Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 7. 2019 10:45

Hej, cena A7R3 je velmi nizka, obraz ma stale spickovy a to bude platit aj o niekolko rokov.

Fotaky som kupoval 4/2018, zatial maju obe tela A7R3 nafotene po cca 60tis fotkach a ani na jednom som nejake "spomalovanie" neregistroval, dokonca mam pocit, ze 10fps je o nieco rychlejsich ako bolo 10fps pri mojom predchadzajucom Canone 1D4. A to nejake scrolovanie obrazovky ci extremne spomalenie uz vobec... urcite mal chybny kus.

Len to chce lepsi pocitac na spracovavanie fotiek :)
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 16. 7. 2019 10:46, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 16. 7. 2019 10:46

som zvedavy co daju von(udajne aj novy batterygrip, mozno vacsie telo ? ) kadopadne nech daju cokolvek tak zasa sa bude par mesiacov hovorit len o sony .... ale tak ci tak mi za najvacsieho sleeper-a pride Canon len to zabija cenami objektivov skoro v sume stredoformatovych ...paradoxne sa pre mna stal sony najlacnejsi system....kto by to bol povedal 2 roky do zadu :D
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 7. 2019 10:57

Ondrej Bobek píše:Hej, cena A7R3 je velmi nizka, obraz ma stale spickovy a to bude platit aj o niekolko rokov.

Fotaky som kupoval 4/2018, zatial maju obe tela A7R3 nafotene po cca 60tis fotkach a ani na jednom som nejake "spomalovanie" neregistroval, dokonca mam pocit, ze 10fps je o nieco rychlejsich ako bolo 10fps pri mojom predchadzajucom Canone 1D4. A to nejake scrolovanie obrazovky ci extremne spomalenie uz vobec... urcite mal chybny kus.

Len to chce lepsi pocitac na spracovavanie fotiek :)


Prave. trochu horsi AF oproti A7 III by ma neobtazoval, hladacik zda sa byt perfektny. Oproti sucasnemu panasonicu by mi chybala stabilizacia, ale to sa snad zlepsi aj vo FF.

je dost mozne, ze to bol problem konkretneho kusu, ale aj kvoli A9 som mal SONy spojene s prehrievanim, takze ma napadlo sa na to opytat.

PC mam aktualne Ryzzen 5 2600 a 16GB ram co na nejake hromadne upravy nie je, ale az tak sa tym netrapim. Pripadn upgrade nevidim ako problem.

U mna je najvacsi "sleeper" Olympus. Canon sice vydava skla ktore by som nezaplatil, ale zdaju sa to byt exkluzivitky. Rko je ale pruser, to je pravda. Ale to uz je trochu OT :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 7. 2019 11:09

FF fotoaparaty (vsetky od A7R3 po S1R) maju slabsiu stabilizaciu v tele ako m43, to je pravda. Ryzen 5 2600 je este fajn s nim by sa dali dobre robit fotky, rovnako aj 16GB RAM by neobmedzovala (mam 32GB a cely PC pri robeni fotiek v LR malokedy vyuzije viac ako 12-13GB)
Olympus ma taky svoj svet, tam asi aj ostane. Canon dava na trh pekne objektivy (a pekne drahe), casom sa snad aj s telami rozhybe.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 7. 2019 11:12

Aj preto by ma tesilo APS-C, je tam sanca, ze by IBIS fungovala trochu lepsie. Ale Panasonic S1 s poslednym updatom a stabilizovanym sklom je udajne cca na urovni G9, takze ani u FF nemusi byt vykonnejsia IBIS problem.

Ja som to kupoval kvoli videa a pomerne pohodlne s tym ide upravovat 4K video z M2 PRO, takze verim, ze vacsie obrazky by zvladol. Ale A7 RIII by aj tak bola hudba buduceho roka, resp zimy ked fotit velmi nebudem a budem mat cas na zmenu. Ak teda k nejakej dojde.

Svet Olympusu by sa mi pacil, ale nepaci sa mi ze v nom spinkaju. Canon spinka tiez, ale ti si to mozu dovolit. Je to tiez alternativa, 70-200 f 2.8 vyzera vyborne (zatial), ale s telami je to bieda. Ze Rko nema joystick a IBIS hovori o tom, ze v Canone sa toho asi moc nezmenilo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 16. 7. 2019 12:49

Díky chybějícímu joysticku bych si Rko od Canonu nikdy nekoupil a ta chybějící stabilizace by mě hodně mrzela. Tohle si Canon dovolí jen díky svému jménu.
Jinak je sranda, co někteří z nás považují za velmi nízkou cenu, třeba já Sony A7RIII s cenou cca. 75 000kč nepovažuji za levnou ani omylem. Ale obraz má hodně dobrej, to zase jo. Když pominu cenu, která je pro mě moc vysoká, tak mi vadí menší rozměry a z toho vyplývající velikost ovládacích prvků (focení v zimě v rukavicích) a že to nemá stavový display. I když už mám doma kromě D800 dvě menší bezzrcátka, mám pořád ty špatné zrcadlovkové návyky :-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 7. 2019 14:43

Takze 61Mpix: https://www.sonyalpharumors.com/sr5-new ... el-sensor/

Este tak vylepsit IBIS ... :-)


Co sa Rka tyka, IBIS by som mu odpustil, to Canon zatial zrejme nema a az to mat bude, dalsie generacie ho snad dostanu a kedze je to systemovy fotak, snazim sa pozerat trochu aj do buducnosti.

A prave preto ma zere ten joystick. Nie je to ziadna techologia ktoru Canon nema, ale skor symbol vyssej triedy za ktory Canon Rko nepovazuje a teda by som necakal, ze sa v jeho nastupcovi objavi.

A7R III v zahranici je uz pod 2k eur a schopnosti toho fotaku su znacne. Ten snimac je mozno najlepsi FF snimac sucasnosti a nie je to zdaleka tak tazkopadny fotak akym boli podobne stroje v minulosti. V podobnej kategorii by som za lepsi povazoval asi len Nikon D850 a aj tam je to len o to co kto od fotaku ocakava.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ady_h 16. 7. 2019 15:43

sleeper som myslel v tom zmysle ako sa pouziva u aut :-) na oko spia ale myslim,ze do pol roka trocha zahybu svetom mirrorlessov ;-) hentie super objektivy chystaju na nieco ine ako su R, RP
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luboš 1 16. 7. 2019 16:13

Luboš 1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 7. 2019 16:15

ady_h píše:sleeper som myslel v tom zmysle ako sa pouziva u aut :-) na oko spia ale myslim,ze do pol roka trocha zahybu svetom mirrorlessov ;-) hentie super objektivy chystaju na nieco ine ako su R, RP


Tak ten vyraz nepoznam, ale ano, to sedi. Nemyslim si, ze Canon je na tom tak zle, len sa s novinkami neponahla kym nemusi. Pre pouzivatela to bohuzial nie je idealny pristup.

Inak teda A7R 4 vyzera skvele, ale napadlo mi, ze ta lava strana by sla vyuzit lepsie. Podobne ako to ma napriklad A9.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 7. 2019 18:02

AF bod moze mat cervenu/bielu farbu - wau, neuveritelne sa stalo skutocnostou! :D

https://youtu.be/tI-D08LRvyE?t=919

Inak je to pekny fotak, poriadne vylepseny A7R3. Konkurenta na trhu zatial asi nema (Z7 a S1R sa "biju" o pozornost skor s A7R3). Zmeny na tele aj v zaostrovani su velmi dobre, som rad ze ide Sony spravnym (logickym) smerom dopredu a zatial nevymysla (v minulosti sa spravali dost nepredvidatelne).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 7. 2019 18:14

Vidim, ze kazdy system ma nejake tie svoje problemy :-D

S tou 200-600 to vyzera byt solidne wildlife kombo aj ked na to ten fotak asi nie je priamo urceny :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 16. 7. 2019 18:25

Ta lava strana fotaku je na sibenicu pre dizajnéra.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 7. 2019 18:27

Tiez mi pride, ze je to extremne nevyuzite miesto. A9 tam ma tusim ten dial na zmenu AF modu a to mi vobec nepride ako hlupy napad.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 16. 7. 2019 19:22

co je teraz "blbe", ze asi dlhsie nevyjde vylepseny fw na A7R3/A7III (cerveny AF bod, realtime EyeAF), by si liezli do kapusty s novym fotakom.
plus cena napr. na e-infin.com/eu/ je 1.949euro za A7R3 a A7III dokonca za 1.529euro.
...nie zeby som isiel predavat A7R3, ale aspon ho budem mat teraz este viac rad, ze aky drahy fotak som kedysi kupil :-D

PS: zatial som nevidel nikde, ci ma moznost fotit do mensieho rozlisenia na FF ta A7R4, podla mna nie. a ano, ten otocny dial na A9 na lavej strane by sa hodil na novej A7R4, ale to si podla mna nechavaju na novu A9II, ktoru predstavia o tyzden :)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků