ostření, stabil, kresba, rozumný rozsah ohnisek. Oba kousky jsou naprosto stejné co do kvality.
https://www.youtube.com/watch?v=iXRLseaTpgY
Ještě poznámka. Zastávám názor, že je dobré se vyjadřovat k věcem, tehdy, když to mám prakticky potvrzeno, nejlépe v delším časovém horizontu. Vyčteninám, někde od někoho přisuzuji nulovou hodnotu. Proto jsem reagoval, ale to si neber osobně. Pochopitelně, že existují rozdílné úhly pohledu, ale zároveň je fakt, že někteří mudrlanti se pinoží po detailech, nic jim není dostatečně na výši, ale ve výsledku to je vlastně jedno, páč kloudný výsledek nikdo nikdy neuvidí :)

Diky moc za info. Ja prave prikladam nejvyssi vahu informacem od lidi, kteri maji s danou veci nejakou, vetsi, delsi zkusenost a muzou to s necim srovnat. Recenze na serverech zabyvajici se fototechnikou jsou vzdy vice mene pozitivni. Takze je to spis takove seznameni s vyrobkem:) takze jeste jednou diky za info a tesim se na novy objektiv 12-60.
DragonFly
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 28. 10. 2017 01:05

Není zač.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ogarzlin 30. 10. 2017 21:18

Nevíte někdo, jak se snáší stabilizace 12-60 ky se stabilizací čipu v E-M1 mark II?
Díky.
ogarzlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2017 21:58

Nespolupracují, jednu stabilizaci vždy musíš vypnout, bohužel.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ogarzlin 30. 10. 2017 22:16

Tak nějak jsem to čekal. Dík.
ogarzlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 11. 2017 23:39

Tiež sa niekomu z vás - čo máte novší model - stalo, že občas nefunguje "AF Targeting Pad"?
(teda presúvanie AF oblasti počas pozeranie cez hľadáčik)

Akurát keď som to chcel kamošom predviesť, tak mi to "prestalo" fungovať.
Odvtedy som pomenil nejaké nastavenia a keď som to náhodou skúsil tak to zrazu išlo .. a keď som to v sobotu chcel využiť počas fotenia stolného tenisu, tak mi to zase nefungovalo 8-S

Skrátka niekedy dotykáč funguje mimo hľadáčika, ale s hľadáčikom - pri pokuse o presunutie AF oblasti - sa nič nepohne a v hľadáčiku sa zobrazí ikonka s "prečiarknutým dotykáčom" (hore vpravo):
Obrázek

Neviete čo treba mať nastavené, aby to fungovalo?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 11. 2017 00:54

Zkus dvojkliknout na LCD
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 11. 2017 01:31

No to ma podrž .. ono to fakt funguje :shock:
(dvojklikom sa toto ovládanie zamyká a odomyká)
To aj vysvetľuje, prečo to občas išlo a občas nie :oops:

Díky moc... :tleskani
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 11. 2017 06:27

Taková trochu záludná feature :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rnechvatal 8. 11. 2017 11:32

K té problematice mám uložený i návod od Petra Bambouska, jak to aktivovat na Oly M1 MK II.
Problém s poklepáním tam zmiňuje taky. ;-)
Přílohy
image001.jpg
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 11. 2017 12:46

Přeci jen to asi je víc problém, než vlastnost
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 11. 2017 20:36

Najvacsi guru , nacitavac diskusnych for a nevie ovladat Olympus ? :) /myslene na G./
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka