Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 28. 1. 2017 12:38

Ganec, Rodri chcel konkrétne skúsenosti niekoho odtiaľto, kdo to mal v ruke, a nie copy paste z rekamných brožúr a z googlu.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 28. 1. 2017 13:56

Je klidně možné, že E-M5 II má s m4/3 objektivy vyšší úspěšnost, než první E-M1, jelikož nýbrž a protože E-M1 nepoužívá s m4/3 objektivy PDAF a E-M5 II má novější střeva (rychlejší procesor).
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 1. 2017 14:10

Ganec, Mne by ani nenapadlo fotit např pohyb hvězd (startrails) se zapnutým NR dlouhých expozic.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 28. 1. 2017 14:54

T-Lama, ja M1 I nemam, takze memuzu soudit z vlastni zkusenosti, ovsem docetl jsem se neco jinyho. Udajne od fw 3 funguje PDAF i s m4/3 objektivy minimalne pri 10 fps. Ale jak pisu, nemam vlastni zkusenost.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 28. 1. 2017 15:11

Podla vyjadrenia Olympus tech-support, PDAF sa pouziva aj s m4/3, ale fotak sa rozhoduje kedy ano, kedy nie .. Mozno do fw3 pdaf pouzivat nechcel :D
https://www.mu-43.com/threads/pdaf-and- ... est.71330/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 1. 2017 16:57

bob222 píše:Ganec, Rodri chcel konkrétne skúsenosti niekoho odtiaľto, kdo to mal v ruke, a nie copy paste z rekamných brožúr a z googlu.
Čo z toho čo som napísal je z reklamnej brožúry, alebo googlu? ;-)

S tým porovnaním hľadáčika E-P5 a E-M1 som naozaj mal osobnú skúsenosť: keď som sa z E-M1 pozrel do toho môjho, tak som hneď videl rozdiel: bolo u neho vidno jednotlivé pixely (ktoré som bez pohľadu do E-MA EVF dovtedy nevnímal).

rodri píše:Udajne od fw 3 funguje PDAF i s m4/3 objektivy minimalne pri 10 fps.
10 fps má E-M1 len s AF-S
(no a ak si dobre pamätám {asi nejaké interview}, vtedy PDAF nie je aktívne .. asi vtedy nie je dostatočne prínosné)

S AF-C umožnil nový firmware preostrovať (AF-C) rýchlosťou 9 fps.
Bez PDAF by to asi nešlo... ^^

-- 28. 1. 2017 17:03 --

Inak čo sa týka E-M5 II, tak AF-C podľa ephoto síce v hľadáčiku vyzerá menej presvedčivé (kvôlil viditeľnému preostrovaniu to vyzerá, že niektoré zábery nebudú ostré), ale vo výsledku to už býva v poriadku.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sulasula 28. 1. 2017 20:15

Kdybyste se nudili, tak jsem sepsal pár řádků o focení s Olympusem E-M1 Mark II na Tenerife. Na konci článku je balíček fotek ve větším a v plném rozlišení. Můžete se v tom povrtat :-)

http://www.sulasula.com/cs/tenerife-s-olympusem/
Petr Bambousek
Wildlife Photography
sulasula
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 1. 2017 22:48

Hezký čtení. Také se na Tenerife chystám, možná příští zimu, ale s fotkami na tom budu určitě hůř:-) ...Jsem zvědav, jak ten Olyk obstojí v pralese po tolika letech zvyku na FF, přeci jen je tam tmavo. Nicméně když to šlo před lety s APS-C výbavou, půjde to nepochybně i teď, všechno jde dopředu.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 29. 1. 2017 20:31

sulasula, no tak na 4K TV to asi nebudeš moc prezentovať (okrem HIRES), že?
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sulasula 29. 1. 2017 20:37

Dolgor: V něčem obstojí, v něčem ne :-) FF taky zdaleka neobstál ve všem :-)
Allien: Moc nevím, komu bych to na takové TV prezentoval, ale asi bych se toho nijak nebál :-) Podle mě je tam detailů dost. Nicméně zůstanu u prezentace jako dosud - knížky, časopisy, přednášky, tisky na výstavu.
Petr Bambousek
Wildlife Photography
sulasula
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 29. 1. 2017 20:48

sulasula píše:Moc nevím, komu bych to na takové TV prezentoval

no predsa všetkým, ktorí si pozerajú tvoje fotky na internete cez 4K TV. Nemyslieť na TV blízkej budúcnosti by bola chyba, nie? Ja už mám všetky foto na webe 4K READY ;-)

-- 29. 1. 2017 21:01 --

sulasula, tvoje fotky na 4K TV v patričnej kvalite by mohol byť fakt opravdový zážitok, bude na to Oly stačiť?.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sulasula 29. 1. 2017 21:17

Allien: jestli bude Olympus stačit, nevím, stáni si ten balíček fotek ve velkém rozlišení a pusť si je tam :-) Obávám se, že nemyslet na TV blízké budoucnosti si celkem můžu dovolit, není to formát, pro který fotky tvořím. Své hlavní prezentační nástroje jsem popsal výše. A stejně moje fotky lidi prohlížejí z 90% na tabletech a mobilech :-)
Petr Bambousek
Wildlife Photography
sulasula
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moli75 29. 1. 2017 21:20

Nemá náhodou 4K TV rozlišení cca 8mpix? V čem by teda měl být problém?
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 30. 1. 2017 09:11

ltokar píše:Podla vyjadrenia Olympus tech-support, PDAF sa pouziva aj s m4/3, ale fotak sa rozhoduje kedy ano, kedy nie .. Mozno do fw3 pdaf pouzivat nechcel :D
https://www.mu-43.com/threads/pdaf-and- ... est.71330/

Zkoušel jsem to při uvedení m.Zuika 300/4 a měl FW 4, jednak to zobrazilo klasickou mřížku pro výběr bodů u kontrastního ostření (která má větší pokrytí, než fázové - tedy přinejmenším v některých oblastech fázově ostřit ani nemůže) a pak chování objektivu bylo jako u čehokoliv s kontrastním ostřením, ani vzdáleně se to nepodobalo tomu, co znám třeba ze 70-300.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoskape 30. 1. 2017 11:44

Zdravím, objektiv OLYMPUS ED 7-14/2,8 PRO má nyní nejlepší cenovou nabídku. Uvažuji o koupi, prosím máte někdo s ním zkušenost? Díky.
hoskape
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka