Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 5. 12. 2020 09:02

Něco ze čtvrtka. Musel jsem vyrazit, neb kdy zase nasněží...
Jedna barva a jedna bezbarva :-))
Přílohy
26.jpg
X-T4+Viltrox 23@8
25.jpg
X-T4+Viltrox 23@8
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 5. 12. 2020 09:28

stan: fajne, pekne poskladane!
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 5. 12. 2020 17:18

[...]
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 5. 12. 2020 19:06

Se nějak nudí:-). Já to beru jako zajímavost a prakticky mi to přijde nepodstatné. Měl jsem v ruce X-T100 a musel jsem uznat, že na tom také nebyla vůbec špatně při ISO 6400.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 5. 12. 2020 19:40

Tady mi bohuzel prijde, ze jenom zatlacili na odsum rawu, protoze na tech ukazkach je videt, jak je vystup z X-T3 o neco ostrejsi, kdyby byl aplikovan odsum na vystup z X-T3, tak bude vystup totozny.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 5. 12. 2020 19:53

Ono je to fakt hnidopiststvi pro stouraly. Já v době pořízení a tehdejších recenzí jsem si udělal na základě DPReview osobní závěr, že nejmíň šumí 3, potom 2 a nakonec 4:-))
A je mi to jedno. Z RAWu co jsem si k tomu postahoval jsem došel k závěru, že detailů mají všechny dost.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 5. 12. 2020 20:00

Rozdily jsou urcite male, spis jsem to myslel tak, ze kvuli kvalite obrazu nema smysl prechazet na novejsi model, v podstate to nema smysl prave uz od dvojky.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 5. 12. 2020 20:12

Tak jest. A ještě jestli máme na pikometru 5 ovesných vloček nebo 7, že:-))
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 12. 2020 01:36

"Just for fun..." :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 6. 12. 2020 07:54

Stane35, viděla jsem fotky z X-T200 na ISO 6400 a byly taky docela kvalitní.
Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 6. 12. 2020 08:58

Tomu bych klidně věřil. Jak jsem uváděl někde zpět ohledně pořizování faťáčku pro synovu slečnu, tak nakonec padla volba právě na X-T100 s 15-45. Byl jsem ji otestovat a obrazově bude spokojená. Bohužel je teď v servisu, protože se při montování krytky foťáku ulomil malý kousek a a poškrábal snímač.
Na to, že je to CMOS APS-C, tak jsem byl fakt překvapený.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 12. 2020 10:35

Pro mě třeba ISO do max. 3200 bývalo standardem při focení v temném klubu s X-Pro2. Když si kapelka dovezla vlastní světélka (stačilo i jedno LED na stativu), tak jsem si mohl dovolit fotit s ISO mezi 1600 a 2000. SS většinou od 1/40 do 1/200 dle toho, jak moc akční to bylo a v jak moc krkolomné pozici jsem zrovna byl s ohledem na málo místa v prostoru (stoly, lidi, vybavení, žádné podium a další překážky). Protože v kleče to, kdy cítíte, jak vám kolena můžou každou chvíli prasknout, záda se začínají třást a za krkem je cítit první pálení, ale je třeba ještě vyčkat na ten ideální moment k zachycení, není ideální pozicí pro nastavení času 1/40. Tady bych asi tu stabilizaci docela ocenil. :-)

Nicméně, video, resp. kvalitu z X-T4, bych hned bral na místo X-Pro2. Tam je ten rozdíl mezi generací X-T2/X-Pro2 a aktuální v X-T4 pro mě docela markantní. A jak už to dnes bývá - dneska se výrobci předhánějí ve výkonu (CPU) a graf. enginu, stabilizaci, výdrži a především, milí přátelé, ve více pruzích, aby to bylo více Adidas (4K/8K/60fps/120fps...).
Pokaždé jsem se trochu děsil toho (hlavně při prvních náhráváních), když jsem video z X-Pro2 stáhnul do počítače a viděl hrubou verzi záznamu z toho klubového temného prostoru před nutnou úpravou (kontrast, změnit vyvážení bílé, potlačit šum, přidat ostrost, někdy aplikovat digitální stabilizaci a obětovat tím i kus obrazu atp. ...). Pak samozřejmě už jsem si našel nějaký mustr, který mi tu úpravu videa urychlil, ale chvíli to trvalo a člověk si tím musí zkratka projít. Zlatý časy... :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 6. 12. 2020 11:41

Video nedokážu posoudit, možná někdy, ale stabilizace je pro mě taková malá spása. Nechce se mi tady rozepisovat co a jak, ale mám vyzkoušeno, že se dá s 23 mm udržet i 1". Jinak jsem zjistil, že jak je to celé lehké, tak občas neudržím ani 1/200:-)). Prostě hmotnost DSLR tady měla určité výhody ve stabilitě rukou.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 12. 2020 17:30

Dneska odpoledne jsem se v areálu Dolní oblasti Vítkovic ptal po hlídači, kterého jsem poznal před několika lety a díky němu jsem se mohl potají dostat do části DOVu, kde nikdo nesmí. Bohužel, neodešel do důchodu, jak jsem si myslel, ale před několika dny zemřel.

Tak na památku jedna z fotek, kterou bych neměl nebýt jeho ochoty a vstřícnému přístupu. Ale jistě, bez flašky se to neobešlo.
dovvp4.jpg
XP2 s 23/1.4 (U vysoké pece číslo 4, 10/2017)
Technicky fotka nic moc, stativ nebyl, času málo a nahoře to docela fučelo. Nicméně, zážitek je to nejcennější. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 12. 2020 17:51

Paráda. Tohle místo je magické, teda aspoň pro mě.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka