Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 3. 2014 21:46

Právě - mi přijde tak zvláštní, že mě něco takovýho ani nikdy s žádnym z mejch foťáků nenapadlo zkoušet :-) Ale jestli na to nezapomenu, tak o víkendu vyzkoušim. Třeba zjistim, že taky prosvítaj :-D Každopádně u takhle drahýho těla je to docela trapnej problém...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 8. 3. 2014 16:57

Tak sem dneska zkoušel A7r s Zeiss FE 55/1.8 a Minoltou 70-200/2.8 přes adaptér a celkem smíšený pocity.

Tělo se drží celkem dobře (až mě to překvapilo) i když s 70-200/2.8 a adaptérem to už ideální nebylo. Zpracování vypadá výborně a je krásně malý. Focus peaking mě překvapil tim, jak krásně zobrazuje, ale jinak mi celej ten systém ostření přišel trochu zmatenej... Hledáček mi na blízko (detaily, přiblížení při MF) přišel super, ale na dálku (krajin, skupina lidí) mi moc neseděl... A teda koukat jim celej den třeba při focení nějaký svatby, tak to asi oči nedaj. Ostření na A7r a předevšim AF-C mi přišlo celkem hrozný, ale A7 ho má prý o dost lepší.

No a Zeis FE 55/1.8 - tam můžu říct jen jedno a to, že je dokonalej. Super ostrej, neuvěřitelnej chod ostřícího kroužku v porovnání s C a N, fantastický zpracování a víc než slušná velikost. Tady se C a N opravdu nechytaj.

-- 8. 3. 2014 17:00 --

Btw. dotyčnej na a7 přechází z 5Dm2, takže teď mam navíc ještě další dilema a to jestli koupit 5Dm2 od něj za super cenu a nebo dost připlatit za 6D...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 3. 2014 19:11

Lukas_h: tak to je zas trošku jiný směr, ne? A7 je proti tomu drobek :). Zkoušel jsem včera u Škody a je to pěknej kus hardwaru, drží se docela dobře, naprvní dojem ostření taky fajn.

Jinak, Sony ten problém připouští, a snad i nějak řeší. Otázka je, zda to řešení bude uspokojivé.

spaspa: Gumička kolem bajonetu je v tom odkazu co jsem poslal.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 8. 3. 2014 20:14

to Lotrando: To byly dvě samostatný akce - já chci koupit Canon FF a on prodává starší Canon FF a kupuje a7. Ne že bych se já rozhodoval mezi a7 a 5DmII. Já akorát teď musim popřemejšlet, jestli vzít od něj 5Dm2 za super cenu a nebo hodně připlatit za 6D :-) Akorát sme se dneska sešli a pokecali...

-- 8. 3. 2014 20:16 --

Jinak co je vážně úžasnej kus hardwaru je Zeiss FE 55/1.8 - to je vážně trochu jiná liga jak 50tky od Canonu a Nikonu. Škoda, že tohle sklo neni i na Canon... Za to bych i těch 25t z fleku dal :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod nAscA 8. 3. 2014 20:38

Ja jsem nadseny z toho Zeissu 35... Na celnici jsem prvne myslel, ze v zasilce bude jen prazdna krabicka. Uzasne lehky, krasne se s nim ostri.
nAscA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 3. 2014 21:30

Sony A7 (A7R) v kombinaci s Zeissy se mi jeví vskutku jako fantastická kombinace
pár fotek zde (kliknout pro velký náhled)

http://www.stevehuffphoto.com/2013/10/3 ... nd-models/
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 8. 3. 2014 22:10

nAscA píše:Ja jsem nadseny z toho Zeissu 35... Na celnici jsem prvne myslel, ze v zasilce bude jen prazdna krabicka. Uzasne lehky, krasne se s nim ostri.


A odkud kupuješ fototechniku, že se to vyplatí brát oficielně přes celnici?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod nAscA 8. 3. 2014 22:31

Tento byl novy pres ebay a vysel me i s dani o cca 7tisic levneji nez novy u nas.
nAscA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nAscA 9. 3. 2014 19:58

Dost zajimavy test k problemu vyse zminovanemu. Porovnavala se A7 se Canonem 5D Mark III a Nikonem D800E. http://www.imaging-resource.com/news/20 ... hold-water
nAscA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 9. 3. 2014 20:55

no objektiv meli sigmu 70/2,8, zajimalo by me jak by dopadli s nikon objektivem ktere maji gumove tesneni kolem bajonetu
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 3. 2014 07:57

Tak sem to o víkendu zkoušel s 7D a 5DmII s nasazenym C70-200/2.8 a Tamronem 24-70/2.8 VC a můžu říct, že Sony má možná "problém" s prosvítánim mezi tělem a bajonetem, ale rozhodně menší než Canon.... A podle testu je na tom Nikon ještě "hůř". Na druhou stranu si neumim představit, v jaký situaci se fotí na ISO 25.600/12.800 a časy kolem 30s-1minuty nebo na ISO100 a časy kolem 2hodin... A navíc vše s opravdu silně osvetleným bajonetem. Takže super problém pro web fóra, ale tim to tak končí. A Sony z toho může nakonec vybruslit, že maj to zpracování ve výsledku nejlepší :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod HONZIK63 10. 3. 2014 13:16

Jojo, kdysi se fotila krytka zevnitř extra dlouhými časy až se začal škvařit snímač .
V další kauze se při extra dlouhých časech dostávalo světlo skrz hledáček a byl z toho poprask .
Na bajonet se nějak zapomělo . :D
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nAscA 19. 3. 2014 08:46

nAscA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 19. 3. 2014 10:44

Mě by spíš zajímalo, jak se Sony plánuje postavit k tomu průniku světla. Ne že bych to viděl jako problém pro běžné focení. Ale výběr foťáku pro tátu se zúžil na a7 a X-T1 a nerad bych po koupi zjistil, že Sony to bude řešit jen u nových sérií a ty starší pak budou neprodejné, když by chtěl třeba táta jednou něco jinýho. Sice nepředpokládám, že by táta upgradoval dřív, než se to tělo uplně rozpadně, ale i tak...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 19. 3. 2014 11:21

Ten průnik světla je dost virtuální problém, který snad reálně nemůže nikoho při focení omezovat. Je to asi spíš o tom jestli se kolem toho udělá zbytečný buzz a komunita na to naletí.
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků