Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 28. 9. 2016 15:07

Tak jsem nainstaloval ten kodek, ale taky mi to zobrazí jen náhled RAWu a pokud dám zvětšit na plnou velikost (klasicky Win prohlížeč přes ikonu), tak vidim nějaký šílený upsacale toho náhledu. Je to tak "vpořádku"? Nebo dělám něco blbě?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 28. 9. 2016 18:19

jj, tak to funguje no, je to jenom nahlížeč, zkontrolovat, zda je fotka ostrá tak nejde.
Zeratulcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 9. 2016 18:25

Ten 1600pix nahlad je asi jedina moznost ako skontrolovat narychlo fotky. Mne to nestaci, triedim ich v LR po urobeni nahladov 1:1 - po vytriedeni vsetky nahlady zmazem a vyrobim "smart previews" s ktorymi sa pracuje uz rozumne rychlo....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 29. 9. 2016 10:59

A nevíte o nějaký Android aplikaci, co by dala 1:1? I když je mi jasné, že na tabletu se 4GB RAM by to asi bylo dost pomalý... Co sem stáhnul, tak jenom náhledy.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 29. 9. 2016 13:38

Mám PhotoMate, ale tam chodí i RAWy od Sony, to nevím.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 29. 9. 2016 19:22

Pemar: Tobě jdou v Photomate na tabletu náhledy RAWu 1:1? Jsem zkoušel verzi Photomate R3 a jak RAWy z Canonu tak RAWy ze Sony to ukazuje jen náhled a když ho dám zvětšit, tak to sice hodí něco jako 1:1, ale je to uplně šílený nekoukatelný upsample...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 12. 2016 13:56

Aktualne mam doma 5D4 + 24-70 a hned som ho supol vedla A7rII s 50/1.4 ZA.... ten vtip o malych bezzrkadlovkach zacina byt vtipom coraz menej :) :hm 8-P

Co sa tyka 50ZA, tak ten objektiv ma (napriek poriadnej velkosti a hmotnosti /720g/, ktore su uz na hrane pri tak malom tele, ako je A7rII /s kovovou dostickou na spodku/) uplne dostal... Velmi sa mi paci obraz toho skla a vyuzivam ho castejsie ako 55/1.8ZA, ktory je skor uz len na cestovanie...

Ma menej aberacie, vyssiu ostrost aj kontrast (f1.4 sa mi zda byt trocha lepsie, ako f1.8 na 55), bokeh je podobne kruhovy, no mierne ostrejsi, za to ale bez cibuliek a da sa viac priclonit bez toho, aby boli kruzky vzadu hranate, objekty odpichuje od pozadia citelne viac. Rozdiel vo svetelnosti je ale pomerne maly - realne cca 1.5/1.6 vs 1.8... Hlucnost AF je u 50ZA vyssia a aj rychlost je o nieco slabsia, ako u 55/1.8
Přílohy
24-70 vs 50ZA.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ladys avr 27. 12. 2016 09:12

Ahoj všem,
jelikož mi manželka už nechce mou Sony a6000 půjčovat, tak se poohlížím vybrat pro sebe něco nového.
Dle mého subjektivního názoru je a6000 vcelku dobrá mašinka, používám s objektivy Sigma 30/1,4 a Sony 16-70/4, ale full frame s lepší kresbou a dojmu prostorovosti výsledného výstupu mě hodně láká.
Jde mi primárně o optický výstup, fotím jen pro sebe...travel, street foto, portrét, krajiny apod.

Proto bych se rád zeptal majitelů A7 nebo A7 II, zda si s těmito modely polepším a jaké objektivy k tomu dokoupit.
Pár dotazů:
Je o tolik lepší A7 II oproti A7?...jedná se mi hlavně o kvalitu fotek?
Co ta pětiosá stabilizace, je to k něčemu?
Fotím i do RAW, nějaké úskalí při úpravách fotek?
Jaké objektivy dokoupit?...má představa by byla asi Sony 28/2 jako základ a pak dokoupit nějaký portréťák.
Na co si mám dá pozor u těchto modelů?
Finanční limit jsem si dal na začátek tělo + objektiv max 60tis.
Pokud by stačila A7, tak bych zainvestoval do dražšího objektivu.

Původně jsem uvažoval i o zrcadlovkách...Nikon D610 nebo Canon 6D, ale měl jsem je v ruce a nechci nic měnit na kompaktním tělě, takže zrdcadlovku nee.

Předem děkuji za rady.
ladys avr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 12. 2016 11:13

Zvazil by som aj A6300/6500, ktory ma uz o dost lepsi AF ako A7II a aj ako A7rII. Obrazovo nie je tak daleko od A7II, aj ked ten FF look mu bude chybat vzdy. Na vyssie spomenute veci by bol FF prinosom, aj ked cena skiel uz je inde... dobra kombinacia je napr. FE 28/2 + 55/1.8 ZA.
Stabilizacia pomaha dost, aj ked nie je az tak ucinna ako na Olympusoch. Na staticke sceny je uplne super, relativne bezpecny cas je u mna 1/15s pri sklach do 100mm. Zapnutu ju mam skoro neustale.

Kvalitou fotiek su si A7 a A7II dost podobne, mierne tam zlepsili AF, telo, grip, doplnili stabilizaciu, pridali par funkcii (napr. lepsi video-kodek, s-log) a lepsie rozvrhli ovladanie.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ladys avr 27. 12. 2016 11:19

Uz to, ze clovek vi, ze FF bude vzdy o fous lepsi nez APS-C, tak proste chci prejit o level vyse a je mi jasne, ze se i s objektivy budu pohybovat cenove nekde jinde.
Prave ze ten cenovy rozdil u tel je 20tis A7 vs A7 II a to uz bych sehnak kvalitni objektiv.
Ale je fakt, ze ta ergonomie u A7 II je prostenjinde a lepsi.
Dlouhe casy z ruky bych taky uvital, takze to asi vypada na A7 II.
Jeste jsem porovnaval Fujifilm XT2, pry se hodne vyrovna temto FF od Sony.
ladys avr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 12. 2016 11:52

Fuji X-T2 je dost podobny A6300/6500, len sa s nim lepsie foti - so Sony je to vseobecne trocha narocnejsie a najma prve nastavenie fotakov do rozumneho stavu je uplne sialene.
Fuji by som uprednostnil keby viem, ze nechcem neskor FF. Skla maju lepsie prisposobene na maly snimac a ich obraz (aj vzhlad) sa mi paci.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ladys avr 27. 12. 2016 12:29

Jenze obrazovy vystup bude na FF lepsi nez u vymakaneho Fuji.
Skoda ze u mirrorless dela FF jen Sony.
ladys avr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 12. 2016 12:41

Pokial nejde o samotny "dobry pocit" z fotenia ci fotoaparatu, ale prioritne o obraz, tak je Sony urcite spicka medzi bezzrkadlovkami. Fuji ma napr. celkom bavili, no nejak som asi zmlsany kombinaciami objektivov f1,2-f2 + FF snimac a tak tomu obetujem aj pohodlie....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ladys avr 27. 12. 2016 12:48

Vidim to uplne stejne, da se zvyknout na cokoliv a vim ze Sony v uzivani nepatri mezi spicku, ale obrazovy vystup ano a o ten mi jde primarne.
Jak spolehlive je ostreni pomoci Metabones nebo Sigma MC11?
Premyslim, ze bych koupil i nejake super sklo od Canonu nebo Sigmy.
ladys avr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 12. 2016 13:22

U mna funguje adapter Fotodiox (80€) spolahlivo na oboch fotoaparatoch, podporuje vacsinou iba novsie skla, cca od r2006 (napr. 85LII ide, 135L nie, starsi 70-200/2.8L ide pomalsie, 70-200L IS II zasa spickovo). Nepodporuje nativne funkcie AF, ako to ma Sigma a Metabones (kontrastny AF, zaostrovanie na oci,...), no vdaka tomu je AF najma na A7II vyrazne rychlejsi, ako ked tam namontujem originalny FE objektiv (rozdiel v rychlosti AF je pri A7II obrovsky, vyuziva sa len fazove ostrenie).

Sigma a Metabones idu aj so starsimi sklami a tusim sa daju tiez nastavit tak, aby siel len fazovy AF... ale to si treba overit.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka