FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod JSP070 12. 3. 2016 21:57

Tak ja moc neriesim, ci je cervena ruzova. To sa da skorigovat. Ja vidim hlavne patlanie v tej cervenej farbe.
Co sa tyka skutocneho ISO, na nete je toho dost. Toto je taky usmevny priklad, aj ked stara zalezitost.
http://www.dxomark.com/Cameras/Fujifilm ... asurements
Fuji nie je ziadny DSLR killer. X-T1 som si objednal ako docasnak, kym pride X-T2 a mozno pockam na X-T3. Nezivim sa fotenim, nemam to ani ako vedlajsak a v Nikone som mal 2,5 k Eur. Vo Fuji to nebude viac, vzdy sa da ist o dum dal.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 3. 2016 21:55

Tak po pár dnech s Fuji.

EVF - trochu mě sere, vůbec mi nevadí že je to displej, že realtime OVF je někde jinde. LCD v hledáčku mi nevadí. Co me ale vadí, že hledáček se vůbec nechová jako hledáček, zobrazuje prostě obyčejný LiveView, prostě to samý co zadní displej... já chci ale hledáček a nejlépe jen hledáček a zadní displej vyplej, to ale nejde. Nebo teda jde, ale pak funguje jen hledáček jako hlavní displej... zobrazit fotky? v hledáčku, jít do nastavení? v hledáčku, to je prostě oser, já nepotřebuju mít zaplý LV když nečumím do hledáčku... když teda zkousnu zaplý LV, tak mě sere třeba to že když něco dělám v nastavení a najednou chci něco rychle vyfotit, kouknu do hledáčku a on se samožejmě zapne... ale zobrazí to nastavení z velkého LCD... proč? já chci do hledáčku čumět abych fotil přeci... řešení je samozřejmě namáčknout spoušť když přikládám oko k hledáčku... ale člověk by čekal, že se od hledáčku bude očekávat komponování a ne prohlížení fotek a procházení nastavení...

no nic, tak sem se tu vyblil :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 3. 2016 22:18

To jsou mi zas trable :D

Do nastavení po čase polezeš minimálně. Nebude důvod, Fujiny mají dostatečný ovládání na HW voličích.

Používej View Mode "EVF only". Zadní LCD zůstává vypnuté i po oddálení od oka. Zároveň je to dostatečně inteligentní a po zmáčknutí trojúhelníčku na prohlížení fotek se LCD zapne, když nemáš foťák o oka - jako zrcadlovka.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 3. 2016 22:24

No, kéž by to fungovalo, ale při nastavení jen EVF pro prohlížení fotek musím jak kretén čumět do hledáčku pro jakýkoliv nastavení z Q menu taky...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 3. 2016 22:29

Na X-E1 se prohlížení fotek přepne na LCD (a při aktivaci očního senzoru zpět do EVF). Q menu jen přes EVF. Možná to nový FW zase nějak po*****ly :D
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 3. 2016 22:31

No tak to mě poser na holý záda... ja chu fw v2 :D ve v4 je jen EVF prostě jen EVF :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 13. 3. 2016 22:33

Tak ja mam X-T1 na ceste a ocakavam, ze v EVF uvidim to, co som videl na LCD po odfoteni s D7100. Ze nebudem musiet kukat na displej, co som odfotil.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 3. 2016 22:35

ale me nejde nahled fotky po vyfocení, ale když zmáčknu tlačítko na prohlížení fotek, tak to máš jen v hledáčku při nastavení jen EVF :D a nebi jsem jen nepřišel na kombinaci nastavení aby to fungovalo...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 3. 2016 23:49

qwerts, kdybys nejdřív Fujiny vyzkoušel, došlo by ti, že zelená travička na protějším dvorku není zas tak zelená:)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 3. 2016 23:55

ale jako já jsem s tím spokojenej... tohle není věc proč bych to prodal, ale prostě mi to přijde nelogický :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 14. 3. 2016 07:28

Nuz asi si treba zvyknut. Tiez ma nieco podobne caka.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 14. 3. 2016 10:38

qwerts píše:No tak to mě poser na holý záda... ja chu fw v2 :D ve v4 je jen EVF prostě jen EVF :D

Mám tomu rozumieť tak, že s novým FW to nefunguje ako to popísal Dolgor, alebo ako je to zobrazené v tomto videu, čas 5:50 cca? Je to X-T1, ale fungovať by to snáď malo rovnako.
https://www.youtube.com/watch?v=_PYZ_jJKMBc
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 14. 3. 2016 11:22

qwerts: zmáčkni několikrát tlačítko disp, na displeji se zobrazí místo liveview jen přehled nastavení.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 14. 3. 2016 15:38

JSP070: Tak přesně takhle bych to chtěl, což u X-E2 s FW v4 nelze, a nebo jak říkám, ještě jsem nenašel tu správnou kombinaci nastavení... :)

Dadajax: jasný, ale když chcu ušetřit baterku tak zadní displej bych chtěl vypnutej... asi se s tím budu muset smířit... dneska jsem poprvé za 5 let co mám foťák měnil venku baterku :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 14. 3. 2016 21:28

JSP070 píše:Fuji nie je ziadny DSLR killer.

ešte ju nemáš až ju budeš mať istý čas, potom sa vyjadri, ok?

-- 14. 3. 2016 22:32 --

Petr Luňák píše:
Titan_66 píše:Fotka s ISO 3200 vypadá pořád super. O tom se mi mohlo s D5300 jen zdát.

To bude tim, ze iso3200 neni u Fuji iso3200. Mimo jine.
Koukam, ze to byl chytry tah ze strany Fuji, kdyz vidim, kolik lidi jim tenhle podfuk zbastilo i s navijakem.

podfuk? aký? a iné značky to majú ako? Dôležitý je výsledok, nie? pri tom istom čase a clone (v kombinácii s prísl. ISO)
Allien driver
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka