Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 31. 8. 2020 09:37

Tá cenovka mi fakt pripadá mierne nezmyselná. Ale u sony človek fakt nikdy nevie, v tomto chápem odpor Pemara voči nim.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 31. 8. 2020 09:42

ten novy fotak "prezentuju" ako pre vlogerov a youtoberov a cestovatelov, tj. lepsi na video ako Sony ZV-1 a ovela lacnejsi ako A7S III.
otazka je, ci ludia budu ochotny zaplatit avizovanu cenu, co je nad dnesny aj ked starsi, ale stale vyborny A7III.

uz viac ako tyzdne pozeram vsetky dostupne testy a youtube videa pre Sony FE 35/1,8. cenu som uz akceptoval.
postahoval som si aj RAWy a skusal v LR odstranit manualne aberaciu (na stromoch fialovu, na hranach v zadnom bokehu zelenu) a islo to. Zeiss 35/1,4 aj Sigma 35/1,4 maju tiez aberaciu (Zeiss este mensi kontrast a ostrost na f1,4 aj viac odleskov).
co potrebujem, je maximalne rychly a co najviac spolahlivy AF na deti, na rychly dej a nizku vahu. svetelnost na blizsiu vzdialenost (z ktorej chcem fotit) staci aj f1.8, to sklo je velmi ostre aj na plnu dieru na taku vzdialenost.
...ked je dobre pre pre Manny Ortiz (nosi ho v batohu pre rok 2020), musi byt aj pre mna ako hobby cvakaca.

Zeiss 35/1,4 je mimo moju cenu a je velky. Sigmu 35/1,4 ART nechcem, je to stary zrkadlovkovy dizajn (vaha) a u jedneho fotografa v teste pomalsej chodze modelky k fotaku mal na A9 (fw 5.01) uspesnost tusim 86% a FE35 az 96%.

a to je presne ten rozdiel co chcem, rychly a co najviac presny AF pri EyeAF. a chcem mat aspon jedno original Sony sklo (plus to tlacidlo na objektive pre EyeAF je pre mna velke plus a chcem ho).
a nechcem platit viac ako 1000euro, ani cakat na ziadne mensie Sigmy DN, Tamrony (f1,4 ? asi tazko), Samyang uz vobec nie, ani Tokinu. proste nic s f2,8.

bokeh pri ostreni na blizko je OK, ale pozadie musi byt dalej. akurat ta aberacia pri FE35, wrrrrr :D

objednam ho asi na Alza.sk, aj ked je trosku drahsie ako inde (a o vela ako vonku), ale ked to nebude dobry kus (ziadna decentrovana optika, slaba ostrost na f1.8) vratim ho v ten den do vydajne Alza a beriem dalej dalsi kus.

PS: Samyang 45/1,8 AF FE predavam, o 100e lacnejsie ako stal, je v zaruke, ako novy kus. aj ked je vyborny (rychly, ostry na f1.8, dobry kontrast aj protisvetlo, aberacie malo) tak mi viac vyhovuje 35mm a original Sony s tym EyeAF tlacidlom.
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 31. 8. 2020 09:58

Mne sa 35/1.8 páčil pre kontrast, ostrosť, rýchly AF a váhu. Aberáciu mal podobnú ako môj 35/1.4 ZA (priclonený dokonca vyššiu) a bokeh citeľne slabší (no stále celkom atraktívny) pri každom nastavení (možno aj kvôli kontrastu). Veľkosťou je 1.8 úplne ideálny k A7.
Premýšľal som nad výmenou, no vykašľal som sa na to, obraz ZA mám asi priveľmi rád aj napriek jeho chybám (na väčšiu vzdialenosť ostrosť a kontrast s f1.4 a aberácie).
Keby nemám 35/1.4 ZA, tak si bez váhania vyberiem Sony 35/1.8 - možno to urobím keď ma prestane baviť vláčiť sa s ťažkou výbavou (aj keď výrazne ľahšou ako v časoch s DSLR).

edit: Sony mozno uvedie novsiu verziu adaptera pre A objektivy: https://www.sonyalpharumors.com/suprris ... t-adapter/
Idealny by bol bez zrkadla a s motorcekom pre starsie objektivy. Ziadne z aktualnych rieseni uz nie je dobre, su velmi stare a casto pomale.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 31. 8. 2020 15:54

Ondrej: som zvedavy, co povies na ten novy FE 20/1,8G. (ked som mal kedysi Nikon 20/1,8G na krajinu, ten mal este menej odleskov/skoro ziadne). ja som teraz chvilu aj premyslal nahradit lahsi a sirsi zoom Tamron 17-28/2,8 + tazka a velka Sigma 24/1,4 ART FE za tu novu 20tku, ale asi by mi chybalo sirsie ohnisko na krajinu (tam by som bral aj 14mm kludne) a na report na vacsiu vzdialenost pri f1,4.

Dustin Abbott v recenzii spominal pulzovanie pri videu, pochopil som to, ze to robi aj na AF-C, ma to za nasledok neostre fotky. Sony k tomu sklu ale nevydalo dalsi firmware. ale neviem, ci nemal predprodukcny kus.
https://www.sony.com/electronics/suppor ... /downloads

cas 9:55
https://www.youtube.com/watch?v=ntCF46ngQs0
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 31. 8. 2020 18:19

Ondrej Bobek píše:Sony mozno uvedie novsiu verziu adaptera pre A objektivy: https://www.sonyalpharumors.com/suprris ... t-adapter/
Idealny by bol bez zrkadla a s motorcekom pre starsie objektivy. Ziadne z aktualnych rieseni uz nie je dobre, su velmi stare a casto pomale.

Tak na toto jsem moc zvědavý. Pořád doma suším staré Minoltí objektivy a toto by bylo přesně pro ně.

-- 31. 8. 2020 19:23 --

lennyl_2 píše:uz viac ako tyzdne pozeram vsetky dostupne testy a youtube videa pre Sony FE 35/1,8. cenu som uz akceptoval.
postahoval som si aj RAWy a skusal v LR odstranit manualne aberaciu (na stromoch fialovu, na hranach v zadnom bokehu zelenu) a islo to. Zeiss 35/1,4 aj Sigma 35/1,4 maju tiez aberaciu (Zeiss este mensi kontrast a ostrost na f1,4 aj viac odleskov).
co potrebujem, je maximalne rychly a co najviac spolahlivy AF na deti, na rychly dej a nizku vahu. svetelnost na blizsiu vzdialenost (z ktorej chcem fotit) staci aj f1.8, to sklo je velmi ostre aj na plnu dieru na taku vzdialenost.
...ked je dobre pre pre Manny Ortiz (nosi ho v batohu pre rok 2020), musi byt aj pre mna ako hobby cvakaca.

Nevím přesně jako to máte na Slovensku s nákupy u Foto Škoda, ale jak už tady psala Monika, tak mají Black Friday prodloužený o týden a ten objektiv tam je za 9990Kč.
https://www.fotoskoda.cz/3127-usetrete- ... dc0927be67
Sám o něm také přemýšlím.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 31. 8. 2020 18:38

fotofanda: reklamne emaily mi z fotoskoda chodia, uz som tam nakupoval, hned som pozeral na tu 35tku u nich na zaklade info v emaily.
ale to je verzia na APS-C, uplny iny objektiv :)
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 31. 8. 2020 18:46

Uff, tak to díky za upozornění, úplně jsem to přehlédl. Ale mají ho tam pěkně schovaný mezi samýma FEčkama.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 31. 8. 2020 19:13

stale bezi akcia +1rok zaruka u SONY na vybrane produkty (zlavu 50euro som uz premeskal).
na prolaike ju maju uvedenu aj pri FE 35/1,8...ine eshopy to nemaju uvedene, asi neakutalizuju stranky,ci (alza) ?
https://www.prolaika.sk/e-shop/sony-fe- ... 4771.xhtml

ak to dobre pozeram na Sony stranke, tak si tu zaruku mozem uplatnit aj pre tu 35tku ze ? (uz som si kedysi take rozsirenie zaruky +1rok aktivoval pre A7R3 kupenu u Zola)
https://www.sony.cz/electronics/exwarranty/t/objektivy
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 9. 2020 17:09

Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 1. 9. 2020 17:15

Moto One Vision
Sony A7S, A7R2, Panasonic G80 a GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 1. 9. 2020 20:11

Zdravím všechny a omlouvám se, jestli se můj dotaz nepatří, ale týká se to snímače :-) Nejsem moc technický typ a teď naposledy se mi stalo, že jsem zapomněl z manuálního režimu přehodit prioritu a zůstalo mi tam nastavení z nočního focení... No co si budeme povídat, 30s přes den asi nebylo úplně dobré, takže obraz úplně bílý... než jsem si všiml, uběhlo asi 10 vteřin. Neměl jsem foťák namířený do slunce, to vůbec, ale jednoduše byla celá plocha bílá kvůli expozici. Myslíte, že jsem mohl nějak poškodit snímač? Díky moc za názory...
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 9. 2020 21:12

To se občas stane kdekomu. Na 99,999 % se nic nestalo.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 2. 9. 2020 05:07

Dík :-) Trochu mě to vyděsilo, když jsem po chvilce teprve zjistil, že tam od zapnutí byla bílá plocha :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 9. 2020 08:11

Aktualna robota vyzera takto chutne, niekedy je tazke robit podobne fotky a nic pritom nechrumat :D
Mam tam danu prvu hromadnu upravu (korekcie objektivov, preset a vyvazenie bielej) a teraz idem tie fotky zladit a orezat :) A7R3 + 35 ZA a 50 ZA

Atmosphera_0539fb.jpg

DSC01920fb.jpg

DSC01955fb.jpg

DSC02158fb.jpg

DSC02230fb.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2020 09:20

Sa mi svojho času páčil článok o fotení jedla, ako čakali v reštike (alebo to bola cukráreň, už neviem) na profíka, nachystali, naaranžovali a nadšení to chceli po fotení dojesť.
Borec prišiel a všetko na úvod postriekal bezbarvým lakom, aby to malo lesk.
:D :D
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka