Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 12. 2019 22:14

Dolgor: teba a pemara platia za to, že v diskusných fórach bez dôkazov ohovárate Sony? :--
.. lebo to čo vy "čítate", alebo "viete", sa ani na známych fotoweboch, ani v diskusiách nevyskytuje :/

Rieši sa presný opak toho čo hovoríte: veď "nejhůř v kontrole kvality" sa vďaka olejovým fľakom na snímači a podobných prúseroch - o ktorých sa všade píše/číta - prejavuje úplne iná značka :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 4. 12. 2019 22:41

Ta neznámá značka se tomu postavila čelem a problém vyřešila zdarma. To se o jiných značkách říci nedá.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 12. 2019 01:29

Myslíš tým "vydaním nového modelu"? :kuk:
(Nikon D610 napravuje chyby svojho predchodcu)
To ale moc zadarmo nie je... :oops:

Dolgor píše:Jsem četl, že ..
.. a ja som čítal, že existuje obranný mechanizmus (nazývaný "projekcia"), pri ktorom sa ľudské ego chráni proti neuvedomovaným impulzom či charakteristikám (pozitívnym aj negatívnym) popieraním ich existencie v sebe samom, zatiaľ čo ich prisudzuje iným. Napríklad osoba, ktorá je často hrubá, môže často obviňovať iných ľudí z hrubosti. Patrí sem aj presun viny.

Teda keď niekto prisudzuje jednej značke problémy, ktoré bývajú zvyčajne riešené v súvislosti s "jeho" značkou
(hlavne keď sa o tom čo tvrdí verejne nevie .. a ani on sám žiadne dôkazy svojich tvrdení neposkytol)
=> tak to na tých znalejších pôsobí dosť nevierohodne .. až ich napadne, či sa náhodou nejedná o plateného trolla :eh

-- 5. 12. 2019 01:34 --

feathoron: veď sa len zamysli
- keď niekto niečo čítal, tak to muselo byť niekde napísané
- keď je niečo niekde napísané, tak ak je to vážne, tak to určite bude aj nikde na webe
- a keď je niečo na webe, tak sa v diskusiách na to dá odkázať linkou
=> tvrdil by normálny diskutér niečo, čo by odporovalo dovtedajším znalostiam a takúto linku by neposkytol?

-- 5. 12. 2019 01:38 --

Nemám problém prečítať si o nejakých skutočných problémoch.
(ale konkrétnych, kde sa možno dočítať aj o detailoch, prehodnotiť dôkazy, spraviť dôkladnejšiu analýzu, ...)
Ale "čítal som", alebo "susedov kolega počul, ako sa dvaja bavili, že sa to vraj niekomu stalo" .. ma fakt nebaví :-!

Vie tu niekto o nejakých problémoch s najhoršou kontrolou kvality, o ktorých písal Dolgor?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 12. 2019 08:07

O motorkároch v BA neviem nič, väčšinou tam idem len zastaviť sa na trhy alebo rýchlo niečo fotiť na otočku.
Dúfam že tam budú keď sa pôjdeš pozrieť, no väčšinou sa tam vždy niečo deje :)

Čo sa týka kontroly kvality, tak tú má Sony, podľa testov na Lens Rentals, trocha slabšiu. V minulosti to bolo horšie, no spolu s novšími modelmi sa zlepšujú nie len opticky, ale aj konštrukčne a kontrolou kvality.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 5. 12. 2019 08:38

Jen pro upřesnění oprava u vadných kusů Nikon D600 byla provedena zdarma a to i po záruce viz https://www.digimanie.cz/nikon-svolava- ... aruce/5479. Třeba to měl takhle kámoš, co to využil.
D610 byla vydána proto, aby uklidnila lidi, že nebudou mít stín pochybnosti o tom, že můžou mít tento problém.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 5. 12. 2019 09:24

monikash píše:Ondreji, nevíš, jestli zase budou v Blavě 14.12. motorkářští Mikuláši a čerti jako loni? Měla bych být v Bratislavě a v nedaleké čokoládovně Hauswirt.


No, v tej čokoládovni Hauswirth, keď vymákneš pár zajazdových HU+SK autobusov, tak si môžeš potrénovať fotenie skrumáže naostro! Pred vianocami a veľkou nocou tam býva chvíľkami celkom peklíčko. :D
(P.S. Malá rada - sú tam dve predajne za sebou, všetko sa natlačí do tej prvej čo vypadá jak chalúpka, tú zadnú obyčajnú si mnohí ani nevšimnú.)

Inak tento rok bude aj krampus sprievod, pozvali stovky rakúskych čertov, ale ja radšej originál pekne pod Alpami, napodobeniny mi nevadia len u krytiek na objektív.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 5. 12. 2019 09:30

Když jsme tam byli loni, tak byl v Rakousku státní svátek, a měli jsme znalou průvodkyni, takže jsme napřed prošli Blavu a kolem 14té hodiny jsme zajeli do čokoládovny, kde bylo jen pár osobáků (hodně lidí tam jezdí pro "mikuláše") a to už bylo po. A pak jsme se zase vrátili do města.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 21Petron 5. 12. 2019 17:06

Měl bych dotaz, zda má někdo zkušenost, nebo jaký je váš názor na širokáč Zeiss Touit 12mm f 2,8 k Sony A6500. Zvažoval jsem ještě Samyang 12mm F2, ale ten má dost silnou aberaci už od F 8 a pouze manualní ostření. Díky
21Petron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 5. 12. 2019 17:45

Když jsem mel A5100, vybiral jsem tehda mezi SONY 10-18/4 a timhle Touitem 12/2.8. Staly tehdy stejne, nevim co me tehdy vedlo k tomu sahnout po 10-18. Dnes bych po zkusenosti s radou Batis volil obracene, vzal bych Zeisse. Uz i kvuli tomu, ze Sony byl plastacek, Zeis vypada naproti tomu festovne, je i utesneny (to dnes po negativni zkusenosti s Voigtlangerem povazuji za velmi dulezitou vlastnost objektivu). Obrazove byly oba bez problemu, ale dnes uz jsem silne navykly na Zeiss look :-)
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STigre 5. 12. 2019 19:52

Zdravím,
jsem dvě desítky let Olympusák – od kinofilmu po dnešní E-M1 II, ale teď jsem v „black friday“ koupil Sony A7R III – no neber to za 52 000,- + 5 000,- cash back :-). Mám dotaz (nejspíš asi na Ondreje Bobka) – není riziko používat systémové blesky YN 560 IV v patici na foťáku Sony? Stačí mi (jako na Olympusech) jen manuál, ale trochu se bojím, aby se nezkratovaly kovovou paticí blesku ty kontakty v patici pro blesk na foťáku. Je tam sice jakýsi plastový výstupek, který by mohl patici blesku udržet mimo dotyk s kontakty, ale pokud s tím máte někdo zkušenosti, podělte se o ně :-). Díky.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 12. 2019 20:01

Fotim s YN 560 III/IV bleskami na Sony zatial nieco vyse 4 roky a nebol s tym problem (a ani u nikoho dalsieho).
Akurat nedavno som si dokupil dalsie YN blesky (TTL - s plastovou nozickou), takze to snad aj nadalej bude fungovat tak dobre, ako doteraz :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STigre 5. 12. 2019 20:33

Díky za uklidňující odpověď, (mám těch blesků 5 + řídící jednotku YN560-TX) a mám ještě jeden dotaz - spolupracuje stabilizace čipu v A7R III se stabilizací objektivu Sony FE 4/24-105 G OSS, nebo se musí použít jen jedna z nich ?
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 12. 2019 20:43

Stabilizaciu v A7R3 nevypinam nikdy (ehm, ani na stative pri nocnych fotkach). Pokojne ju nechaj zapnutu, nebudu sa bit.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 6. 12. 2019 07:06

V recenzi k sony e70-350 na megapixle recenzent píše, jak byl překvapen stabilizací v těle a ve skle, píše, že se elektronicky spojí a spolupracují.
Takže fungují stejně dobře jako na panasonicích vyrobených už před několika lety.... :-)))))
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 12. 2019 07:34

Ono to malo Sony tusim tiez uz dost davno (v dobach SLT a predym aj Minolta), no nikdy to nebolo a ani nebude tak dobre, ako mini-snimac za relativne velkym bajonetom. Tam je moznost pohybu snimaca uplne ina...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků