Nákup nové bezzrcadlovky

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod michalrysina 5. 3. 2014 17:48

Tak to jsi mě zase s tim Fuji nasadil brouka do hlavy. Chci mít pěkné fotky a to je na prvním místě, tudíž Fuji ale láká mě i ten výklopný displej, tudíž Olympus. Na videu nezáleží.
michalrysina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 5. 3. 2014 17:54

Ještě bych doplnil že u Fuji X10 je velmi použitelný hledáček a dojem prostorovosti snímku oproti novější X20 je vyšší. A jen drobnost, oproti některým csc nebo slr, velmi tichá závěrka, třeba na některých typech kulturních akcích k nezaplacení.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michalrysina 5. 3. 2014 17:56

Horší u Fuji je nic moc vzhled, mě je to teda jedno, ale mé drahé polovičce ne. Ale to je to nejmenší co bych řešil.
michalrysina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 5. 3. 2014 18:05

Polovičce ukaž Leicu M http://www.megapixel.cz/leica-m-cerny
za 160 tis...a bude se ji fujina líbit.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 3. 2014 18:11

tak to ta moje má naštěstí pro Fuji retro design stejnou slabost jako já a stejně tak pro fotky z ní :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michalrysina 5. 3. 2014 18:21

Tak pokud říkáte že z Fuji lezou pěkné fotky tak bych jí na to mohl ukecat
michalrysina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 3. 2014 19:16

ber to tak, že výstup mají všechny tři kousky super, jsou tam ale samozřejmě rozdíly

jestli třeba budeš fotit malé děti, tak je výklopný displej (Olympus X-z2) k nezaplacení, pokud hodláš hojněji než občas točit video, tak zase vede Panasonic LX7 a Fujina je takový straight fighter - zejména mechanickým ovládáním zoomu, to ti pak všechna konkurence s motoricky ovládaným zoomem přijde jako špatný vtip

vyzkoušet :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michalrysina 5. 3. 2014 19:35

no to jste mě chlapci zamotali pěkně hlavu. Ale za mě asi ten olympus, protože ten výklopný displej sem i líbí
michalrysina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 5. 3. 2014 20:01

michalrysina píše:Tak se mě líbí ten Olympus XZ-2 ale štve mě že nemá tu krytku

A na čo treba fotografovi krytka?
Zapnu foťák, sám si krytku shodí a ta visí na šňůrce. Skončím s focením a nasadím krytku. Furt lepší než lamelový šmejd na Canonu, který se prohne a pak škrábe objektiv.
btw Už jsi někdy čistil přední čočku za lamelama? Já měl vždycky strach, že se zavřou, když tam šmátrám...

Než si rozhodneš pro X10, tak si nech od reigna vysvětlit v jakých režimech je možno využít celý rozsah časů a clon. Taky nemá ND filtr. Tím nechci říct, že je špatný, ale nemělo by se na to zapomínat. Pokud tohle není na překážku, tak výstup bude asi nejlepší.
Nějak jsi vypustil G15, což je kromě mírné tendence na přepaly a již zmíněné lamelové krytky dost slušná mašinka s velkým zoomem v kategorii profikompaktů.
Naposledy upravil rousini dne 5. 3. 2014 20:09, celkově upraveno 1
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michalrysina 5. 3. 2014 20:03

Taky pravda
michalrysina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 3. 2014 20:20

rousini píše:Nějak jsi vypustil G15, což je kromě mírné tendence na přepaly a již zmíněné lamelové krytky dost slušná mašinka s velkým zoomem v kategorii profikompaktů.

G15 jsem zkoušel a je to pomalík, G16 je absolutní pokrok (i cenově)

imho krytka Canonu mně taky přišla HZDS (hazardeous) ale při bližším ohledání... no, musel by to být větší ťukanec, každopádně na ten dekl co mám na X10 se nechytá nic :-)

-- 5. 3. 2014 20:22 --

ještě doplním že nemožnost plné díry a času kratšího než 1/1000 v režimu A mně nelimituje, prostě se cvaknu do S a není problém, závažnější je fakt, že displej není tak úplně live view - jak expozicí, tak barvama, zejména za slabšího světla neplatí "vidím co fotím", výsledná expozice se dost liší od původního náhledu

edit: tak jsem koukal na youtube na "unboxing x-z2" a už to bylo napínavý, ale nakonec tam ta krytka byla, dokonce s ouškem na protiztrácecí špagátek, nejvíc zupa řešení, ne?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 5. 3. 2014 20:47

Já myslím, že je to zuppa. Máš tvrdou krytku a nemusíš se o ni starat. Já mám to samé na XZ-1 a za ty roky furt sama drží, přitom je jištěna jen jakýmsi jemným samolepícím filcem v pár segmentech po obvodu.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 7. 3. 2014 18:40

Nazdar Michale.
Stejně jako Flor na předchozí straně bych Ti doporučil buď Samsung EX1 z druhé ruky nebo Fuji X20.
Samem jsem fotil dost dlouho, teď jsem jej v rodině "odklonil" manželce. Má výborný objektiv i zpracování, něco přežije. Proč jsem jej tedy pustil, když je tak skvělý? Ze dvou důvodů a) mám už vnoučata a mršky neposedné jsem měl občas máznuty, protože to chtělo o kapánek rychlejší ostření (i když není to žádný šnek, to zas ne). b) a to byl důvod hlavní - focení přes display - NEEE. Jsem vloni na horách jeden den fotil v lyžařských brýlích, na rychlo ze samé radosti, že se udělalo hezky jsem si nepohlídal clonu a večer zjišťuji, že mám vše přepálené - prostě na displayi nic nevidíš (nefotím na Auto).
Z těchto dvou důvodů jsem přešel na X20 a to je taková "malá zrcadlovka" :-D. Manuální zoom na objektivu (i když zapínání foťáku právě otočením objektivu se mi zdá největší slabinou foťáku), velmi rychlé reakce včetně AF, dynamický rozsah srovnatelný s mou starší zrcadlovkou K200 a hlavně optický hledáček se zobrazením hlavních parametrů a indikací zaostření !! Pravda, nevidíš v něm 100% záběru - to se ale dá naučit. Lepší 80 procent než na sluníčku přes display lautr ho...
Jestli má nějaké mouchy? Radši bych objektiv, co začíná na 24 mm, zase je velmi odolný na protisvětlo a to preferuju. Chce to rychlou kartu, náhradní baterku. Šum je asi tak o 1,5 EV lepší než u Sam EX1, trochu horší než G16 nebo Nikon 7800.
A poslední věc - když hledáš foťák na kolo - tak to je ideál. Pokud jej tedy koupíš s originál pouzdrem. Teď jsem 3 dny lyžoval s foťákem v pouzdře na krku - nádherně pohodlné a pohotové. Dříve jsem pořád vyndával a zandával Sama do venkovní kapsy (aby se v teple neorosil objektiv, bylo třeba hlídat, ať se o zipy nepoškrábe display) - tady nasadíš krytku, zavřeš pouzdro a jedeš. Podobné by to mělo být podle mně i na kole. Je třeba ale vzít v potaz, že to pouzdro má jednu nectnost - aniž jej sundáš, nedostaneš se ke kartě a k baterce.
Kdyby tak Fujifilmové udělali něco jako je teď Canon GX1 MK2 - od 24 mm, 9ti lamelová clona, 1palec snímač a optický hledáček - tak to by bylo absolutno. Asi neudělají, protože by jim to požíralo prodeje bezzrcadel. Pepl.

-- 7. 3. 2014 19:45 --

Moje fotky z X20 i Sama najdeš třeba zde:
http://www.dfklub.cz/petr-platos/slunec ... rafie.html
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 3. 2014 19:35

luxusní pouzdro s možností výměny baterky či karty dělá firma Gariz, naprostý luxus a cena tomu odpovídá
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 3. 2014 20:45

reign
Návštěvník

Předchozí stránka