Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 8. 2019 22:47

Na Sony je to žiaľ tak, akási forma poistky. Nepáči sa to ani mne, radšej by som bol keby fotoaparát cvakol vtedy keď treba.
Premenovanie fotiek riešim cez ZPS alebo Bridge.
Po nahratí fotiek z oboch fotoaparátov ich zoradím podľa času a premenujem. Následne idú do LR...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 31. 8. 2019 12:22

Ovšem přes všechny tady ty útrapy mě přenáší kvalita výstupu a především ostrost. Já tomu pořád nemůžu věřit, že na f2.8 se dají dělat tak ostré fotky. A sledování oka AF no to je panečku věc:).

Zrcadlovkou už budu jen podkládat auto:D. Ne nechám si ji jako záložní foťák, ale časem až se vydělají nějaké peníze, tak koupím druhou bezzrcadlovku a zrcadlo půjde dál - jestli ho ještě někdo bude chtít v té době:).

Jo a ještě jedna věc má blesk Nikon SB-600. Je reálné ho nějak odpálit ze Sony? třeba přes rádiový odpalovač. KLidně bez iTTL. Jen prostě manuálně nastavený.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ady_h 2. 9. 2019 19:22

ja premenovanie fotiek pred spracovanim neriesim, ked som mal sony a canon spolu tak som daval bacha na to aby som mal rovnaky cas presne na sekundu,to vlastne robim aj ked mam teraz 2xSONY :D . fotky v LR/C1 zoradene podla casu vytvorenia, pri exporte som nechal exif a finalne premenovanie riesil az v Zoneri, zasa zoradenie podla casu vytvorenia a premenovanie podla konkretnej svadby
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 9. 2019 07:50

Ja premenovavam fotky este pred spracovanim - kopirujem do dvoch samostatnych zloziek, porovnam a zladim casy ak sa mi tam zda byt mierny rozdiel, dam fotky k sebe (jeden fotak ma fotky "DSC" a druhy "DSD"), premenujem cez ZPS alebo Bridge (NAZOV_CISLO) a nasledne idu do LR.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 3. 9. 2019 17:56

A to jsem si myslel, že jsem jediný, kdo nedělá všecko v LR. :D
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 9. 2019 19:14

Šikovný zoznam FF objektívov na Sony:
https://phillipreeve.net/blog/sony-fe-list-a-new-tool/

Test MTF Sony 35/1.8 a 24/1.4 GM (oba s výborným výsledkom):
https://www.lensrentals.com/blog/2019/0 ... m-f1-4-sp/
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 7. 9. 2019 14:56

Tak jedna věc která mě trošku mrzí je u A7iii je elektronická závěrka. Při nákupu jsem částečně věděl, že to má mouchy, ale v praxi jsem si ověřil, že docela velké. Ta pointa kterou to mělo mít, že se s tím dá fotit tiše, tam kde to je vhodné - divadla, kostely.... nějak není naplněna. Protože ve většině případů se tam svítí a dneska je skoro vše na bázi LED a pak to dělá takové ty tmavé pruhy. A to že s tím můžu tiše fotit venku už jaksí není moc podstatné, když venku to asi moc nevadí. Možná tak wildlife.

Mimochodem není na to nějaká funkce v LR na odstranění těch pruhů?

Ale měnit za A9 to skrz to nebudu. Je jen škoda, že marketing tiché závěrky je silnější než výsledek.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 7. 9. 2019 17:54

Menit za A9 by ti bylo k nicemu, protoze A9 dela to same. Fotil jsem s ni aikido o prazdninach, prisvetlovalo se tam vybojkama, a musely se vypnout, jakej to delalo curbes. Fotil jsem aikido vcera vecer na treningu, a pod usporkama (aspon myslil, ze tam jsou usporky) byly fotky bud plne pruhu, anebo kazda fotka v rade jinak barevna.
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 7. 9. 2019 18:47

No viděl jsem recenzi - nebo spíš porovnání A7iii a A9 od Lukáše Fronka a ten ukazoval, že A9 má nějaký prokládaný senzor, ale mám pocit, že tam uváděl čas do 1/250 (nevím to přesně) a nejsem si jistí jestli tím bylo myšleno, že co je rychlejší už může mít pruhy.

Video zde:
https://www.youtube.com/watch?v=SoF2clbxG_8

Jako i kdyby byla A9 v elktronické závěrce bezchybná, tak do ní nejdu, bo nekradu. Ale spíš mě mrzí jak nám mažou med kolem huby a skutek utek. Na druhou stranu je A7iii pořád dost dobrý stroj.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 7. 9. 2019 19:50

No ja v techdle pripadech fotil s casy tak 1/80 az 1/250. Cili ze by to byl problem techto delsich casu a u kratsich ze by to nedelalo? Cili fotit treba na 1/1000? Akorat to zas zvedne ISO. A clovek pak nebude moci dosahnout rozmazani leticiho aikidisty ... :-)
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 7. 9. 2019 20:07

Nemám praktickou zkušenost s A9, tak těžko radit. Jak jsem nakoupil, tak prodávám:)
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 7. 9. 2019 20:26

S umělým světlem má stejné problémy A9 jako A7III. Rozdíl je v tom, že A7 trpí na banding, kdežto A9 díky mnohem rychlejšímu vyčítání senzoru ne. Pod umělým zdrojem světla budou mít problém ale oba.

papun: o tom, že je u A7 tichá závěrka skoro nepoužitelná (bo banding) se ale vědělo od začátku. Pro mě osobně je tichá závěrka u A7 k ničemu (svatby nefotím).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 7. 9. 2019 21:15

Asi vědělo, ale já po tom prioritně nešel. Jako neřeším to, bo doteď jsem fotil s klasickou závěrkou a žil jsem a teď budu žít dál.

No ale na tom videu, kde to zkouší mu A9 banding nedělá. Tak jak to potom je?
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 7. 9. 2019 21:38

U A9 problem s bandingem nemam. Jen s tim umelym osvetlenim (budto barevne pruhy v obraze, anebo kazdy snimek v serii jinak zabarveny)
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 7. 9. 2019 21:45

Při sériovém snímání na klasickou závěrku jsem taky pozoroval lehký posun barev.
papun
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka