FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 10. 2020 21:52

wikxzen píše:Ten 18/1.4 by byl pro mě možná dobrým řešením za 16/1.4 a 23/1.4. U prvního mi to příjde někdy až moc široké (a řežu i rovnám později) a u toho druhého zase někdy chybí aspoň 1-3 mm do šířky (a někdy není už kam si stoupnout). A pokud to je v takto kompaktním provedení, které má blíž k 23/1.4, tak tím ještě lépe. Tož tak.

Pokud je skica 18/1.4 finální a přesně zmenšená, tak už moc nadšený nejsem. V ruce ten mockup vypadal/se zdál menší.
Obrázek
mockup.jpg
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One 20 Pro
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 22. 10. 2020 07:00

Brod je ještě daleko
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noldo 22. 10. 2020 07:10

kultus píše:
Noldo píše:... Ešte je tu aj Viltrox 23 f1.4 ... :D

A jak je na tom s hlukem ve videu a rychlosti/spolehlivosti AF obecne? Na 23f2 to asi mit nebude co...ted jsem zase neco tocil s 35f1.4 a je to hruza ty zvuky :D

Zde zajimave povidani https://www.google.cz/url?sa=t&source=w ... FuBlv20TCG

Video netočím, takže neviem posúdiť. Pri fotení na X-T20 ostrenie asi ani nepočujem tj. na úrovni 23f2, ak náhodou cloním, čo sa mi často nestáva :-D , tak pri stlačení spúšte mám pocit, že počujem zaclonenie objektívu. Snáď nič na svete nevydáva také hrozné zvuky ako 35f1.4ka.

@rhinos, s tou 56kou nie som moc spokojný. Resp. očakával som ostrejšie fotky. Možno chyba na mojej strane. Keď som tieto fotil, tak každé prilačenie spúšte znamenalo, že objektív prešiel celou ostriacou vzdialenosťou a mám pocit, že som občas fotil aj bez potvrdeného af-locku, tj. ostriaci bod ešte biely a nie zelený. Vieme niekde nastaviť, aby to nefotilo bez af-locku?
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 22. 10. 2020 07:44

Že by někde v nastavení AF-S a AF-C - focus nebo release priority

-- 22. 10. 2020 08:57 --

Noldo, vyšel nový fw 1.0.8, který by měl tebou zmiňovaný problém řešit.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 22. 10. 2020 18:35

Noldo píše: Video netočím, takže neviem posúdiť. Pri fotení na X-T20 ostrenie asi ani nepočujem tj. na úrovni 23f2, ak náhodou cloním, čo sa mi často nestáva :-D , tak pri stlačení spúšte mám pocit, že počujem zaclonenie objektívu. Snáď nič na svete nevydáva také hrozné zvuky ako 35f1.4ka.

njn na foceni paradni objektivek na vyblbnuti, ale na to video opravdu nevhodny. Zacina mne lakat ten Viltrox uz jen ze zvedavosti...chce to skouknout vic recenzi
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 22. 10. 2020 20:40

Pri toceni videa by si mal pouzivat externy mikrofon, a to nielen na potlacenie zvukov ostrenia na 35/1.4 ale i zvukov, ktore pochadzaju zo stabilizacie ak ju ma obj. nebo telo.
Pokud sa da (scena to dovoli / nie moc pohybu na scene) tak ostrim len ked musim.
Mam nastaveny na tlacitku AF-L funkciu AF-ON, ta pocas videa funguje paradne - vynuti preostrenie. Funguje ale len v rezime AF-S. Takze netocim s AF-C. Na zaciatok videa si zaostrim, a pak ziadne zvuky AF tam nie su, len ked je treba cez AF-ON preostrim. S externym mikrofonom a hlukom na scene = zvuky z AF na 35/1.4 nepocut vo videu.

-- 22. 10. 2020 21:46 --

Noldo píše: ... aj bez potvrdeného af-locku, tj. ostriaci bod ešte biely a nie zelený. Vieme niekde nastaviť, aby to nefotilo bez af-locku?

Myslim ze musi byt nastavene: priorita AF FOCUS a sucasne nesmie byt povolene AF+MF.
Ta druha volba je klucova, niekde na dpreview o tom pisali , ze pokud je AF+MF na ON tak fotak udela fotku aj ked nie je zaostrene/potvrdene.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noldo 23. 10. 2020 07:32

Tak mal som to nastavené správne. Ide o prioritu na focus. Podľa mňa na AF+MF nezáleží, aj keď som ho mal na on, tak čakalo na lock. Šak ja sa s tým raz naučím fotiť ostro :D
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 23. 10. 2020 11:55

Jedna taková blbost
Přílohy
13.jpg
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 10. 2020 12:47

Ale jo, obraz dnešnej doby.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 23. 10. 2020 17:25

drive18 píše:Pri toceni videa by si mal pouzivat externy mikrofon, a to nielen na potlacenie zvukov ostrenia na 35/1.4 ale i zvukov, ktore pochadzaju zo stabilizacie ak ju ma obj. nebo telo.
Pokud sa da (scena to dovoli / nie moc pohybu na scene) tak ostrim len ked musim.
Mam nastaveny na tlacitku AF-L funkciu AF-ON, ta pocas videa funguje paradne - vynuti preostrenie. Funguje ale len v rezime AF-S. Takze netocim s AF-C. Na zaciatok videa si zaostrim, a pak ziadne zvuky AF tam nie su, len ked je treba cez AF-ON preostrim. S externym mikrofonom a hlukom na scene = zvuky z AF na 35/1.4 nepocut vo videu.

Tak ja ted fotim a tocim prakticky jen ditko, takze AF-C nutnost. Ale 35/f1.4 ma vetsi problemy i se spolehlivosti AF, ztratou ostrosti, castejsim preostrovanim nez setak...na to video bude asi 35f2 nutnost. Jak bude dite rust tak bude akcnejsi a videa budou jeste dulezitejsi nez fotky. Roztreseni se da dneska ucinne SW odstranit ale neostrost a zvuky tezko. Gimbaly a ext.mikrofony...to uz mi ten fotak prijde na domaci veci dost neohrabany. Ale je mi jasne ze to myslis dobre a ma to svuj vyznam.

Spis by mne zajimalo jestli jde pri aktivnim AF-C nejakym nastavenim tlacitka docasne deaktivovat AF. U mimina se to nekdy docela hodi, fotak nemusi zbytecne huntovat kdyz je ditko v klidu...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fomalhiwa 23. 10. 2020 19:47

XF 35/2 taky AF nema uplne dokonalej, aspon ta moje. Tech nezaostrenych fotek je vic nez bych ocekaval, ostreni neni tak rychly jak jsem zvykly napr. z kanonu atd.. Je to sice muj nejoblibenejsi objektiv, ale co se tyka AF, cekal jsem to trochu mirne lepsi :) ( hlavne ve tme)
Přílohy
DSCF7599.jpg
XF 35/2
DSCF3381-2.jpg
XF 35/2
Fomalhiwa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 23. 10. 2020 20:43

kultus píše: Spis by mne zajimalo jestli jde pri aktivnim AF-C nejakym nastavenim tlacitka docasne deaktivovat AF. U mimina se to nekdy docela hodi, fotak nemusi zbytecne huntovat kdyz je ditko v klidu...

Je to velmi jednoduche. Defaultne button AF-L ma mat funkciu AF-Lock. (Ja mam na AF-L funkciu AF-ON).
Pak zamok ostrenia bude fungovat jak v AF-S tak v AF-C a aj pri videu. S mojou 35/1.4 jak vydava zvuky pri preostrovani som ted odskusal a krasne zamkne ostrenie a je ticho vo videu. De fakto je to opacny sposob k mojmu , rozdiel je ze ja cez AF-ON preostrujem sam, kym ty tymto sposobom budes cakat kym ti preostri fotak cez AF-C, ked mu to dovolis.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod linecur 23. 10. 2020 21:47

Tak jsem sleduji situaci s těmi X-T30 a X-S10 resp. lidi se začínají zbavovat X-T30 za docela slušné ceny (tj. lze se dostat někde kolem 15-16 t), což je přece jen výrazná diference vůči novému foťáku za 25t minimálně... a jestli je ten přínos tak výrazný. má třeba někdo zkušenost s porovnáním x-T30 a X-T2, prosím? Jde mi o kvalitu výstupu, nebo spíš "významné" nedostatky X-T30 oproti vyšší řadě... neboť bych uštření nějaké kačky v tuto turbulentní chvíli i uvítal ;-)

-- 23. 10. 2020 22:50 --

Tedy kromě toho že x-t2 je Made in Japan a x-T30 je CNY:(
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 10. 2020 22:22

Obrazová kvalita X-T2 a 30 je prakticky identická, ale novější senzor a chipset v X-T30 ti přinese lepší výkon AF. ...Já osobně pořád zůstávám na X-T2 a na X-T30 by se mi nechtělo, ikdyž jsem o tom uvažoval. Kdyby X-T30 uchoval ergonomii svých předchůdců X-T10 a 20, byl by to atraktivnější "upgrade" z X-T2. Když jsem přecházel z X-T10 na X-T2, ocenil jsem joystick a volič ISO, ale bez obou bych dokázal fungovat. X-T30 ale ztratil křížový volič s programovatelnými tlačítky, což mě prostě odrazuje. Mám pocit, že se tím zhoršilo ovládání foťáku a že joystick navíc (proti X-T10) to nevykompenzuje. Příliš citlivé tlačítko Q pod palcem tomu taky nepomohlo. X-T30 jsem měl jen párkrát v ruce, takže nevím, jak velký problém je to v praxi. Možná se na to dá zvyknout a ve skutečnosti to není takový ergonomický downgrade z předchůdců.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 23. 10. 2020 22:50

Ono je to trochu nešťastné porovnávat X-T2 a X-T30 po ergonomické stránce. Když tak X-T3, ale jestli je primárním rozpětím financ...asi bych vzal novější snímač a naučil se žít s tím, co mi tělo poskytne

-- 23. 10. 2020 23:57 --

Anebo prostě s tím, co bude zrovna v perfektním stavu, ale levnější.
Stan35
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka