FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allien driver 6. 8. 2020 12:10

mobily nemajú šancu, keď je cieľom kvalita, najmenšiu šancu, už z princípu.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 6. 8. 2020 12:25

No, celosvetove prodeje za poslednich 5 let tvrdi opak. Je treba to vzit jako fakt. Normalnim lidem to staci, uprednostni dany moment pred technickou kvalitou.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 6. 8. 2020 12:37

no, ja by som sa nebál, tí čo fotia dnes mobilmi, predtým fotili kompaktmi s pidisnímačmi, takže si myslím, že k nejakým veľkým presunom nedochádza.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 6. 8. 2020 15:02

To je všechno naprostá pravda, má to jednu vadu - je to pragmatická úvaha, kterou se trh neřídí. Obzvlášť na zahraničních fórech často jak kdyby platilo, že jediný "skutečný" fotoaparát = fullframe. Ono to celkově vypadá, jak kdyby každý druhý potřeboval tisknout dvoumetrové tisky jako Andreas Gursky, realita je ale samozřejmě jiná. Diskuse kolem A7/Z6/R5 jsou hodně hlasité, APS-C v tom těžce hraje druhé housle.
Věřím, že za stávajícím i budoucím úspěchem Fuji stojí jiný přístup k "form factoru", proti tomu Sony vypadá jak když jen do generických hořčíkových krabiček, kterých má vylisováno na dvacet let dopředu, dává právě aktuální software :)

Dolgor píše:Ohledně toho přecházení mezi APS-C a FF... Jsem přesvědčený, že APS-C formát ještě zažije renesanci. Co naplat, přestože se pro FF dají nadesignovat poměrně kvalitní a přitom kompaktní objektivy, jako celek bude APS-C systém mít vždy možnost být ještě menší (při stejné nominální světelnosti a ekvivalentním rozsahu ohnisek). Po menším ale kompetentním systému bude poptávka pořád, mnoho lidí se unaví i z nošení FF bezzrcadlovek (po ještě větší únavě z DSLR) a bude chtít něco menšího a levnějšího. Rozdíl v obrazové kvalitě mezi např Fuji a Sony nebo Nikony není tak velký, aby bylo třeba se jím nějak moc zabývat. V podstatě je to jen cca 1 EV v šumu, který začíná být relevantní až někde okolo ISO 6400, kam se člověk zase tak často nedostane, a v možnosti mít fotoaparát s vyšším rozlišením. Jenže těch cca 24 -30 Mpixelů vídaných u APS-C je dost na docela hodně velké 3/4 metrové tisky v supr kvalitě, a kdo dělá větší. Plus za chvíli bude všude pixel shift, a nadto má každý možnost skládat panoramata. ...Je samozřejmě třeba splnit podmínku, že budou dostupné zajímavé stroje a optika. Fuji má dneska v tomhle velký náskok, ale trochu trpí tím, že některá optika je v některých směrech trochu zastaralá (například AF motory prvních pevných skel), což některé lidi odradí. Bohužel se teď Fuji dost soustředí na středoformát a na Fuji X se inovace optiky zpomalila.
ISO 12800 - blog o fotografování
https://iso12800.cz/
ondrasheq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spokar 6. 8. 2020 17:55

Taky nerozumím té posedlosti FF. Pokud je podle nich větší čip lepší, tak jaktože se nemodlí k Fuji GFX nebo Hasselbladu?
spokar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 6. 8. 2020 18:42

Většinou tomu nerozumí ti, kteří FF nemají. A když si ho pak pořídí, tak 90% fotek fotí FF, jako třeba Landov nebo já. Ale u Fuji Vám to asi nehrozí :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod LoboC 6. 8. 2020 20:30

dnešní ....Fuji X-T100+ 50-230mm

mám oboje - APS-C a FF a nijak to neřeším :-D
Přílohy
10.jpg
4.jpg
Naposledy upravil LoboC dne 7. 8. 2020 18:12, celkově upraveno 1
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 6. 8. 2020 20:52

Ahoj kluci, neberte mě až zase tak vážně, ale:
Spokar píše... "Taky nerozumím té posedlosti FF. Pokud je podle nich větší čip lepší, tak jaktože se nemodlí k Fuji GFX nebo Hasselbladu?"
Pemar píše: .... "Většinou tomu nerozumí ti, kteří FF nemají."
On každý chválí to, co má sám, protože to zná nejlíp. GFX nebudou mít za modlu, protože přeci jen stojí o trochu více, než je běžné. A Pemar nemá Fuji, tak podle interpretace jeho vlastních slov se dá odvodit, že Fujiňákům nerozumí.
PS: neberte to osobně, ale já prostě musel. :-) Měl jsem i Fujinu, pravda, starší model, nyní mám Vokouna Nikouna, a na každém je něco vychytanější a něco ne. Ale hlavní je, že jsme s tím, co máme, tak nějak spokojení a že nám to fotí. Hezkým fotkám zdar!
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 7. 8. 2020 10:30

vendda: ja myslim, ze tady uz to nikdo vazne nebere ;-)

Kazdy si vybral podle sveho, dle svych potreb, zanru a srajtofle :)

Osobne, kdyz jsem mel malinke GRko a zrcadlovku, tak jsem GRkem delaval vic fotek. I kdybych mel FF zrcadlovku, tak bych na tom zrejme nic nezmenil :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 7. 8. 2020 21:42

No tady je to ještě fajn. Podlehl jsem pokušení na Fejsu a tam se to docela dobře mele, když máš jinej názor, tak je někdy v pravidlech skupiny i to, že ho v podstatě nesmíš říci, jinak tě vyloučí. Nesmíš odkazovat na stránky, kde se dá něco sehnat levněji než u nich, protože bys jim kazil kšeft, atd. A hlavně nesmíš kritizovat, protože to nejlepší přece kritizovat nejde. Zlatý superfórum tady. Jasně, občas mi někdo může za moje srandičky poslat někam, ale to je v pohodě. Jenomže sem chodím rád, protože se třeba dozvím něco nového a užitečného, a třeba jenom tak na pokec.
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 8. 8. 2020 21:34

Na sociálních sítích už to není zkrátka tak jednoduché. Ale je to i o tom, kde se člověk pohybuje a mezi jakou sortu lidí se přidá (skupiny). Jsou skupiny na FB, kde je fajn být členem, ale je třeba lepší se k ničemu nevyjadřovat a být jen součástí tiché a mlčící většiny. Někde z respektu, jinde z rozumných důvodů.

Já to říkám pořád - nejlepší je jít třeba na vernisáž, tam člověk potká místní lidi, dostane zdarma krabicové víno v levných (někdy upatlaných) skleničkách, lehce zvětralý džus (spíše nektarovou šťávu) nebo kohoutkovou vodu od záchodového umyvadla, vyjímečně lahváče do ruky s jednohubky a majetnější vystavovatelé mu obstarají i chlebíčky s dezerty, a je třeba mezi svejma rád. Od každého se doví něco ze života, práce, koníčků... a od jiné skupinky lidí i zaslechne, jak jej pomlouvají za zády.
Člověk se sám třeba přistihne, že nešel na fotky/obrazy/díla, ale prostě si osobně pokecat s lidma. EDIT: Jo, a jsou tam i hezký ženský!

To řada lidí moc nezná - ale na sociálních sítích jsou to jinak zkušení mistři ovládající například řemeslo v lustrování znalostí na Wikipedii.

Ale na konec světa to určitě nevypadá. :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One Pro 20
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LoboC 9. 8. 2020 14:53

Fuji X-T100+ 50-230mm
Přílohy
9.jpg
25.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 9. 8. 2020 15:05

pemar píše:Většinou tomu nerozumí ti, kteří FF nemají. A když si ho pak pořídí, tak 90% fotek fotí FF, jako třeba Landov nebo já. Ale u Fuji Vám to asi nehrozí :-).

Zbytečně vztahovačná reakce, ono šlo spíš o to, že FF běžně vzývají lidé, pro jejichž focení je pomalu i iPhone zbytečně kvalitní a objektivně přechodem na FF spíše ztrácejí, protože jeho přeci jen vyšší nároky na fotografa nezvládají :-(

Zkušení fotografové si to nějak přeberou a ví co (a proč) chtějí, bohužel marketing je tlačen spíš těmi "blbými kecy" neznalých, což je občas docela škoda ...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 12. 8. 2020 12:38

tomashr, výstižnejšie to už ani nešlo :D. Jako neviem prečo by som mal so sebou stále ťahať väčší, podstatne ťažší a drahší FF, keď mi skoro rovnakú službu vo všetkých smeroch poskytne menší, podstatne ľahší a lacnejší Fuji APS-C, mám ho v malej ľadvinke permanentne pri sebe :)
napr. taký Petr Bambousek (MFT), ktorý zrejme posedlosti FF tiež nerozumie a vie urobiť famous výstupy. Kam sa pechorí pemar so svojimi výstupmi FF? Má ich lepšie? Možno áno, možno len o tom zatiaľ neviem.... Totižto na skvelé výstupy nestačí byť len pracháč a mať drahý FF foťák... Jako sorry.
7 skvělých vychytávek Capture One Pro od SulaSula (Petr Bambousek)
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 8. 2020 15:38

A Midsummer Night’s Dream: Should Fujifilm put a Full Frame Sensor in the GFX G-Mount?

Obrázek

APS-C photographers: m4/3 is to small for pro work
FF photographers: APS-C is too small for pro work
MF photographers: FF is too small for pro work
LF photoraphers: MF is too small for pro work
ULF photographers: LF is too small for pro work

A teď se tu perte jak chcete. :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One Pro 20
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka