Hromadný úprk od OM-D EM 5?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metyn 30. 12. 2013 16:13

po pjeti bahnech a třech zelených je každá zerzavá... Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 12. 2013 16:23

Mkeczcz, WoW, kdybys rozumněl fotografii a tomu, o čem je řeč, tak tuhle hloupost nenapíšeš.
Mimo jiné sem teď Petr Luňák dal příklad toho, že co si dovolí s FF čipem, nejde s kompaktem. V případě kompaktu se takto špatně exponovná fotka zachránit nedá.

A já jsem reagoval tím, kdyby ten přístroj měl nastavenou automatiku křivky (+ související) a nebyl svázán konkrétním nastavením, i z něj by možná vyšla koukatelná fotka. Reagoval jsem tak proto, že jsme byli kdysi v jakési diskusi (spolu s Radkem 71) jediní kdo tvrdil, že v tlaku je použití křivky pro fotku daleko jistější, než použití jiného expozičního programu. Tady je toho důkaz a jsem rád, že díky tobě to mohu zdůraznit.

Jinak ti děkuji za titul, docela mě těší. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 30. 12. 2013 16:36

Hola hola , no mě to tedy moc netěší. Já jsem jenom teoretik ,místní jsem jenom chvilku. :D
Petře , dobrá tedy, počkáme ten měsíc. Konec konců nechce to teď už moc ,po té korekci, ten měsíc by na nějaký ten výřez ,doostření a úpravu barevnosti měl stačit. Víc času bych tomu nevěnoval. 8-)
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 12. 2013 16:45

Honzíku, nebuď smutný. Říkej si totéž, co já, že naštvat mě může jenom inteligentní člověk. A inteligentní člověk ví, že teoretikem nemůže být každý. Teoretikem může být jen člověk, který je v dané problematice velmi vzdělaný a zkušený, aby dokázal rozeznat "zrno od plev". Aby poznal, když nějaký diletant dělá hlouposti (třeba s ženským ejakulátem) a vydává to za umění, že je to skutečně jen diletant. Nebo i jiné. Takže si toho titulu važ, i když ti ho dal - zase jen diletant. :-)
:-D :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 12. 2013 16:56

Uprava barevnosti bude takova, ze to pujde komplet odbarvit. Jeste trochu filmoveho zrna pridam, fiknu do ctverce a hura do sveta.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 30. 12. 2013 17:12

JOJO ten čtverec se mi jeví jako vhodný formát pro zvýraznění motivu.
Puntík: Tak jo .
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 30. 12. 2013 17:17

mimochodem, strašně sympatický na krajinu mi přijde Ricoh GR -je až k nevíře, jak malinký a tenký může být APS-C foťák, cena příznivá, sklo velmi slušné... Jen těch přepočtených 28mm by mi pokaždé nesedlo :-(
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 12. 2013 17:31

Petr Luňák píše:Uprava barevnosti bude takova, ze to pujde komplet odbarvit. Jeste trochu filmoveho zrna pridam, fiknu do ctverce a hura do sveta.

Asi by som nieco spravil s tou budovou a vyretusoval tu modru pyramidu, ta nejak kazi umelecky dojem, inak super :D

edit: az teraz citam, ze do stvorca, tak to ano, fotka si o to vravi.

-- 30. 12. 2013 17:33 --

Pavel Breit píše:No považoval jsem za zbytečné napsat že z toho chci taky nějaký slušný detail na A3 (případně když se zadaří i víc), ale on se dycky někdo najde že chytá za slovíčka, zpravidla z nedostatku představivosti.

A zo slusneho profi kompaktu s cipom okolo 1/1.7" sa neda vyrobit slusna A3 ? :?: Ak to ma dobru optiku, nemal by byt problem, nie ?
Naposledy upravil ltokar dne 30. 12. 2013 22:20, celkově upraveno 1
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 30. 12. 2013 17:49

Slušná A3 je v pohodě, dá se vytisknout i metr a půl široké plátno a z metrové pozorovací vzdálenosti to vypadá dost dobře.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 12. 2013 18:00

Problem by mohol byt akurat sirsi uhol zaberu, na to sa hodi prave spominana 9-18tka pre MFT.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 30. 12. 2013 20:48

Radek71 se považuje za sběratele nesmyslných tvrzení z oblasti fotografie, tak mu doporučuji, aby si přidal do sbírky tvrzení, že malý snímač je lepší na krajinu, protože má větší hloubku ostrosti. To je úplně klasická čistokrevná pitomost. Čistokrevné pitomosti nejsou ušpiněny ani zrnkem pravdy, takže tím je definice zcela splněna. :-)

-- 30. 12. 2013 21:01 --

Pokud někdo řekne, že malý foťák je lepší na krajinu tehdy, když se nechci tahat s těžkým, tak na takové subjektivní tvrzení má samozřejmě nárok, ale považovat malý snímač za zvláště vhodný na krajinu kvůli hloubce ostrosti, to už je pitomost na 100, 0000%.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 30. 12. 2013 21:16

Hoší, nebuďte tak vztahovační :) . Jenom říkám, že kdyby to postnul kdokoliv jiný, tak by to sotva vzbudilo reakce, ale když to Petrovi na to A jednou nevyjde, tak si po něm s radostí podupete, že jo? Musím říct, že mně osobně to přijde celkem úsměvné. No asi podobně jako kecičky od cestičky o inteligentních lidech a diletantech, no co už.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 12. 2013 21:18

F-ABC - no dobrá, tedy si vezměme do ruky kalkulačku. Z ní nám vyjde, že rozlišovací schopnost 12Mpx čipu FF (D3, 700) je cca 70 dvojčar/mm. Čemuž těžko vyhoví kdekterý objektiv. Ovšem APS-C D7100 má těch dvojčar na jeden milimetr stopětadvacet (a tady se už objektivy skutečně potí). V celku má FF D3 na šířku snímače cca 4500 obr. bodů, D7100 - 6000. Z toho snad také něco vychází. Při nejmenším to, že FF i s plívovým objektivem je lepší, než APS-C - také s blátem. Pravdou ovšem je, že bláto si do krajiny krajinář nevezme, ať má přístroj jakýkoliv. :-)

....................................

Mikeczcz, kdo by dupal po PL, když ve svém příspěvku vysloveně napsal - fotka do koše. Prosím, přečti ještě jednou. :-)
Jinak ty mne nazýváš teoretikem, já tebe na oplátku diletantem. Nechci spekulovat kdo z nás je blíž pravdě, spíš že je tady něco špatně. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 31. 12. 2013 15:24

BoD/Puntík:
vezmu-li si do ruky kalkulačku, tak mně rozhodně nevýjde, že foťák s Bayerovou maskou, AA filtrem a intrepolací a doostřením má rozlišení rovno počet pixelů jedné strany / rozměrem této strany v mm / 2.

Černobílé čáry o šířce 1 pixelu se na Bayerově masce bez AA filtru zobrazí takhle pokud se přesně stefí:
Obrázek

Tomu bych neřekl rozlišení odpovídající těm čarám. Pokud se nestrefí přesně nebo s vlivem AA filtru je výsledek ještě horší.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 12. 2013 16:14

Paradny vyvoj debaty. Mozno skoncime u pyramid... ;)
bob222
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka