Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fuck8r 5. 6. 2020 17:01

U a7r4 cítím oproti a7i znatelné zlepšení af-c (80% odpadu vs 1% odpadu) i ovládání/držení/konstrukce těla a bajonetu, BATERIE.. hledáček mi přišel dobrej tam i tady, obraz mi přijde úplně stejný.. 61mpix se mi zdá málo, nemá to ani 2x víc řádků oproti 24mpix a barvy moc neposoudim páč mám 6bit monitor.. celkem spokojenost hlavně kvůli AF kdy už vím že snímek bude vždy ok a venuji se víc kompozici, světlu a lidem.

Mam nastaveno 14bit RAW a karta Samsung Evo 60mb jako nouzovka docela použitelná (pouze jednou zahlceno). I tak vezmu tu Sony 150mb (300 už je zbytečnost i pro reportáž).

Konečně ze mě opadl strach jestli ta nejlepší fotka nebude zaostřená na ofinu, triko nebo úplně mimo a těch pár dobře zaostřených bude zase mrknutí nebo divnej výraz.. největší slabina bezzrcatek AFc je konečně pryč (no už pár let a9, a7iii a jiné značky - já zatím poznal jen nex6 a a7i takže pro mě wow efekt)

Ještě to musím pořádně nastavit. Citlivost af, priorita objektivů af či hluk a podobné věci, tlačítka, kompenzace blesku - nějaký Ambiente only abych neměl přepálené pozadí na slunci při lidech ve stínu (to se mi teď stalo osudným při prvním focení) byl jsem z té novoty tak paf, že jsem nafotil fakt hnus co se světla a kompozice týče, to nejde ani publikovat
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 6. 2020 17:42

Toho nastavovania je tam až až, tieto dni skúšam zaostrovanie palcom a je to slušné motanie hlavy, aj keď už tomu prichádzam na chuť. Pomaličky začínajú menšie fotenia, no najbližšie mám svadbu asi až o mesiac, lebo všetky júnové sú presunuté alebo v nedohľadne...dovtedy sa dúfam naučím zaostrovať novým spôsobom :)

Teraz som zahodil všetky nákupy foto techniky za hlavu a po 4r vymenil mobil (LG G5 za Galaxy S20), tak sa babrem aspoň s tým.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 6. 2020 17:02

Nový Tamron bude 28-200/2.8-5.6
https://www.sonyalpharumors.com/cofnirm ... n-june-11/
Rozmerovo vyzerá byť super, svetelnosť je tiež dobrá, no všetko je to vďaka začiatku od 28mm.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 7. 6. 2020 15:47

Bral bych 20-200 2.8-4

Jináč už jsem si nastavil všech 270 položek v menu , Fn menu i program tlačítka pro co nejlepší vysledek a fotí se mně skvěle.. dotyk mám vypnutý, džojstyk namapovany na af bod je skvělý..

S tamronem na výlety mám komplet tichou závěrku a se sigmama (kde fotím prakticky nonstop 1.4 na 1/4000) zas pořád plně mechanickou. Tu poloviční vůbec používat nebudou.

2 testovací focenicka (Sigmy raw a tamron jpg ex fine) a 64ka plná OH.. to mě aspoň donutí ihned třídit a exportovat..
Naposledy upravil Fuck8r dne 7. 6. 2020 16:45, celkově upraveno 1
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JardaB1 7. 6. 2020 15:57

Já jsem skromnější, mi by stačilo 2,8-4/20-100, pokud možno i pro Canon RF.
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 7. 6. 2020 16:10

Fuck8r píše:Mam nastaveno 14bit RAW a karta Samsung Evo 60mb jako nouzovka docela použitelná (pouze jednou zahlceno). I tak vezmu tu Sony 150mb (300 už je zbytečnost i pro reportáž).

Docela dobře vypadá tento Kingston - https://www.alza.cz/kingston-canvas-rea ... 782510.htm , je v 128GB, případně i 256GB. Je to jedna z mála karet, které skoro 300MB/s deklarují i pro zápis (u čtení to tak výjimečné není) a cena je přitom docela slušná, třeba proti nejrychlejší verzi Sandisku minimálně cca o třetinu nižší. Ve srovnání se Sony Tough máš v podstatě 300MB/s za cenu té 150MB/s verze.
Mám to v Oly E-M1III, který maximální rychlost umí využít při hodně rychlých sekvencích a nezaznamenal jsem ani náznak komplikací.
Pozor, musí to být opravdu Kingston React Plus, verze bez plus existuje taky a má i docela podobný design, ale to je pomalejší (taky někde u 150MB/s).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 7. 6. 2020 17:22

Môžeš vyskúšať, no preventívne foť vždy na 2 karty súčasne, vo firme sa mám behom roka pokazilo niekoľko kusov (256GB verzie)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 7. 6. 2020 17:48

Já mám tedy tu menší velikost 64GB, tohle asi roli hraje... Jinak obecně mám s Kingstony dlouhodobě zkušenosti docela dobré, snad to tyhle rychlé nepokazí. Určitě souhlas s tím, že použít oba sloty na karty pro zálohování není vůbec od věci :-)

Jo a jedna obecná rada, která platí pro jakoukoli kartu bez výjimky - je hodně dobrý nápad ji po pořízení s nějakým nepodstatným tématem nafotit opravdu plnou! Stává se totiž, že karta zmagoří právě až při plném využití kapacity. Takže když si někdo před expedicí udělá jen nějakou testovací sérii, která nedojde ani do půlky kapacity, tak mu vše jede a problém nastane až když už je na ní dat opravdu hodně. Je dost žádoucí tohle ověřit.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 7. 6. 2020 20:41

Dá se někdě na A7iii nastavit rychlost přesouvání ostřícího bodu.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 8. 6. 2020 07:26

Prstem na displeji? ;-)
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2, Panasonic G80 a GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 6. 2020 08:02

Presne tak, je to najrychlejsi sposob (ci uz priame tuknutie alebo ako touchpad - oboje je velmi rychle).
Neda sa to inak urychlit a ani obmedzit pocet vyberatelnych bodov.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 6. 2020 13:23

Já mám dotyk vypnutý. Bod vybírám už při finální kompozici s fotakem na oku palcem džojstikem.. u A7 to vůbec nebylo a musel jsem nejdřív zmáčknout tlačítko pro aktivaci posunu bodu a pak kolečkovým křížem najet
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 8. 6. 2020 19:23

No to ovládání na dotykáči mi zatím nějak nesedlo do ruky. Jo a FW na změnu barvy ostřícího bodu pořád nic? Občas už mě to pěkně vadí - přitom taková prkotina.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 6. 2020 08:19

Nie je a myslím si, že ani nebude. Ani mne nesedí dotykové ovládanie na väčších fotoaparátoch, než sú mini kompakty
Na A7R3 používam úplnú väčšinu času joystick (Flexible Spot S/M/L) + zaostrovanie všetkých bodov, niečo ako Eye AF (AEL tlačidlo).

Edit: specifikacie objektivu Tamron 28-200/2.8-5.6 (vaha 575g)
https://www.sonyalpharumors.com/these-a ... ens-specs/

Sigma by mala coskoro predstavit objektiv 100-400mm F5-6.3 DG DN OS FE - moze byt dost zaujimavy, take nieco tu chybalo od inych vyrobcov.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 10. 6. 2020 12:14

Zeiss ma do konce cervna Cashback, minimalne v Nemecku a Rakousku. Jelikoz se tu da koupit Batis 40 za 1050 EUR, zacina byt s 200 EUR cashbackem docela zajimavy. Safra, zas musi clovek dumat jestli jo, nebo ne ... https://www.zeiss.com/consumer-products ... -2020.html
Hlava
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka