Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 15. 7. 2022 16:54

lennyl_2 píše:dnes som nasadil L-plate na A6000. vazi 35 gramov ! :-D
fotak sa mi drzi 100x lepsie a na stative sa da normalne vyklopit LCD, je tam dost miesta.


Tak když ten L-plate má jen 35 gramů, tak to je to dost použitelné. Ergonomii držení to hodně zlepší, jen to komplikuje výměnu baterky.

Uvažoval jsem o upgradu stativu, ale jak tak koukám na ty ostatní stativy, tak mi ve své primitivnosti ten Velbon přijde geniálně vymyšlený. Dojem kazí jen plastová hlava a destička.

Velbon nemá vytahovací středovou tyč, jen úzký sloupek, takže to minimalizuje průměr složeného stativu jen na 5,5cm.

I bez středové tyče dosáhne do 1.3m a má tak daleko širší základnu, je stabilnější. Vysunutí středové tyče nahoru stabilitu stativu akorát snižuje.

No a pak je tu to vystrčení stativové hlavy mimo střed stativu, takže foťák nepřevažuje stativ na jednu stranu.

Největší vychytávka je rychlá aretace zámků jedním otočením nohy, celý stativ se tak dá rozložit během 4 sekund. Na klasických stativech je to dost opruz aretovat zámek po zámku a pak je při skládání zas postupně odemykat.

Obrázek

Jestli víte o něčem podobném, budu rád za tip.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 15. 7. 2022 18:00

Flor.cz: baterka sa normalne vytahuje aj s nasadenou L-plate. Ale SD kartu uz musim pinzetou tahat taky je tam slot natesno na moje hrube prsty.

Mne vadi ked ma stativ spojene nohy tyckami, nemozem tak nastavovat kazdu nohu zvlast (uhol vyklopenia) na zlozitejsom terene. A tak fotim casto na skalach.
Naposledy upravil lennyl_2 dne 16. 7. 2022 11:57, celkově upraveno 1
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 16. 7. 2022 08:10

Tak to je super, když jde vytáhnout i baterka.

U těchto stativů sice nejdou nohy vyklopit, ale dá se libovolně měnit jejich délka, aby se stativ přizpůsobil terénu. No a s tou rychlou aretací je změna délky nohy otázkou pár sekund.

To středové propojení nohou sice může být v krajních situacích trochu omezující, ale jinak dost zpevňuje celou konstrukci stativu. Resp. to umožňuje, aby byl stativ subtilní(lehký) a přitom pevný.

---------------------------

Teď jsem si vzpomněl, že mě vlastně kolega při focení v takovém složitějším terénu cvakl. Nikdy jsem neměl problém s tím umístit úzké nohy Velbonu mezi šutry nebo na šutry. Ale jasný, je to o zvyku.

Obrázek
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB1 16. 7. 2022 15:24

Tamron to announce a new 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD full-frame mirrorless lens for Sony E-mount :
https://photorumors.com/2022/07/15/tamr ... z7ZDJEggax
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 18. 7. 2022 15:56

Najblizsie by na Sony mali byt predstavene tieto objektivy (Sigma, YN, Tamron, Tokina)
https://www.sonyalpharumors.com/five-ne ... nd-tokina/

Vsetky tie mensie stativy su celkom zaujimave na cestovanie. Ja mam Manfrotto Element MII (okolo 100€), ktory nema nejak velke rozmery v zlozenom stave a hmotnost je este fajn, no aj tak ostava doma a pouzivam ho len minimalne, mozno 1-2x za mesiac (z toho dovodu neslo do stativu nejak vela penazi). Vymenim ho asi az keby sa pokazil, takze snad vydrzi dost dlho :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 18. 7. 2022 22:08

sa toho 28mm objektivu fakt nedockam :D

Sigma potesila s 20 alebo 24, nevedel som si vybrat u Sony 20 vs.24 tak nebudem vediet teraz u Sigmy uz ked mam 35&85 DG DN,nech to mam rovnake ... :hm Este nejaky 50mm, podla roznych rumors by to mal byt 50 1,2 s velkostou 35 1,2 a to fakt nechcem :roll:

stativy mam zatial dva Manfotto 055 ten mam v atelieri a 190 ktory bol taky na tahanie von ale planujem ho vymenit za lahsiu verziu Element MII, pozeral som aj po K&F Concept ale neviem ako su na tom s kvalitou
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bryan007 19. 7. 2022 12:21

ano, 28mm chce poladit. Třeba v sérii G s f/2, ať to není nějaký půlkilový G master buřt. Clonový prstenec, tlačítko, poladit ostrost, vinětaci a distortion a šup s tím na pulty, už dělám předobjednávku.
A hned v závěsu novou 24-70 f/4, raději snad bez Zeisse.

Jenže oni řeknou ne a dostaneme raději stopadesátou 35mm a šedesátou 24-70 f/2.8
Bryan007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lennyl_2 19. 7. 2022 17:44

pozeram na ukazky z tej Loawa 10/4 a vyzera to namakane na krajinu/architekturu, uvidim kolko bude u nas stat a na dake testy.

https://www.venuslens.net/product/laowa ... kie/ref/5/

o tyzden idem na Liptov a do Slovenskeho Raja na dovolenku, beriem aj ten setak 16-50/3,5-5,6 OSS, nebudem nateraz kupovat nic ine siroke. pribalim si aj 100-400DG DN OS na medvede do Pribyliny, uz som zene hovoril nech si vyberie, ktore z dvoch deti obetuje :-D

na blizko je ostra aj f3,5, na stredne vzdialenosti staci f5,6, na nekonecno je lepsich f11.
prve dve 16mm f5,6, posledna 16mm f11
https://ulozto.cz/tamhle/SzPIKfafgaAf/n ... 5CIQEuLt==
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 7. 2022 05:19

Ja beriem na medvede iba Sony 35/1.4 ZA, snad ho nebudem musiet pouzit... (Bystrica - Malachov a okolie).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 20. 7. 2022 20:04

ja som sa dnes odhodlal a zobral objektiv na produkty a pod.....uz ked mam pomer 50:50 svadby a produktove fotografie :D

mozem predat posledny canon objektiv a adapter :roll:
Přílohy
X30F4130_sm.jpg
X30F4129_sm.jpg
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 7. 2022 07:08

Krásne sú tieto "staršie" kovové objektívy ...taký Sony 55/1.8 bude mať na budúci rok už okrúhlych 10 rokov :)

Z nejakých budúcich nových skiel by sa mi určite páčili 28/1.8G, 55/1.8G či mierne vylepšený 85/1.8G... alebo odľahčené f1.4 Sigmy na spôsob 85/1.4 DG DN. No nebudem nič meniť, pokiaľ nedajú ucelenú radu objektívov s rozumnou hmotnosťou.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 21. 7. 2022 10:19

Ja už práve ani neviem aké sklo by som chcel :-D Jeden deň to je sirokac, potom tele a potom nejaký univerzál ... Sú svadby kedy idem stále na 35 & 55, 24 nevytiahnem a 85 minimálne a ďalší týždeň sa to celé otočí :-D Asi sme už len zmlsani a nevieme čo so sebou :-D
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 21. 7. 2022 11:50

Ady_h: dej vědět, jak jsi s ním spokojený. Já po něm pokukuji už delší dobu. A co se týká jiných objektivů, věděl bych kde by Sony mohlo přidat - v cenově dostupných rozměrově menších teleobjektivech. Něco jak má Canon ty málo světelné teleobjektivy nebo Nikon PF objektivy.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ady_h 21. 7. 2022 20:25

fotofanda, este som s nim nerobil nejake seriozne fotenie ale teda co sa ostrosti tyka tak z toho co mam je to bezkonkurencne najlepsie, ked si predstavim co z toho polezie ak na A7RIII zapnem pixel shift + focus stacking z viac zaberov tak sa uz tesim moc :love:
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod quapor 22. 7. 2022 11:11

niekedy je naraz na bazosi v ponuke sony 90ka makro aj 5 kuskov, teraz len jeden, ale hodne sa tam toci
nedal by sa pouzit aj ako "portretak" ?
quapor
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků