Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 1. 2015 21:51

To FE 28mm chci určitě vyzkoušet. Sice mam jako srdcovku můj starý Zeiss Distagon 28/2.8, ale občas si řikám, že bych i na těch 28mm AF využil. A 2.0 by se proti 2.8 taky hodilo... Ale uvidíme, jaká bude kvalita výstupu.

A na ty předsádky jsem taky zvědavý. Co jsem kdy viděl, tak bylo dosta katastrofální, ale řikám si, že uplný hnus by snad Sony nepustilo.

Ten zbytek jde nějak mimo mě - macro nefotim, ultrazoom na A7 fakt ne a 35/1.4 je vážně super kombinace, ale nějak jsem na tohle ohnisko nikdy nefotil.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod feanoor 11. 1. 2015 09:44

Též jsem zvědav na ten FE 28/2.
O optických kvalitách Distagonu 35/1.4 i toho makra 90/2.8 vpodstatě nepochybuju, cena bude ale asi taky odpovídající :)

Byl by tu někdo, kdo má zkušenosti se Sony 28-70/3.5-5.6 OSS ?
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 13. 1. 2015 20:47

Zkušenosti přímo ne, ale údajně není moc dobrý.

Nový 35 1,4 bude větší než 24-70 Vario-Tessar, což může hodně lidí odradit.
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 18. 1. 2015 21:32

Díval jsem se jen na pár fotek onehdá po vydání Sony 28-70 a Zeiss 24-70, ale tehdy mi to připadalo, že pokud nevadí horší světelnost je Sony lepší kup - Zeiss za celkem dost tučný příplatek nenabízí opticky moc navíc.
28-70 mi nepřipadal vůbec špatný a vzhledem k ceně, rozměrům a hmotnosti je na focení při dostatečném světle docela slušný. Rozhodně ne jako typický seťák, kterého je třeba se co nejdřív zbavit.
Otázkou je jestli je to adekvátní objektiv, když člověk utratí 50 litrů za tělo. 24-70kou si však kromě světelnosti moc nepolepšíte. To je lepší investovat do pár pevných skel.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 19. 1. 2015 09:17

Ten FE Zeiss neni za ty peníze rozhodně žádný zázrak. Měl jsem ho na vyzkoušení a rozhodně nic o čem bych uvažoval...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 1. 2015 15:40

Mám teď možnost koupit za 35 tisíc set Sony A7 + Sony 28-70.

Rád cestuji a tento set by se mi na cesty líbil.
Od té doby co mám NEXe, tak už se mi ani moc nechce tahat zrcadlovku, mám ale závislost na FF look :-))
Taky se mi trochu víc líbí barvy co lezou ze Sony oproti Canonu.
Nebo myslíte že bych měl raději počkat na Sony A7 II? Má větší grip, lepší video kodek, plus pětiosá stabilizace, možná trochu menší DR. A7R už jsem vyloučil, nevím kam bych těch 36 mpx cpal, a taky trochu pomaleji ostří.

Jediné co mě trochu odrazuje je na dpreview zmíněná posterizace, dokonce i v rawu
http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-a7/13
ten raw asi nebude mít těch údajných 14 bitů
Mohl by se někdo z majitelů A7 k tomu vyjádřit?
A taky mám trochu pochybnosti o tom objektivu.

Šli byste do toho?

Dík
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spaspa 19. 1. 2015 16:58

A7 II + kit vyde o 23 000 korun viac. rozhodnut sa budes musiet sam.

ten problem popisany na dpr je znatelne mensi v RAW ako v JPEG, neviem do coho fotis. tiez je treba urobit u Sony standardne veci ako vypnut NR.

co sa tyka 11 vs 14bit - asi existuju fotky kde bude plynulejsia gradacia z 14bit rawu poznatelna - predpokladam ze na velkych plochach bez struktury - ale to bude asi tema pre fajnsmekrov. predpokladam, ze normalny smrtelnik, ktory o tomto probleme nevie neuvidi rozdiel.

co viem urcite ze oproti nexu uvidis obrovsky rozdiel v dynamickom rozsahu a tvoje moznosti v post processe sa velmi rozsiria (canon nepoznam tak nekomentujem)
spaspa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 19. 1. 2015 18:30

Ten RAW opravdu nemá 14 bitů, max tak 11, když je hezky..
Na to aby měl 14 bitů to chce A99, ta je má.. (někdy).

Smrtelník to pozná ve chvíli kdy by rád upravoval trošku víc a ono se to pak jaksi rozloží..
No ok, neupravuju asi jako každej, ale je to důvod proč preferuju 14 bit a pokud možno plnotučných..

Z A7x se mi zamlouvá jedině A7s..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 1. 2015 21:40

spaspa
fotím do rawu. V čem vyvoláváš rawy z A7?
Jakou máš zkušenost s eye-sensorem? Prý je až moc citlivý.

Daemonius
A7S je lowlight zabiják s obrovským pixelem a naprostá bomba pro video, ale přeci jen, 12 mpx je už pro mě málo.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spaspa 19. 1. 2015 21:51

vyvolavam v Ligtroom a dynamicky rozsah je naozaj stedry. bezne davam na fotkach krajin highlights uplne dolava a tiene uplne doprava a stale tam ostava priestor na hranie sa s expoziciou.

senzor u mna prepina na 7 cm. pre prikladanie k oku je to v pohode, kde to obcas blbne je ak chces fotit od boku
spaspa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 20. 1. 2015 13:15

Výstup z A7s mě vážně hodně zaujal, ale jak píše feanoor - 12 MPx je už docela limitující hodnota, hlavně když člověk potřebuje udělat nějaký ořez. Osobně bych dneska už asi pod 18MPx nešel. Těch 24MPx co mají současné FF mi tak akorát vyhovuje i s určitou rezervou a nemam potřebu hledat třeba 36MPx nebo doufat v nástup 50MPx.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod airmt 4. 2. 2015 17:41

Ten objektiv Sony 28-70 mi přijde ostrostí skoro stejně dobrý jako Zeiss. Myslím, že podobná situace je u 18-55 a 16-70 Zeiss (taky to nestojí za ten tučný příplatek).
Každopádně bych k tomu na cesty ale vzal nějaké pevné sklo (35mm), se kterým nemůžeš šlápnout vedle.
U A7 by mi ale nejvíc vadil asi shutter shock, který se údajně dost projevuje. U PENů jsem si s tím užil dost a už jsem na to citlivý. Za danou cenu se mi to však zdá dobrý kup.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 2. 2015 20:04

http://www.dpreview.com/articles/049064 ... prime-time

Nové pevné objektívy pre Sony FE - škoda, že ide o takých mackov, nejak mi to k mini telám A7 nepasuje (aspoň 28/2 vyzerá rozumne)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 2. 2015 22:24

Nejak se nam ta velikostni vyhoda bezzrcadlovek ztraci...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 14. 2. 2015 01:04

Tak jsou to FF a díky tomu jak maj tučnej sensor nejde dělat objektivy "ala Leica M". Ale spíš stejně jako pro dSLR. U A7x jsou skutečnou výhodou jen to, že lze přes adaptér namontovat skoro cokoliv..

Z čistě praktického hlediska pro akčnější focení je lepší dSLR. Přičemž akčnější je v tomhle případě dle limitů každého jak moc rychle umí ostřit rukama. :D

Případně na to jde nacpat SLT adaptér, pak to ostří stejně rychle nebo rychlejc než třeba A99. Plus to zhruba stejně rychle sežere baterky. :D
Daemonius
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka