Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gamut 18. 3. 2015 18:54

No nechce se mi věřit, že lze přisuzovat vliv posterizace jen v hodně specifických případech. Zvlášť pokud mluvíme o hladkých barevných přechodech a vlivu PP při zpracování souborů. Pokud se podíváme na histogram a klasické třásňování pří zpracování u přesycených barevných kanálů. Nicméně právě PP při práci s křivkami a úrovněmi je to co ji způsobuje nejvíce.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 18. 3. 2015 19:20

Lotrandor píše:lukas_highenergy: mě to přijde, jak kdyby Sony prostě muselo něco sprasit, jinak by to nebylo Sony. Když už tam dají velký senzor, tak zkomprimujou RAW a zahodí data a ještě to neřeší. A7II to dělá taky. Tohle je problém pro 10% uživatelů ale může se to objevit i v tisku.

Pro ilustraci, jak se o tom nepsalo
https://photographylife.com/reviews/sony-a7-ii/3
http://www.rawdigger.com/howtouse/sony- ... -detection
http://www.dslrbodies.com/newsviews/son ... -d750.html

P.S. prostě ušetřili na procesoru

Heh jo ten názor, že by to nebylo Sony aby něco nezprasilo je trefnej, takovej pocit mám když uvedou skoro každý nový foťák. :D Ale nejsou sami, poslední dobou je to móda vyrábět light leaky, hot pixely, fleky na sensorech apod. Možná spíš dobou co přeje šetření na výrobě..

..hlavně levně, třeba si toho nikdo nevšimne.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 3. 2015 20:32

Mě přijde, že Sony je jedna z mála firem, co se nebojí zariskovat a zkusit ten vývoj posunout nějak výrazně dopředu (narozdíl od C a N, kde si jedou stále to svoje a je to v jejich pozici pochopitelné). Ale bohužel to vždycky ve výsledku dodrbají nějakou uplnou kravinou... Na druhou stranu - jiný malý FF není, když vynechám Leicu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod santilub 30. 3. 2015 08:51

Vratim se k fotce MK.Tvrzení,že A7 takto fotku nedokáže vyfotit považuji za mylné.
Trochu to rozeberu:
Výbér stanoviště nezáleží na foťáku,ale na fotografovi
Pokud mi nebude stíhat afc,předostřím si na určitý prostor a budu fotit v něm.
Je na mě,jak budu stíhat mačkat spoušt,to není omezení technikou,ale mnou
Při takovéto akci se běžně nafotí nékolik set fotografií a z nich se jich pár vybere
Používá se sériové snímání......
Je důležitá celková sladěnost systému.Zde platí přísloví o tom,že řetěz je tak silný,jak silný je jeho nejslabší článek......Vezmu to podle sebe.Mám a7r,sony 70-200/2,8 a redukci la-ea4.Rychlé a přesné....
Martina Kozáka si vážím a považuji ho za Pana sportovního fotografa.
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 30. 3. 2015 09:01

Nevyfotí, neboť nemá čím :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JohanesX 30. 3. 2015 09:38

santilub píše:Zde platí přísloví o tom,že řetěz je tak silný,jak silný je jeho nejslabší článek......Vezmu to podle sebe.Mám a7r,sony 70-200/2,8 a redukci la-ea4.Rychlé a přesné....

Jak jsi spokojený s LA-AE4? Jaká negativa vidíš v použití adaptéru na A7?
JohanesX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 3. 2015 09:55

santilub: tam šlo o použité ohnisko a charakter skla
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod nexnex 2. 4. 2015 09:55

Ahoj, prosím o radu: rozmýšlím se mezi Sony A7 a Nikon 610, jde mi hlavně o co nejlepší výstup na vysoké ISO. Prošel jsem různé testy a nějak se nemůžu dopátrat jednoznačného výsledku. O vyšších modelech neuvažuji kvůli financím. Díky
nexnex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 4. 2015 10:30

nexnex: co s tím hodláš fotit?
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod nexnex 2. 4. 2015 10:40

Fotím hodně na cestách, kvalitní vysoké iso potřebuji na street, ale i třeba i na interiéry jeskyní, kostelů apod
nexnex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 4. 2015 10:58

To je report i krajina dohromady. Sony tuším nemá pro FE mount světelný seťák, něco jako 24-70, který ovšem u Nikonu stojí 45k, což asi nebude úplně tvůj cíl s ohledem na výběr entry modelu těla. Pokud tedy hodně cestuješ, fotíš převážně krajiny a architekturu, zauvažoval bych nad Sony, vyjde to levněji, budeš sice hrotit baterky, ale zas to bude celé kompaktnější, Sony má celkem slušné f4 objektivy, u Nikonu zas můžeš ten report dotáhnout dál díky sklům, samozřejmě i tu architekturu, protože Nikon má 14-24/2.8, ale je to cenově někde jinde.

Radši ale počkej, až sem napíše nick lukas_highenergy, ten má A7 a asi i větší přehled o Sony sklech.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 4. 2015 11:52

Podobně jako lotrando - na tenhle typ focení udělají obě těla podobnou službu. Otázka je, jaká skla potřebuješ (Nikon má daleko větší výběr) a jak moc jsou pro tebe důležité rozměry a hmotnost (tady je výhoda na straně Sony a nejde jen o váhu samotné sestavy, ale i o to, že lze použít lehčí stativ).

Pokud bych chtěl opravdu univerzál na všechno, bral bych Nikon. Pokud jasně víš co chceš a Sony to splní, tak Sony...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod nexnex 2. 4. 2015 12:23

V podstatě jsem teď delší dobu používal dva foťáky - Nikon D90 a NEX 6. První se zoomem 75-300, NEX se seťákem 16 - 50 a redukcí na Nikorry. Nex mi vyhovuje hlavně kvůli nenápadnosti, ale už fotky na 1600 Asa mi připadají na hraně kvůli případné publikaci. A7 by z hlediska váhy a velikosti vyhovovala víc. Když ale koukám na různé testy, někde vidím u N610 okolo 3200 ASA žluté fleky, u A7 zase různé artefakty...
nexnex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 4. 2015 14:06

Artefakty v JPG jsou Sony specialita, víc než třeba u Nikonu. RAW by ale měl být OK u obou s tím, že 14bit u Nikonu je papírově lepší než 12bit Sony. V reálu se to pozná jen někdy (třeba noční obloha s dlouhou expozicí na hvězdy). Otázka je, zda chceš zpracovávat RAW. Já bych u FF foťáku chtěl určitě, ale naučit se to chce čas a prostředky na SW (Lightroom vyhuvuje, ale cokoliv jednoduššího spíš ne).

Oba objektivy jsou ale v tvém zřejmě případě APS-C, neboje chceš používat?

Podle mě vyloženou chybu neuděláš ani u jednoho z kandidátů, chce to ale domyslet jak do těch skel, aby tě to nezruinovalo a zároveň vyhovělo tvým potřebám.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod nexnex 2. 4. 2015 14:57

Lotrandor: většinu svých fotek upravuju ve fotoobchodě, s tím nemám problém. A většinu fotek s Nexem fotím okolo ohniska 28 mm, to je takovej můj záklaďák. Takže bych si v případě A7 na začátek asi koupil novou 28/2 a nějaký široký Samyang do interiéru. Dál bych viděl, s čím Sony přijde, údajně jejich 24 - 70 za ty prachy nestojí? Zdravím a děkuju!
nexnex
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka