Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 10. 4. 2019 22:02

Sony 400/2.8 GM v akci
Přílohy
dsc06506_40593646913_o-01.jpeg
dsc06504_33682839848_o-01.jpeg
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 11. 4. 2019 03:25

Chtěl bych se zeptat na iso 50 u A7/1
Doteď jsem měl na objektivu f1, 4 B+W ND2x pač mne to nex na 1/4000 iso100 venku nedával, teď díky iso 50 a navíc 1/8000 by to už mělo být v poho (i když 8000 zase nezvládne blesk hss) ale k tomu iso - četl jsem že to může být hardwarové (u nějakého foťáku to bylo v recenzi jako plus "hardwarové iso 64") a nebo jen softwarově? Jak to má a7? Jestli to nějak nechudí obraz..
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 11. 4. 2019 06:45

Ondreji, bojím se, že zpětná instalace půjde jen v servise, jako u většiny fotoaparátů.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 4. 2019 07:03

Zrejme to tak bude s tym FW.

ISO 50 je u Sony riesene umelym stmavenim fotky (hodi sa to pri foteni do jpegu). Kombinacia f1.4 + 1/8000 nie je v RAWe problem ani na ostrom slnku.

Novy FW pre A7III a A7RIII: https://www.dpreview.com/news/254321893 ... iii-a7-iii
Instalacia nezmeni nastavenia fotoaparatu. Pri stahovani chcu, aby ste si zalozili ucet na webe Sony, no staci preskrolovat dole a stiahnut FW aj bez toho.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 11. 4. 2019 10:50

fw 3.00 mam nahodeny na A7R3, registrovany na Sony stranke som uz bol predtym, lebo som si predlzoval zaruku na fotak o rok, takze download bol v pohode.

nastavenia mi po update neresetlo, to ma tesi. na rychlo som prebehol menu a nove polozky su asi iba v tej zalozke AF pre realtime tracking. namapoval som si na Fn tlacitlo v menu on/off EyeAF a aj zmenu EyeAF clovek/zviera, nech to mam po ruke.

funguje to pekne. skusal som teda iba ostrit na fotku macky na monitore. zda sa mi,ze aj ostrenie na 1 AF bod (pouzivam stale AF-C) je ultra presne aj so Sigmou 50/1,4 ART na f1,4. krasa.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 4. 2019 12:47

Cele to zaostrovanie funguje tak nejak lepsie, no mozno sa mi to len zda. Ja mam vo FN menu pridanu volbu clovek/cica a na AEL mam zapnutie/vypnutie rozoznavania tvare/oci.
Uvidim ako to pojde v praxi a ci bude mozne mat detekciu tvare zapnutu neustale. Rovnako som si zapol aj automaticke prepinanie bodu na vysku/sirku, tusim to ide o nieco rychlejsie (no mal som to dlho vypnute, tak sa mozno mylim).
O tyzden to na svadbe hned aj poriadne vyskusam.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pamo23 11. 4. 2019 13:27

Otestoval som prave troska ten novy Firmware 3.0 na Sony A7iii + 55mm 1,8, nevyzera to zle O:-) - https://youtu.be/jLQK_13dLuA
PS: na somarovi to fungovalo obcas ano obcas nie.
Pamo23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lennyl_2 11. 4. 2019 13:37

pozaram, ze vacsina vidii s EyeAF je pri celoplosnom alebo zone ostreni.

doteraz som fotil tak,ze som si nastavil niekam na fotke AF bod (vacsinou najmensi) a drzal mapovane tlacidlo na hladanie oci a fotak nasiel tam kde bol AF bod to oko.

teraz skusam nastavit ten AF bod na najvacsi. asi si namapujem dake tlacidlo na vypnutie EyeAF. to bude fungovat ako recall funkcia?
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 4. 2019 14:02

Prave som sa s tym viac hral a nasiel podobne riesenie - na AEL som dal Recall s nastavenim:
Focus Mode: Cont. AF
Focus Area: Wide
AF On: On

Pri podrzani AEL to funguje ako Eye AF doteraz - vybera oci sam a kdekolvek v obraze

EDIT: Eye AF tlacidlo funguje rovnako dobre :)
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 11. 4. 2019 18:25, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 11. 4. 2019 17:54

lennyl_2: EyeAF používám jak jsi měl ty, tj. malý/středním bodem najedu blízko cílových očí a zmačknu AEL. Často mám na fotce víc než jednoho člověka a tímto si pomáhám, aby mi vybral toho koho chci (ne vždy to ale funguje). Hodila by se funkce výběru oka, ale to asi bude (je) jen na A9.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 4. 2019 18:09

malým/středním bodem najedu blízko cílových očí a zmačknu AEL

Teraz to robi fotak automaticky - tam, kde je zaostr. bod, fotoaparat hlada automaticky tvar/oci (bez stlacania AEL).

Tym nastavenim Recall funkcie som zmenil len to, ze nemusim na dany objekt mierit s AF bodom aby tam hladal oci, staci malicky bod nechat napr. v strede, stlacit AEL a ono si to oko najde aj uplne mimo zvolenej zaostrovacej oblasti.

̶N̶a̶s̶t̶a̶v̶e̶n̶i̶e̶ ̶t̶l̶a̶c̶i̶d̶l̶a̶ ̶"̶k̶l̶a̶s̶i̶c̶k̶e̶h̶o̶"̶ ̶E̶y̶e̶ ̶A̶F̶ ̶v̶r̶a̶j̶ ̶v̶y̶p̶n̶e̶ ̶"̶R̶e̶a̶l̶ ̶T̶i̶m̶e̶ ̶E̶y̶e̶ ̶A̶F̶"̶, no neviem co je na tom pravdy, mozno sa zajtra s tym pohram pri foteni a budem skusat, ako sa co navzajom ovplyvnuje.
Funguje Real Time Eye AF + namapovanie tlacidla Eye AF ak chce niekto zaostrit mimo vybranej oblasti ( = je lenivy prehadzovat bod, rovnako ako ja)

Kazdopadne fotoaparat zaostruje na oci az neskutocne dobre a je to este lepsie, nez to bolo doteraz :tleskani

edit: video, ktore toho vraj vela vysvetluje, tak ho rovno idem pozriet :)
https://www.youtube.com/watch?v=uB0f7pyAZPM

Pokec o 70-200/2.8 GM (svadby): https://shotkit.com/sony-70-200mm-f-2-8-gm-review/
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 11. 4. 2019 19:36, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 11. 4. 2019 19:21

Chápu správně, že už není zvlášť volba FaceAF priority a EyeAF priority, ale je to nově pod jedním nastavením?

"Real Time AF" je co? To automatické ostření na oko? Mimochodem, to automatické ostření na oko je bomba. Když dám někomu do ruky foťák, už mu nemusím vysvětlovat, že má držet AEL a do toho práskat spouští :-D.

Tak zjišťuju, že EyeAF nastavené na tlač. AEL funguje vždy (hledá oko po celé ploše snímače) a na spoušti funguje jen, když je "Face/Eye Prty in AF" zapnuto.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 4. 2019 19:41

Ide o "Real Time Eye AF" (uz som to opravil) - da sa zapnut v menu a urcit, ci ma fungovat pre ludi alebo zvierata.
Ide o neustale rozoznavanie oci/tvare bez ohladu na to, ci drzis tlacidlo pre "Eye AF".
Fotak to robi sam od seba pri kazdej fotke, vzdy sa snazi ostrit na oci a ide mu to rychlejsie a presnejsie ako so starsim FW.

Tvare/oci vzdy hlada v mieste, kde je umiestneny AF bod, ak tam nie su, tak zaostruje normalne podla zvoleneho bodu.

Ak chces "najst" oci inde, ako mas AF bod (a nechce sa ti ho presuvat), tak treba stlacit tlacidlo pre Eye AF (vacsinou asi AEL) ako to bolo aj doteraz.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 11. 4. 2019 19:52

Jo díky za upřesnění a potvrzení mých zjištění.

Od tématu eyeaf:
- ostření na MC11+Canon 50 STM se nezlepšilo, stále má mimo střed problémy.
- do Function Menu (FN) jde nově přidat "AF track Sens" (dříve nešlo).

Škoda, že tam stále nejde dát cokoliv (= to co jde dát do MyMenu). Takové "AF w/shutter" nebo "Format" bych ocenil.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 11. 4. 2019 23:06

Zdravim, nevite někdo jestli je k dispozici nějaká tabulka s továrními hodnotami jednotlivých nastavení a parametru A7III. Nějak jsem si ji při tom nastavování rozhodil, ale do továrního resetu se mi nechce.
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků