Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod JSP070 14. 3. 2016 21:59

Allien, ty si nejaky Ganec znacky Fuji? X-T1 mam objednanu a zaplatenu, ale viem co od nej mozem ocakavat. Jednoducho na DSLR to v urcitych veciach nema. Mozno (dufam) mi to vynahradi v tom co nemaju DSLR.
Co sa tyka ISO, to je holy fakt. Porovnal som si fotky z X-T1 vs Olympus vs Nikon na imaging resource. Nikon klame voci Olympusu a Fuji klame voci obom. Niekedy je to rozdiel az 1EV.
A dolezite to je. Musis porovnavat ISO 6400 u Fuji vs ISO 3200 u Nikonu. Aj ked je fakt, ze Fuji aj pri takom porovnani asi dopadne lepsie. Dal som sem odkaz z DXO merania X100, kde to bola uplna tragikomedia. Myslim, ze to bol jeden z poslednych fotoaparatov Fuji co testovali.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 14. 3. 2016 22:19

Allien driver píše:
JSP070 píše:Fuji nie je ziadny DSLR killer.

ešte ju nemáš až ju budeš mať istý čas, potom sa vyjadri, ok?

Fuji system provozuju 4tym rokem... neni to zadny DSLR killer (mozna x-pro2, tu jsem jeste v ruce nemel) Jeji benefity jsou jinde, nez v rychlosti ostreni.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 3. 2016 22:26

DXO Fuji netestuje, ale není to kvůli ISO výkonu. Důvodem je rozdílná metodika z důvodu použití x-trans masky.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Allien driver 14. 3. 2016 22:33

nečítal som tie porovnávačky, ani ma veľmi nezaujímajú popravde, mala by sa však škála dodržovať ok, ale dôležité asi je akú fotku dostaneš pri rovnakých zlých svetelných podmienkach z toho ktorého foťáka, nie? To že to napr. Nikon to dokáže napr. max. pri 3200 (6400 už nepoužiteľné) a Fuji pri 6400 je mi u ...., hlavný je výsledok a ani nie tak native jpeg, ale hlavne z konverzie, si myslím
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 3. 2016 22:41

Pokud tě zajímá jen JPG, tak ti to může být jedno. Jinak to ale není úplně bez následků a v postprodukci se ti to projeví.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 3. 2016 02:54

Jak moc je tezke pochopit, ze pro identickou expozici z hlediska jasu je u Fuji nutne pri shodne clone a casu pouzit vyssi ISO?
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 15. 3. 2016 10:38

opakujem, dôležitejší je lepší dosiahnuteľný výstup pri identických svetelných podmienkach, o to hlavne ide, nie? ťažké pochopiť?
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 15. 3. 2016 11:02

Ako presne funguje dynamic range auto? V našich recenziách som o tom nenašiel nič, v zahraničných málo. Ak som to správne pochopil, fotoaparát spraví dva snímky, ktoré zloží a uloží v raw?
Takže asi treba statív.
Ako sa to správa z hľadiska šumu? Ak svetlá exponuje na ISO 200 a tiene na ISO 800, výsledná fotka má údajne ISO 800. Svetlá časť fotky má šum tiež ako pri fotení na ISO 800, alebo ISO 200?
Celkom moc tomu nerozumiem.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 3. 2016 11:15

JSP070: dělá vždy jen jednu expozici podle toho co mu přijde nejlepší. Nemám ještě pořádně prozkoumané ty možnosti rozšířeného DR, ale co jsem vypozoroval, tak DR400 fakt dost pomáhá při zachraňování přeexponovaných oblastí.

A šum mezi ISO 200 a 800 není moc rozdílný, těžko říct co u vyšších DR s těmi fotkama Fuji dělá.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 3. 2016 11:29

To, ako Fuji pracuje s DR pekne vidno na dpreview (graf DR Modes).
Napr: http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-pro1/20

DR200 znamená podexponovanie o 1 EV a následné zosvetlenie tieňov, čím sa zvýši DR v svetlách.

"dynamic range auto" tam nemerajú .. asi je to automatické vybranie jedného z tých módov podľa aktuálnej situácie. Teda raz to môže byť DR100, raz DR400, ..
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 15. 3. 2016 12:10

platí to len pre native jpeg (z foťáka), teda viacmenej pre blondínky...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 3. 2016 13:16

Nielen JPG: má to vplyv aj na expozíciu, teda aj na RAW.
Je to čosi podobé ako keď u Olympusu zapnem gradáciu, alebo u Canonu HTP/ALO, u Sony DRO a u Nikonu ADL. Len sa to volá inak (a môže mať aj trošku iný účinok, alebo intenzitu).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 3. 2016 14:13

Allien driver píše:opakujem, dôležitejší je lepší dosiahnuteľný výstup pri identických svetelných podmienkach, o to hlavne ide, nie? ťažké pochopiť?

Predpokladejme, ze iso6400 u Fuji odpovida iso3200 na Nikonu. A ty mas vazne dojem, ze iso6400 na Fuji doda lepsi vystup, nez iso3200 na Nikonu?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 15. 3. 2016 14:22

Ja co som pozeral tak rozdiel D7100 vs X-T1 bol asi 3/4 EV a Fuji mi subjektivne na +1 vyssom ISO pripadala lepsie.
Ale boli to spravne exponovane fotky. Chcelo by to porovnat pri vytahovani tienov.

-- 15. 3. 2016 14:24 --

Allien driver píše:platí to len pre native jpeg (z foťáka), teda viacmenej pre blondínky...

Praveze to ma mat vplyv aj na raw. A viac ako len zmenu expozicie, ako je to u ADL.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 3. 2016 14:27

Toto by ma zaujimalo... musim skusit modobnu expoziciu a porovnat Fuji napr. so Sony. Aj tak sa mi zda byt napr. X-PRO2 dost dobry co sa tyka vysokeho ISO a vobec by som sa nebal hodnot aj okolo 12800
https://photographylife.com/does-fuji-c ... ts-sensors
Ondrej Bobek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka