FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 6. 2020 13:28

Ten obchod a jeho jednotlivý mutace jsou zde na fóru docela masově využívaný k nákupům fototechniky a žádné zásadní problémy jsem zde nezaznamenal.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 11. 6. 2020 19:10

Ferin, vďaka za info.
Dám vedieť ako to dopadlo
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 11. 6. 2020 22:51

Allien driver, tak držím palce, aby bylo vše OK.

Ferin, nevím, nikdy jsem od nich nic nekupoval, protože jsem znal ty reference. Ale taky je pravda, že to tam může kdokoliv napsat s cílem, aby je poškodil. Nepleteš si to s Kachou a Infinem? Protože ty shopy patří jednomu majiteli, ale ten EGC by měl být samostatný e-shop, aspoň z toho, co vím.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 6. 2020 23:07

Ne. eGlobal a Infin jsou asi dva nejoblíbenější "globální" obchody.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 12. 6. 2020 07:56

Na Facebooku je primo skupina venujici se temto obchodum a Einfin vsichni chvali, uz jsem tam take nakupoval a bylo to bez problemu, ale s Eglobalem uz jsem tam cetl nekolik problemu.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 12. 6. 2020 08:02

Kupoval som na Eglobale dost veci vratane objektivov. Vzdy OK, zahaprovali iba pri kupe D500 - poslali tracking Nr., ktory bol aj po tyzdni neaktivny, odpoved na maily ziadna, tak som dal "sud" cez PayPal a do tyzdna boli peniaze na ucte.
Zaklad je platit cez Paypal.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 12. 6. 2020 13:05

Z Infinu nakupuji už několikátým rokem a můžu jej doporučit. Dlouhodobě nakupuji přes Ebay u obchodníků, kteří fungují už více let a mají dobré reference a dříve jsem nakupoval z Kachy a taky vše OK. Paypal je určitě nezbytnost.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 6. 2020 13:17

Ten eGlobal mi přinde, že má širší sortiment. Na Infinu, když jsem hledal, tak ne vždy jsem našel.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 12. 6. 2020 19:33

Kouknete na FB do skupiny "Nakupování na Kacha, Eglobalu a u jiných šmeličů s DPH" za posledni dobu tam bylo vice problemu.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 16. 6. 2020 08:34

Dnes (šesť dní po objednávke) mi došiel e-mal od eglobal:
Hello, Milan
We are currently packing your order and it will be dispatched shortly! Once your order has dispatched from our warehouse, you will receive a dispatch confirmation email together with tracking number for your reference.It may take up to 48 hours for respective courier to update the status of your shipment on their website.
Please find below invoice for your reference. You may also go to MY ACCOUNT button on top right hand corner on our website and enter your order ID to review your order details.
** Please note that it may take up to 72 hours for tracking to be sent to you and updated due to our courier partner's system updates. We are trying our best to send tracking link within mentioned timeframe. We sincerely apologize for such delay.

Pokus o preklad ako to ja chápem:
Momentálne balíme vašu objednávku a onedlho bude odoslaná! Po odoslaní objednávky z nášho skladu dostanete e-mail s potvrdením o odoslaní spolu s číslom zásielky pre vašu informáciu. Môže trvať až 48 hodín, pokiaľ kurier aktualizuje stav vašej zásielky na jeho stránkach. Nižšie nájdete faktúru. Môžete tiež prejsť na tlačidlo MÔJ ÚČET v pravom hornom rohu našej webovej stránky a zadať ID svojej objednávky a skontrolovať podrobnosti o svojej objednávke.
** Upozorňujeme, že aktualizácia trakingu (myslené na eglobal stránkach) po odoslatí balíčka môže trvať až 72 hodín - spôsobené (zrejme myslené oneskorenou) aktualizáciou nášho kurier partnerského systému. Snažíme sa ako najlepšie vieme poslať odkaz na sledovanie v uvedenom časovom rámci. Za takéto oneskorenie sa úprimne ospravedlňujeme.

Pozrel som na tracking a momentálne stav na eglobal tracking: Order #EWECEUB****** - Packing & Delivering soon

Zatiaľ to vyzerá seriozne a že treba sa obrníť trpezlivosťou, uvidíme čo sa z toho vyklubí. Počkám, uvidím, dám vedieť...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 19. 6. 2020 08:38

Po ôsmich dňoch správa, že balíček odoslaný. Plus upozornenie, že minimálne dva až tri dni bude tracking spať a že dodávka bude oneskorená o 3-4 dni (covid).
Akože to by nebol problém počkať, len aby to došlo v poriadku. A potom ešte aby to bolo funkčné a bez vad. Až nie, neviem čo budem robiť (asi vyhodím do koša), posielať späť sa mi moc nechce a na SK to zrejme v rámci záruky opraviť nepôjde, pretože kdesi na en fóre som čítal, že výrobca sa záruky vzdáva v prospech eglobal - možno preto si môže eglobal dovoliť také ceny.
Ale nepredbiehajme...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 6. 2020 10:25

Moje skusenosti su o nieco lepsie, ale pamatam si casy, ked eglobal dorucoval rychlejsie. Kedysi ked som objednaval 55-250 STM, objednal som ho v pondelok a dosiel v piatok. Aktualne sa caka o nieco dlhsie, ale napriklad nedavno mi Panasonic 100-400 dispatchli asi po dvoch dnoch. Kym sa to potom zjavi v trackingu, to naozaj zvykne trvat, ale objednal som odtial uz viac nez 10x a problem som mal raz, ked mi asi mesiac neposielali objektiv ktory mal byt na sklade, ale nebol. Nakoniec mi to stornovali a vratili peniaze.

Popravde, ak by mi dnes aj nejaky objektiv nedorucili, asi som este stale v pluse. Obzvlast, ked mam pocit, ze u Olympusov ta zaruka plati plne 2.5 roka :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 19. 6. 2020 10:50

Naposledy som kupoval 35/1,4 a trvalo to fakt dlho, prakticky 3 týždne+.
Nakoniec dorazilo klasicky všetko v poriadku, ale naštvali ma...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 6. 2020 10:55

Za tie ceny ma to akurat mrzi, lebo nerad cakam. Ale ak ma byt jedinym problemom dlzka dodania, tak na to prdim.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 19. 6. 2020 11:51

Faktom je, že na blbej 35-ke som ušetril proti SK cenám 200 euro, u niektorých skiel som bral aj white box a bolo to ešte brutálne menej.
6x objektív bez najmenšieho problému s balením, funkčnosťou, kvalitou. Vždy sedel popis, vyrobené v JP, alebo Th, človek vie na čom je.
Samozrejme záruka je aká je, s tým som bol zmierený. Možno aj preto, že u moderných skiel som zatiaľ nemal žiadnu závadu (klop klop klop) a nereklamoval som. Faktom je ale, že pravítka, terče a podobne nefotím a nakoľko boli všetky sklá na beznosorožce, tak som neriešil ani FF/BF. Na DSLR dnes radšej kúpim bazár, tam sa dajú dnes kúpiť skvosty za neskutočné prachy.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka