Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod monikash 24. 6. 2019 13:50

ady_h, taky mi u A6400 nesedí obraz v hledáčku (high) s tím, co vidím na displeji (normál/slunečno) a pak na displeji (LG).

Jinak, kdyby viděli obraz v hledáčku Panasonicu, tak by vůči obrazu v hledáčku u Sony neřekli ani popel.
Moto G5+.
Sony A6400, A7S, Panasonic GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 24. 6. 2019 14:29

Ondrej Bobek píše:Zaujimalo by ma od majitelov A7III, ze ako maju nastaveny hladacik (Finder Frame Rate):
- vyssie rozlisenie, nizsia rychlost (Standard)
- vyssia rychlost, nizsie rozlisenie (High)
Resp. ci sa rozlisenie meni tak viditelne aj u A7III.

Jedu ve Standardu. Zrovna nedávno jsem si zkoušel přepnout na High rozdíl jsem ani nezaznamenal.

ady_h píše:lennyl_2
asi som slepy alebo nenarocny ale nevidim rozdiel medzi standart a high u A7III a tak isto pindy na jeho kvalitu...mam aj fuji + moznost skusit eosR alebo a7IIIr ale ze by to bolo tak hrozne :hm fak som sa musel a velmi snazit aby som videl nejaky vyrazny rozdiel v rozliseni...

Tak to jsme na tom úplně stejně. Snažil jsem se a ano, EOS R má lepší hledáček než A7III, ale to je asi tak vše co má pro mne EOS R lepší. Při pohledu do hledáčku Fujiny (X-T20) v době výběru a nákupu A7III, jsem žádný rozdíl nezaznamenal.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 6. 2019 15:05

Mne sa tiez zda byt A7III taky "normalny" - nenadchne no ani nijak nesklame. Je to hladacik takej urovne, ze sa da bezproblemu kazdodenne pouzivat - rovnako ako na vacsine modernych fotakov.
Rozdiel v rozliseni hladacika (Standard vs. High) je na A7R3 velky, vsimol som si to prakticky hned, rovnako aj priatelka, no mozno este nemam tak znicene oci ako si myslim :D

Zebru odporucaju pri foteni na 100+, no mna otravuje, tak je vypnuta :D

Dnes by mal vyjst nejaky rumor o nativnom skle pre bezzrkadlovky od Sigmy (ziadna nadstavba DSLR objektivov)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 24. 6. 2019 15:16

No já mám na A7III hledáček na High, vesměs proto, že to někdo doporučoval. Na standart si nejsem jistý jestli sem to vůbec zkoušel. :-). Hledáček v Eos RP (má švagr) je pocitově lepší. U 7III mě trochu irituje moiré, které tam je vidět dost, pak mám pocit, že se expozice v hledáčku jeví výrazně jasnější a mám tendenci podexponovávat víc než bych chtěl, ale to klidně může být nějakým mým dementním nastavením Naštěstí chip to zachraňuje.
Každopádně úroveń hledáčku není nic co by mi rvalo žíly. Nějaké mušky to má, ale nijak mě to neomezuje.
Zebru nepoužívám, mám zobrazenej histogram. Někdy tu zebru vyzkuším.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 6. 2019 15:38

Zebru mam skusobne na video, nedavno som aj nainstaloval Davinci Resolve 16, ale nejak sa k tomu neviem dokopat. Chcem skusit na dovolenkach nejake kratke video (take 5min s nejakou hudbou), uvidim co z toho bude :D

EDIT:
Sigma by mala coskoro predstavit sialenost pre Sony - objektiv 35mm f1.2 a po tom nom aj nejake dalsie zaujimave kusky: https://www.sonyalpharumors.com/sr5-sig ... -fe-prime/

Len pre zaujimavost, takto vyzeraju snimace po nieco vyse roku na oboch A7R3 (na clonu f16) bez specialneho cistenia - zatial je cistenie zbytocne, balonik postaci (aj ked to nie je idealny sposob).

DSD06584.jpg

DSC06551.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 24. 6. 2019 21:48

Já mám hledáček v A7III nastaven na High, rozdíl proti Standard je jasně patrný. Při High je obraz jemnější a netrpí tak na moaré. Při namáčknutí spouště se obraz nejspíš přepne do Standardu, protože zhrubne a zvýrazní se moaré. Jsou scény, kde jde rozdíl High vs Standard pozorovat snadněji. Zkuste si to přepnout do High a namáčkout... ten rozdíl byste měli poznat.
Rozdíl v FPS mezi High a Standard nevidím.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 6. 2019 08:03

Nastavenie "High" znizuje rozlisenie (asi preto zmizne to moire), no zvysuje obnovovaciu frekvenciu hladacika.
Nastavenie "Standard" ponuka vyssie rozlisenie, nizsiu rychlost zobrazovania - pri prezerani fotiek je nastavene "nafurt".
Je to napisane aj v manualoch vsetkych Sony fotoaparatov a na A7R3 to je aj dost vidiet.

Na ten objektiv som zvedavy, asi to bude take monstrum, ako predvadza Leica s SL bajonetom, ci Canon s RF f1.2 objektivmi.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 25. 6. 2019 15:10

ta Sigma 35/1,2 FE bude podla mna aj ultra velka a tazka, odhadujem to nieco na sposob Sigmy 40/1,4 ART.

vcera som zobral v Alze Samyang 35/1,4 AF FE, v akcii za 570euro, dnes som ho bol aj vratit, zajtra si pojdem po druhy kus, za tu istu cenu.

Obrázek

-vaha aj velkost su stale celkom v pohode,sklo sa dobre drzalo (nebolo moc hrube)
-ostrenie bolo pekne rychle a pri AF-S aj tiche. pri AF-C bolo pocut chrustanie motorceku,ale nic hrozne
-moj kus mal lavu stranu menej ostru,preto som ho aj vratil
-na f1,4 bolo sklo luxusne ostre do 3/4 fotky,co je teda krasny vysledok
-protisvetlo bolo v kontraste fotky v pohode,odlesky sa ale nasli ked som sa trafil s natocenim fotaku,ale boli aj dost pekne(niekto ich dava umelo do fotky a su skarede)
-mal som tam firmware verziu 3, obcas bola fotka menej ostra na AF-C. novy firmware 4 to zevraj opravuje
-mechanicky ma sklo jedinu slabost, ked som prepol AF do manualu, tak ostriaci prstenec nesiel uplne hladko,popisovali to aj v recenziach na webe,ze to moze Samyang v buducnosti lepsie navrhnut
-oproti Sigme 35/1,4 ART sa mi zda Samyang 35/1,4 AF FE vyrazne rychlejsi v ostreni, Sigma vie aj hodit vacsie odlesky v protisvetle a Sigma ma viac strojovy vystupu na f1,4, kde Samyang podobne ako na novej 85/1,4 AF FE robi sice ostry vystup na f1,4 ale aj 3D renderovanie ma svoj jemny charakter

par JPG cvakov z A7R3 na plnu dieru f1,4

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 26. 6. 2019 00:08

Ondřeji, to co popisuješ se imho týká jen R řady. Už jsme to tu řešili pár stran zpět. Na A73 se to chová podle mě jinak. A manuál je k tomu velice strohý:

Vysoké:
Zobrazí ve vysoké kvalitě.
Standardní:
Zobrazí ve standardní kvalitě.

Poznámka
Když je nastaveno [Vysoké], bude spotřeba akumulátoru vyšší, než když je nastaveno [Standardní].
Když teplota fotoaparátu vzroste, nastavení bude možná uzamčeno na [Standardní].

Při nastavení na High je obraz v hledáčku jemnější, tj. nižší rozlišení mít asi nebude. Změny rychlosti mezi oběma variantama jsem si nevšiml.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 6. 2019 15:27

Aha, to som netusil, je vobec take nastavenie v menu A7III? "Finder Frame Rate", ako som opisoval vyssie z A7R3?

Ten Samyang dava pekne vysledky, obraz sa dost podoba na Sony 35/1.4 ZA, urcite medzi nimi nie je nejaky velky rozdiel (okrem ceny).

Moje dnesne s 35/1.4 ZA vo FOU ZOO (BA)

DSC06700fb.jpg

DSC06704fb.jpg

DSC06776fb.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 26. 6. 2019 17:34

"Finder Frame Rate" v menu A73 není. Mohu volit jen mezi High a Standard. Jinak tato debata probíhala na straně 132 (u mě, standardní počet příspěvků na stránce).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 6. 2019 12:33

Aha, ok :)

Sony vraj coskoro predstavi objektiv FE 35/1.8: https://www.sonyalpharumors.com/sr5-son ... 8-fe-lens/
Neuverim kym neuvidim, velmi som zvedavy na toto sklo. Mozno by mi stalo aj za vymenu 35/1.4 ZA, len musi mat dostatocnu kvalitu (tj na f1.8 musi mat porovnatelny vykon ako Canon RF 35/1.8 ci Nikon Z 35/1.8, co asi nebude az take tazke dosiahnut)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luboš 1 27. 6. 2019 18:28

Luboš 1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 27. 6. 2019 21:20

Tamron 17-28 bude asi opět hodně povedený kousek.
První recenze již je tady:

https://www.youtube.com/watch?v=hiIDjWxowyE

V první třetině videa se hodně snažil a vysvětlovat, aby Sony 16-35/2.8 GM nevypadal vedle tohoto Tamronu příliš předraženě. V rozsahu Tamronu 17-28 jsou si oba objektivy naprosto rovnocenné. Tamron je snad dokonce o chloupek lepší. Sony boduje hlavně svým větším rozsahem.

Pro mne jako hobíka je ten Tamron asi trefa do černého, ale počkám si ještě na další hodnocení.
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka