Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 2. 2018 18:31

60 euro cena a Megapixel ma prodavat za 70 :-/, ale treba je to kachna.
By se mozna vyplatilo letecky na otocku do newyorku za 40 + letenka za 10 zpatecni :D

Nechapu proc to neni 1999 Euro, To by bylo jeste prijatelnych 52.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 27. 2. 2018 19:16

Devil007cz píše:
pavelmeli píše:Tak to je hezký výčet pevných světelných skel, vlastně to nej, co Sigma v poslední době udělala. Ale jsou to docela mackové a místo jednoho adaptéru brašně, bude adaptér na každém objektivu zvlášť, takže nejen velikost i váha jdou nahoru, ale i cena. A to se vyplatí... :)
P.

Jak vis jaka bude cena? :roll:
Navic Sigma zminuje AF, ktere je lepsi nez MC-11 a taky o tom ze pouziva nativni Sony FE protokol (ktery je navic otevreny pro 3rd party). Navic je jen 26mm tubusu, kvuli chybejicimu zrcadlu a ne integrovany MC-11. Asi sis nevsiml, ze uz maji nativni APS-C objektivy, ktere jsou ultra rychle, prakticky stejne jako antivni Sony FE skla. Takze technologii maji.

Nevím proč se četíš, čerte... :) Nikde jsem nepsal, že vím jaká bude cena. Je logické, že když Sigma prodává adaptér za cca 200 éček a přidá jej k objektivu (něco na způsob adaptéru), tak těžko objektiv zlevní. Samozřejmě že se to Sigmě vyplatí, jinak by to nedělali a jen by na objektívy udělali bajonet na Sony.To že ten 26mm přídavek na konci tubusu zlepší ostření je jen dobře a mě štve, že Sigmy na Canonu nefungujou spolehlivě. ART řada se mi vyloženě líbí a klidně bych si sklenářsví doplnil nejen širší ohniska (14 a 24 mm), ale klidně bych vyměnil i 50 a dokoupil 85 a 135mm). Co se týče velikosti a váhy, tak já nemám problém (zatím) celý den fotit s dvěma těly DSLR s pokrytím od 14 do 200mm. Do trenek foťák necpu :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 2. 2018 19:34

To je spekulace co pises, protoze k tomu nema nikdo informace. Nevim, kde beres informaci, ze v tom objektivu je integrovany adapter urcite.

"This product is developed, manufactured and sold based on the specifications of E-mount which was disclosed by Sony Corporation under the license agreement with Sony Corporation."

Z toho chapu, ze je predalali elektroniku v tom objektivu a tudiz tam neni zadny preklad mezi protokoly, ale je to ciste E-mount s optickym designem prevzatym. Pravdu muzes mit i ty, nerikam, ze ne. Ale je to fakt spekulace, uvidime ve skutecnosti.

A tech 26mm tam neni kvuli zlepseni ostreni, ale kvuli chybejicimu zrcatku.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 2. 2018 19:55

pavelmeli píše:
Devil007cz píše:
pavelmeli píše:místo jednoho adaptéru brašně, bude adaptér na každém objektivu zvlášť, takže nejen velikost i váha jdou nahoru, ale i cena.

Jak vis jaka bude cena? :roll:
Navic Sigma zminuje AF, ktere je lepsi nez MC-11 a taky o tom ze pouziva nativni Sony FE protokol (ktery je navic otevreny pro 3rd party).
Nikde jsem nepsal, že vím jaká bude cena. Je logické, že když Sigma prodává adaptér za cca 200 éček a přidá jej k objektivu (něco na způsob adaptéru), tak těžko objektiv zlevní. Samozřejmě že se to Sigmě vyplatí, jinak by to nedělali a jen by na objektívy udělali bajonet na Sony.
Tak poporiadku:
- písal si, že cena pôjde hore
=> čo si nemyslím .. skôr naopak: keď nemusia platiť licenciu Canonu za ich propietárny bajnet, tak by mohla byť nižšia
(ak ovšem za ten Sony bajonet neplatia licenciu väčšiu)
- je logické, že keď má samotný objektív väčšiu funkcionalitu ako objektív s redukciou
=> tak to nebude objektív s pridanou redukciou

Aj tak si myslím, že je tam nejaká "všeobecná elektronika" (aby sa dali meniť mounjty) + špecifická (na konkrétny mount)
Jediný problém bol zrejme len prispôsobiť to (čo mali doteraz v ART sklách) aj na Sony FE
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 27. 2. 2018 20:38

taaak to napíšem aj sem :) Ceny budu rovnake ako u CaNikon verzii:

https://www.sonyalpharumors.com/sigma-f ... -will-buy/
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 27. 2. 2018 23:22

Pavelmeli: Cokoliv sem napíšeš, bude vždy zaručeně použito proti tobě :D
Někdy i doplněno o radu pro začátečníka :DD
Zeratulcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 28. 2. 2018 01:25

Zeratulcz >>> :) mě už skoro nic nepřekvapuje.
metatron >>> Díky za odkaz a kaju se, že jsem cenovou politiku Sigmy takhle podcenil (nebo nadcenil ?). V každém případě je to skvělá zpráva pro uživatele foťáků s bajonetem Sony. Všechno jsou to vynikající objektivy a já jen tiše závidím... a nemám pochyb, že budou se Soňákem bez problému komunikovat. Na druhou stranu jsem zase rád, že od Canonu nic podobného nehrozí a nemusím doma zdůvodňovat nákup další optiky, kterou nutně potřebuji. :)
Minulý týden jsem se sešel s kamarádem, co chtěl vyzkoušet moje objektivy na jeho těle A7R II s adaptérem MC-11. Byl nadšen s C 35/2.0 IS, jak skvěle funguje a s rychlostí ostření. O výstupech mi pak napsal, že jsou super (Poznatek: po nasazení objektivu, nejde ve foťáku zapnout stabilizace, takže pouze IS objektivu).
S 50/1.8 STM byl také spokojen, za ty prachy skvělé sklíčko.
Nic-moc říkal o C 24-70/2.8L první verze. Ostrost dobrá, ale rychlost zaostřování na Sony oproti 5D Mk IV, výrazně pomalejší.
16-35/4L IS se mu líbil, i když byl o trochu pomalejší, ale pochvaloval si celoplošnou ostrost už na plné díře. Stejně jako u 35 IS, však nejde v těle Sony zapnout stabilizace - disabled.
O C 70-200/2.8 řekl, že je to těžká kráva, ale jelikož mu delší ohnisko chybělo, objednal si f4 verzi bez IS.
Zkoušeli jsme je na střídačku a bylo znát že to funguje, ale komunikace je u všech Canon objektivů přes adaptér pomalejší. Při zaostření do tmavější části hospody, se objevilo pulzování a někdy se AF nechytl vůbec. Opět musím uznat, že manuální ostření je u Soňáka přímo skvělé (zkoušeli jsme Samyang 14/2.8 a Canon 90/2.8 Tilt shift). Až se doví, že Sigma vydala ART pro Sony, bude to mít jednodušší.
Snad to někomu pomohlo anebo bude opět použito proti mě :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 2. 2018 07:57

Pavelmeli:

diky za poznatky z praxe. Sony proste slape. Ja len dufam, ze to bude mat efekt nakopnutia pre Canikon.

Co sa tyka muGrlantovych cancov - je uzasne sledovat myslienkove pochody tohoto trolla.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 2. 2018 08:35

pavelmeli píše:Poznatek: po nasazení objektivu, nejde ve foťáku zapnout stabilizace, takže pouze IS objektivu
S metabones adaptérom by to malo ísť .. po vypnutí IS na objektíve .. hoci nie 5-smerovo
https://www.dpreview.com/forums/thread/3944950

-- 28. 2. 2018 07:39 --

5-axis is only available when using select Sony OSS lenses:
- Sony OSS E-mount lenses get Pitch & Yaw stabilization from the lens and X, Y and Roll stabilization from the body.
- Sony E-mount without OSS and 8-pin Sony A-mount lenses get all 5-axis IBIS from the body.

I strongly recommend turning off IS or VR on third-party lenses and allowing the a7-series Mark II body to take care of it. Except for the Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, Canon lenses only provide 2-Axis OS, but a7-series Mark II bodies can provide 3-Axis IBIS.

Not only does this provide an additional axis for roll-stabilization but IS and VR suck lots of power away from AF when using Smart Adapters so turning it off on the lens will provide better AF.

-- 28. 2. 2018 07:41 --

With a Metabones, you can choose between IS only, IBIS only or no stabilization at all. Never in combination since the Canon lenses cannot turn off the axes the sensor takes care of. Sony OSS lenses can do this.

-- 28. 2. 2018 07:50 --

Zeratulcz píše:Cokoliv sem napíšeš, bude vždy zaručeně použito proti tobě :D
Nebude. Ja sa len ozývam, keď zaznejú nezmysly.
Ale kľudne ich tu môžte písať naďalej, väčšinu z nich má každý aj tak na háku a na druhý deň si na to už nikto nespomenie.
(samozrejme okrem nesmyslov, ktoré boli napísané o mne, tie sú tu dookola omieľané v kuse)

-- 28. 2. 2018 07:54 --

A ešte: ja sa neozývam preto "aby som niekoho nachytal", ale aby ste nekecali o zbytočnostiach (ktoré by som potom zbytočne musel čítať aj ja).
Ale len preto, aby som nezmyselnú diskusiu ukončil a aby sa mohlo diskutovať o niečom normálnom.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 28. 2. 2018 09:40

Napríklad o Ping Pongu.
Keby náhodou niekto nevedel o čom to je, tak citát z wiki:

Table tennis, also known as ping pong, is a sport in which two or four players hit a lightweight ball back and forth across a table using small bats. The game takes place on a hard table divided by a net. Except for the initial serve, the rules are generally as follows: players must allow a ball played toward them to bounce one time on their side of the table, and must return it so that it bounces on the opposite side at least once. A point is scored when a player fails to return the ball within the rules. Play is fast and demands quick reactions. Spinning the ball alters its trajectory and limits an opponent's options, giving the hitter a great advantage.

Table tennis is governed by the worldwide organization International Table Tennis Federation (ITTF), founded in 1926. ITTF currently includes 226 member associations. The table tennis official rules are specified in the ITTF handbook. Table tennis has been an Olympic sport since 1988, with several event categories. From 1988 until 2004, these were men's singles, women's singles, men's doubles and women's doubles. Since 2008, a team event has been played instead of the doubles.

The sport originated in Victorian England, where it was played among the upper-class as an after-dinner parlour game. It has been suggested that makeshift versions of the game were developed by British military officers in India in around 1860s or 1870s, who brought it back with them. A row of books stood up along the center of the table as a net, two more books served as rackets and were used to continuously hit a golf-ball.

The name "ping-pong" was in wide use before British manufacturer J. Jaques & Son Ltd trademarked it in 1901. The name "ping-pong" then came to describe the game played using the rather expensive Jaques's equipment, with other manufacturers calling it table tennis. A similar situation arose in the United States, where Jaques sold the rights to the "ping-pong" name to Parker Brothers. Parker Brothers then enforced its trademark for the term in the 1920s making the various associations change their names to "table tennis" instead of the more common, but trademarked, term.

The next major innovation was by James W. Gibb, a British enthusiast of table tennis, who discovered novelty celluloid balls on a trip to the US in 1901 and found them to be ideal for the game. This was followed by E.C. Goode who, in 1901, invented the modern version of the racket by fixing a sheet of pimpled, or stippled, rubber to the wooden blade. Table tennis was growing in popularity by 1901 to the extent that tournaments were being organized, books being written on the subject, and an unofficial world championship was held in 1902.

In 1921, the Table Tennis Association was founded, and in 1926 renamed the English Table Tennis Association.The International Table Tennis Federation (ITTF) followed in 1926. London hosted the first official World Championships in 1926. In 1933, the United States Table Tennis Association, now called USA Table Tennis, was formed.

In the 1930s, Edgar Snow commented in Red Star Over China that the Communist forces in the Chinese Civil War had a "passion for the English game of table tennis" which he found "bizarre". On the other hand, the popularity of the sport waned in 1930s Soviet Union, partly because of the promotion of team and military sports, and partly because of a theory that the game had adverse health effects.

In the 1950s, paddles that used a rubber sheet combined with an underlying sponge layer changed the game dramatically, introducing greater spin and speed. These were introduced to Britain by sports goods manufacturer S.W. Hancock Ltd. The use of speed glue increased the spin and speed even further, resulting in changes to the equipment to "slow the game down". Table tennis was introduced as an Olympic sport at the Olympics in 1988.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 28. 2. 2018 10:59

pavelmeli,
to co si napsal z toho testovani tak nejak sedi. Nikdo, nerika ze to funguje skvele, ale treba nektere objektivy na Sony pres MC-11 funguji lepe nez na Canon viz prispevek od Ondreje, navic nehrozi ten front/back focus.

Nicmene Sony to s kazdou generaci vylepsuje a jsou dost velke rozdily mezi I -> II a ted treti generaci(A7RIII/A9/A7III - pocitam ze bude na tom nekde mezi A7RIII a A9) ohledne adapteru. Nastesti je cim dal vice moznosti nativnich skel, viz Sigma, Tokina, Samyang.

Budme radi, ze Sony tady je, protoze muze tlacit na Canikon coz ve vysledku bude dobre jen pro nas uzivatele.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 2. 2018 12:06

Tym lepsim fungovanim som myslel prave tu spolahlivost co a tyka FF/BF. Vacsinou su o nieco pomalsie, niektore mierne, ine viac. Mne sa zdali byt najma tie 50L a 85L citelne lepsie na Sony.
Kupovanie ci snaha o vyuzivanie "lacnych" skiel je skor nudzovka. Ako pisal Ganec vyssie - niekomu staci papierovo 2x lepsi obraz (aj ked ma sancu na 3-4x lepsi a mozno to vyjde aj lacnejsie ked preda bordel).
Vacsina nativnych Sony skiel je mierne lahsich a opticky lepsich, ako su tie od Canonu (kym Canon neurobi novsie verzie, rovnako aj Nikon). Dufam ze Sigmy budu podobne skvele ako nativne skla (a lacne a trocha prerastene).

Zmeny su v vyrazne v kazdej serii - skok z A7/A7II/A7s/A7sII/A7R na A7R2 bol obrovsky (co sa tyka fotografie), no tieto nove tusim zlepsili este omnoho viac. Uz budem menej nadavat na celkovu lenivost fotoaparatu (ako u R2), prip. uplnu nepouzitelnost ako to bolo u starsich (aspon z mojho pohladu - na manualne skla boli fajn vzdy).
Teraz by mali zlepsovat dotykovy displej a konstrukciu. Myslim si, ze najma jednoduche ovladanie cez displej (a uvadzanie lacnych recyklo-modelov) je to, s cim Canon boduje u vacsiny beznych zakaznikov (aky sem nechodia).
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 28. 2. 2018 21:33

Na tento model jsem byl hodně zvědavý.

Je to třetí generace a mám takovou jednoduchou "poučku", že i když 1. generace přináší něco nového a zajímavého má spoustu dětských nemocí, 2. generace spoustu chyb 1. generace řeší, 3. generace je ještě lepší protože s výrobce snaží dotáhnout i detaily, ale ve 4. generaci nastává režim "cutting costs", výrobce si je už jistý a místo vylepšování začíná hledat cesty jak ušetřit a víc vydělat. Co říkám neplatí to sice, ale už jsem to párkrát zaznamenal.

Nicméně u toho modelu mne překvapily ty pruhy v protisvětle, ale to by snad mohli pořešit. Hlavně mne ale zklamala cena. Původně se šeptalo 1899 USD, a je to 1999 USD, ale evropská cena je teda ranec 2300 €. Když k americké ceně přičtu DPH a převedu vše na € tak se nedostanu ani na 2000 € a oni chtějí o 300 víc. Korunovou cenu odhaduji na 59 900 doufal jsem v 50 000 nebo jen mírně nad. Jsem zvědavý jak moc jsem vedle.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 1. 3. 2018 12:37

Septalo se 1899 s mnohem horsimi parametry.

US cena se vetsinou dloho drzi (zapomnel jsi ze ve vetsine americkych statu pak musis doplatit dan 8-12 procent k nakupni cene bud hned nebo v rocnim zuctovani dane) a meni jen na nejake akce (vanoce/promoce)a pak padne vyrazne az pul rok pred novym nastupcem a evropska cena vetsinou po prvnich tydnech (cca 6-8) zacne klesat a na vanoce bude klidne 51-55 a postupem casu jeste vice. Staci se podivat i na heureka, jak sel graf s cenou A7 II.

Cena je vysoka, ale odpovida vybave.

- Canon 6DM2 se prodava za 55 cca tudiz velmi podobna cena a je o par levelu nize oproti tomu Sony.
- Nikon D750 53 tisic, ale je taky v plno vecech horsi

Co najdes lepsiho v dane cene?

Navic v Evrope vcetne nas se zacne prodavat 15. brezna a v US az 10.dubna. Vim, ze to zni zvlastne, ale je to tak, takze je to dan za to ze si to muzes koupit drive. Klasicky obchodni tah a Sony si to muze vzhledem k parametrum a konkurentum na trhu dovolit bohuzel. Kdyby Canon a Nikon tolik nespal, tak ta cena Sony tak vysoka nebude, protoze by si to nemohl dovolit.

Taky bych se nedivil, kdyz se zacne A7II do konce vanoc prodavat za 25 u nas a za 799 USD v Americe a pokud Sony necha i A7 v nabidce pod 20 (599 USD - momentalne stoji na B&H treba 798). Kdo jiny bude nabizet fullframe za takove penize? Je to dobry marketing, protoze "FF proste maji profici a ja to ted muzu mit taky". A je jedno, ze treba ostrenim ci necim jinym neni az na takove urovni.

Sony dela na FF to co Canon na APS-C s 4000D. Co bude lepsi strategie ukaze cas.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 1. 3. 2018 21:12

Tak megapixel uvádá cenu 59 990 i s objektivem FE 50/1.8 a prodlouženou 5 letou zárukou. To už by myslím šlo.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka