Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 2. 2017 15:02

ForeignerOnEarth píše:Ty jo! "Modrý šum produkuje Adobe!"
Keby len modrý .. ten u nich vzniká len pri žiarovkovom osvetlení.
Pozri si v dpreview zosvetľovanie tieňov: tam pre zmenu generuje fialový šum.
(v každom prípade: u firemného konvertora, alebo u JPG z foťáku to až taký problém vtedy nie je)
ForeignerOnEarth píše:Ale fakt jako v celém obraze nějak prakticky náhodně měnit modrý kanál kvůli modrému šumu, to je fakt sofistikovaný postproces, jen co je pravda.
hehe, ale som šikovný, že ;-)
ForeignerOnEarth píše:Já jsem myslel, že totálně ustřelený celý jeden barevný kanál, to se stávalo v začátcích digitálních fotoaparátů
Tak to prr!
Uletené farby sú bežné - hlavne u žiarovkového osvetlenia ulietavajú do červena/oranžova - no keď som to tu o tom písal, tak to zrazu nikomu nevadilo (ako by aj, keďže ich foťáky produkovali práve také farby, bolo by to potvrdenie toho, že mám pravdu), dokonca to niektorí aj obhajovali!
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 11. 2. 2017 15:27

Gance, vzdyt mluvis o WB.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 11. 2. 2017 16:01

ale to je sposobene samotnou ziarivkou, lebo niektore blikaju do takych odtienov ze hruza... nie ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 2. 2017 16:15

nehovorím? .. ;-)

-- 11. 2. 2017 17:16 --

hoax píše:vzdyt mluvis o WB.
Veď som písal, že krivku modrej zložky som používal aj na WB:
Ganec píše:Krivka používaná na zmeny modrej zložky z histogramu:
Obrázek

Používal som ju napríklad na doladenie WB zo žiarovkového osvetlenia (na obrázku).
Alebo na odstránenie modrého šumu (keď jej ľavý začiatok posuniem trošku doprava).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mogen 12. 2. 2017 16:02

Ahoj,
potřeboval bych radu.. Jelikož jezdím na dovolené s lidmi, kteří bohužel mají neustálou potřebu sdílet všechny fotky s okolním světem, tak tím pádem je strašný problém, že mé fotky nemohou hned uložit a dát na zeď. Začal jsem se tedy zajímat o zabudovanou WIFI v mém EM-10 mk.II. Nainstaloval jsem si do telefonu aplikaci Olympus Image share, propojil telefon s foťákem a... Například dálkové ovládání fotoaparátu funguje perfektně. Problém ale nastává při snaze uložit si některé fotky do telefonu. V aplikaci vidím jen fotky, které jsem pořídil před dálkové ovládání telefonem, ale nevidím svoje fotky, které jsou normálně uložené na SD kartě. Řešil někdo z Vás podobný problém a ví někdo řešení? Díky
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2017 16:21

Fotíš jpeg nebo raw ?

-- 12. 2. 2017 17:47 --

Protože OIShare umí podle mě jen jpeg
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mogen 12. 2. 2017 17:32

No jo, to mě vůbec nenapadlo... Samozřejmě, že RAW. Tak to je asi záhada vyřešena, vyzkouším
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2017 17:43

Taky sem se na tom kdysi zadrh. Stačí fotit souběžně raw a jpeg a je to :-)

A navíc můžeš soutěžit se strojem o vítěze ve vyvolávání snímků ... :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dudgeon 21. 2. 2017 22:01

Měl bych prosbu o radu. Zvažuji prodej objektivu Sigma 19mm 2,8 DN a koupi použitého objektivu M.Zuiko 17mm 1,8. Hodně mě láká lepší světelnost, plusem je i menší velikost.
Teď jsem procházel dostupné testy a jsem trochu na pochybách.
V porovnání ostrosti jsou oba objektivy na stejných clonách podobné. Zuiko má při nižších clonách ostrost ještě nižší. Také optické vady (zkreslení, vinětaci, chr. aberaci) má zuiko horší.
Přemýšlím, jestli se výměna vyplatí. Abych díky horší kresbě nemusel více clonit a nakonec bych si moc nepomohl.
Máte někdo zkušenost s oběma objektivy a dokážete je porovnat? Díky za radu.
OM-D E-M10 II+Sigma30/1.4+Panasonic 15mm+M.Zuiko 9-18mm
Dudgeon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 22. 2. 2017 08:12

Mal som postupne všetky tri pevné sigmy, 19 +30 na m4/3 a kompletku 19+30+60 na APS-C.
Najradšej mám 60/2,8 na apsc, to fakt reže monitor.
Paradoxne najslabšie sa mi javila práve tá 19 na m4/3. Ale možno bude problém v tom, že mám parádny kus 20/1,7 a tak tá 19 nutne išla z domu ako chudobný príbuzný.
Počítam že moc takých čo majú obidve sklá nebude. Leda že by to brali po sebe. kto ale kúpi lacnú sigmu, nebude to zdvojovať 2x tak drahým zuikom.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 22. 2. 2017 11:00

Postupně jsem měl celou řadu Sigma/2,8 a m.zuiko 17/1,8 taky. Sigma 19/2,8 je z té řady bohužel nejslabší, nicméně za ty prachy parádní street sklo. Ostření rychlé, zpracování slušné. Poslal jsem ji do světa z jediného důvodu. Hodně, ale hodně výhodně jsem se dostal k m.zuiko 17/1,8.
Zuiko je na všech clonách ostřejší než Sigma. Slabší výkon je opravdu na f/1,8 ale stačí přiclonit na 2,2 a je lepší. Nicméně při nedostatku světla vzniká mnohem více problémů obecně než jen ostrost, takže se to v takovém případě projevuje sekundárně.
Já se s popisovanými problémy(vinětace, aberace...) na svých amatérských výcvacích nesetkávám v míře, ktrá by znehodnocovala snímek. To zuiko má i přepínací MF ring a opravdu velice pěkné provedení.

Kdysi jsem Sigmu 19/2,8 pořídil za cca 4000Kč. Pokud bych měl přirovnat cenu zuika s mým využitím, ohodnotil bych ho na 7000Kč. Na druhou stranu pokud bych měl někam vyrazit s jedním pevným sklem, tak beru Zuiko, protože Sigmu už nemám... :D
Naposledy upravil rousini dne 22. 2. 2017 15:04, celkově upraveno 1
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 2. 2017 11:07

Pokud bys chtěl, můžu ti někam poslat fotku z 17/1,8 při 1,8.

Slabší výkon - možná, ale pořád je to podle mě dost ostrý
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dudgeon 22. 2. 2017 12:18

Díky, že jste mě uklidnili, že nedělám nějakou blbost... M.zuiko 17/1,8 se mi líbí už dlouho, až teď začala být koupě aktuální, tak jsem začal studovat testy a trochu jsem znejistěl.
Zatím mám všechny Sigmy DN a také se mi 19mm zdá nejméně ostrá, ikdyž díky ohnisku asi nejvíce používaná.
Do budoucna se mi líbí i nová Sigma 30mm/1,4, ale trochu se bojím té obří velikosti.
(Příští rok snad dostanu k 40-cátinám OMD E-M10 II nebo Pan. GX80, tak snad s těmi by to už bylo použitelné).
OM-D E-M10 II+Sigma30/1.4+Panasonic 15mm+M.Zuiko 9-18mm
Dudgeon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 2. 2017 12:28

Žena koupila ten 17/1,8 bez testů a tešíme se z něho :-)

Vlastně mě okamžitě zaujalo, jak je to pevný sklo ostrý - ale to sem ještě nečet ty testy ... i když si nepamatuju, že by ho někde nějak haněli ...
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 2. 2017 13:42

davidof, na testy se vykašli, je to dobré sklo a teď si ho jen užívej.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků